Odnawianie drewnianego ogrodzenia na wiosnę Sezon wiosenny to czas majsterkowania w ogrodzie. Wreszcie możemy sprawdzić, jak zima wpłynęła na drewniane elementy architektury. Prace renowacyjne dobrze zacząć od ogrodzeniaPobieranie 14.16 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar14.16 Kb.Informacja prasowa

24 kwietnia 2013 r.Odnawianie drewnianego ogrodzenia na wiosnę

Sezon wiosenny to czas majsterkowania w ogrodzie. Wreszcie możemy sprawdzić, jak zima wpłynęła na drewniane elementy architektury. Prace renowacyjne dobrze zacząć od ogrodzenia, które jest wizytówką domu. Doradca techniczny Altax, Andrzej Wójcik, podpowiada, jak zabrać się do samodzielnego impregnowania drewna.

Renowację drewnianego ogrodzenia powinniśmy zacząć od przeprowadzenia diagnozy stanu desek i starej powłoki. Jeśli drewno miejscami wyblakło, a powłoka jest popękana lub złuszczona, trzeba ją zeszlifować. Przy niewielkich powierzchniach wystarczy przetarcie papierem ściernym o grubości 100-120. W przypadku, gdy ogrodzenie okala całe nasze podwórko, lepiej postawić na mechaniczną szlifierkę, bo płaszczyzna, którą trzeba wyczyścić jest bardzo duża – mówi Andrzej Wójcik. Na koniec pozbywamy się zaległych zanieczyszczeń: piasku czy pyłu, używając szczotki o sztywnym włosiu.Impregnat techniczny w walce z biokorozją


Najczęstsze problemy - mech

Na zacienionych odcinkach płotu często pojawia się mech. Trzeba go usunąć za pomocą specjalnych środków. W żadnym wypadku nie należy zdrapywać mchu „na sucho”. Wtedy w powietrze wzbijają się zarodniki, których wdychanie jest bardzo niebezpieczne.

Opracowanie: Altax
Klimat w naszym kraju nie jest zbyt przyjazny dla drewnianego ogrodzenia. Wysokie i niskie temperatury, słońce i wilgoć sprawiają, że nieodpowiednio zabezpieczone drewno może szybko niszczeć. Dlatego tak ważne jest zastosowanie impregnatu technicznego. Dobry impregnat powinien pełnić trzy funkcje: chronić deskę przed grzybami domowymi, pleśniowymi i owadami żerującymi w drewnie. Na półce sklepowej szukajmy takich właśnie produktów.

Płot czy pergola zakupiona w sklepie budowlanym prawdopodobnie została już zabezpieczona przed biokorozją bardzo skuteczną metodą ciśnieniową - mówi Andrzej Wójcik. Taka deska będzie miała lekko zielonkawe zabarwienie. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy rzeczywiście jest już chroniona, zapytajmy o to sprzedawcę przed zakupem.

Drewno zaimpregnowane ciśnieniowo, nie będzie wymagało malowania impregnatem technicznym.Impregnat ochronno-dekoracyjny – szybko i prosto


Najczęstsze problemy – szary nalot

Jeśli na drewnie pojawił się szarawy nalot, oznacza to, że zostało ono zaatakowane przez grzyba. W takiej sytuacji najlepiej postawić na impregnat techniczny, który nie tylko uchroni nasze drewno przez rozwojem pleśni i grzybów w przyszłości, ale wyleczy też już zaatakowane drewno.

Opracowanie: Altax
Do pomalowania ogrodzenia bardzo często jest polecany impregnat dekoracyjny. Ma on tę zaletę, że jest wydajny, prosty w nakładaniu, nie wymaga wiele wprawy i zazwyczaj jest dostępny w szerokiej gamie kolorów.

Zwróćmy uwagę, ile warstw preparatu należy położyć. Na rynku dostępne są produkty, wymagające nakładania tylko jednej, a nie dwóch czy trzech warstw preparatu. To szczególnie ważne, jeśli mamy do czynienia z dużą powierzchnią, ponieważ oszczędza nasz czas – mówi Andrzej Wójcik.

Prace najlepiej zaplanować na popołudnie, kiedy dzień jest słoneczny i ciepły, temperatura waha się między 5 a 25 stopniami Celsjusza, a na drewnie nie ma rosy.Pamiętajmy o stopniu oszlifowania drewna

Zwróćmy też uwagę, czy drewno jest oszlifowane, bo od tego w dużej mierze zależy, jakie środki najlepiej sprawdzą się do jego ochrony. Pergole, palisady czy płoty najczęściej stawiamy z drewna nieoszlifowanego, a to oznacza, że do malowania takiej powierzchni powinniśmy użyć produktu przeznaczonego do drewna ogrodowego.Wynika to z faktu, że nieoszlifowane drewno ma odkryte kapilary, czyli otwory, którymi deska wchłania najwięcej wody. Produkt ochronno-dekoracyjny musi mieć zatem na tyle duże cząsteczki, by dobrze wypełnić kapilary. W ten sposób drewno jest chronione przed wchłanianiem wilgoci – tłumaczy Andrzej Wójcik.https://www.facebook.com/znaturyrzeczy

***


Firma Altax Sp. z o.o. jest jedynym w Polsce producentem specjalizującym się w produkcji preparatów do dekoracji i ochrony drewna. Oferuje najszerszą gamę wysokiej jakości produktów, przeznaczonych zarówno dla profesjonalistów, jak użytkowników indywidualnych.

Celem firmy jest stworzenie produktów, które poprowadzą użytkownika przez każdy projekt związany z ochroną i dekoracją drewna – od zrozumienia i zdefiniowania swoich potrzeb, poprzez znalezienie właściwego rozwiązania, do uzyskania doskonałego efektu końcowego.Kontakt dla mediów:

Magdalena Bilska

MSL WarsawT: +48 22 444 48 30  
M: +48 515 115 086
magdalena.bilska@mslgroup.com
: wp-content -> uploads -> 2013
2013 -> Ustawa z dnia 11 marca 2004 r o podatku od towarów I usług
2013 -> Ślepy kosztorys Podane ceny prac zawierają wszystkie koszty netto związane z wykonaniem poszczególnych prac w roku 2013
2013 -> 59th Janusz Kusocinski Memorial Szczecin, 15/06/2013 Men' results Hammer Throw Men
2013 -> Znak sprawy: Nr s 262 2013 specyfikacja istotnych warunków zamówienia
2013 -> Opis modułu kształcenia / przedmiotu (sylabus)
2013 -> Karta kursu
2013 -> Wymagania edukacyjne z przedmiotu Historia I społeczeństwo dla klasy V szkoły podstawowej Ocena niedostateczna
2013 -> Nr 6 nazwa usługi zawarcie I rejestracja małŻEŃstwa zawartego w formie wyznaniowej ze skutkiem cywilno-prawnym
2013 -> Przykładowy wykaz archiwaliów wchodzących w skład zasobów archiwum parafialnego. Dokumenty
2013 -> Organizator
©snauka.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna
Komunikat prasowy
przedmiotu zamówienia
najkorzystniejszej oferty
Informacja prasowa
wyborze najkorzystniejszej
warunków zamówienia
istotnych warunków
sprawie powołania
Regulamin konkursu
udzielenie zamówienia
przetargu nieograniczonego
zamówienia publicznego
Nazwa przedmiotu
Specyfikacja istotnych
modułu kształcenia
Rozporządzenie komisji
studia stacjonarne
wyborze oferty
Zapytanie ofertowe
Szkolny zestaw
Ochrony rodowiska
ramach projektu
prasowy posiedzenie
trybie przetargu
obwodowych komisji
zagospodarowania przestrzennego
komisji wyborczych
komisji wyborczej
Program konferencji
Wymagania edukacyjne
Lista kandydatów
szkoły podstawowej
która odbyła
Województwa ląskiego
Decyzja komisji
przedmiotu modułu
poszczególne oceny
Sylabus przedmiotu
szkół podstawowych
semestr letni
Postanowienia ogólne
przedsi biorców
produktu leczniczego
Karta przedmiotu
Scenariusz lekcji
Lista uczestników
Program nauczania
Projekt współfinansowany
Informacje ogólne
biblioteka wojewódzka
semestr zimowy