Strona główna

Opolski Klub Przyrodników bolko koło Terenowe nr 88 tramp


Pobieranie 9.06 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar9.06 Kb.Opolski Klub Przyrodników

BOLKO

Koło Terenowe nr 88 TRAMP

zapraszają

na wycieczkę statutową p.t.

Pik Wielkopolski i Arboretum

w dniu 21 maja 2016 r (sobota)

Arboretum im St.Bialoboka

Program wycieczki

Wyjazd autobusem o godz. 7.45 z przystanku na ul. Wiejskiej w Opolu, a o 8.00 odjazd z parkingu na rogu ulic 1 maja i Duboisa. Przyjazd do Stradomii Dolnej w gminie Dziadowa Kłoda i zwiedzanie Arboretum im. St. Białoboka pod przewodnictwem leśniczego. To piękne arboretum, czyli rodzaj ogrodu botanicznego poświęconego przede wszystkim drzewom i krzewom, liczy dopiero 10 lat, ale najstarsze okazy mają po 200lat. Arboretum należy do Lasów Państwowych. Jego pracownicy sa dumni z 1500 taksonów drzew i krzewów, z alpinarium, stawów, kolekcji różaneczników oraz kolekcji sosen. Kolekcja sosen obejmuje 130 gatunków z całego świata. Arboretum jest ewenementem na skalę europejską. Tutaj zachowywane są najcenniejsze genotypy krajowych drzew leśnych. W tym celu powstało 12 plantacji nasiennych modrzewia europejskiego, sosny zwyczajnej, sosny czarnej, świerka pospolitego, dębu szypułkowego i bezszypułkowego.

Przejazd do miejscowości Rzetnia i wejście na Kobylą Górę. Kobyla Góra to najwyższe wzniesienie Wielkopolski, dlatego żartobliwie nazywane jest jej Pikiem. Zejście do miejscowości Kobyla Góra, nad Zalewem Blewąska. Trasa na około 12 km.


Kobyla GóraKoszt wycieczki

Dla członkiń i członków PTTK 60 zł, dla niezrzeszonych 70 zł

Świadczenia:

Przejazd autokarem, przewodnik, opieka przodownika turystyki, ubezpieczenie NW

Kierownictwo wycieczki:

Krystyna Słodczyk 793431055 Andrzej Kubiczek 889990995

Zapisy

w środy, w godz. 15.00 do 17.00, w Domku Lodowym, w Opolu, ul. Barlickiego 2A, u Danusi Bednarek

Dzieci zapraszamy pod opieką dorosłych.


Oczywiście, wycieczka odbędzie się niezależnie od pogody. Ale przecież wiecie, ze na naszych wycieczkach zawsze panuje dobry klimat. Proponujemy nowe miejsca, nowe przeżycia, nowe emocje! Zapraszamy!


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość