Strona główna

Oświatowe Nagrody Burmistrza Lęborska baszta I mury wśród pereł architektury XLV sesja Rady Miejskiej


Pobieranie 16.07 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar16.07 Kb.
Informacje z ratusza 08.10.2009

 1. Oświatowe Nagrody Burmistrza

 2. Lęborska baszta i mury wśród pereł architektury

 3. XLV Sesja Rady Miejskiej

 4. Nowy cykl filmowy i dodatkowy poranek dla dzieci

 5. Jury konkursu M. Stryjewskiego pracuje

 6. Wojewódzkie Kulinaria w Błękitnej Krainie

 7. O podróżach do Azji w bibliotece

 8. Informacja o innych działaniach i decyzjach Burmistrza Miasta podjętych w ostatnim czasie

1. Oświatowe Nagrody Burmistrza

W dniu 13 października o godz. 13.00 w sali Rajców lęborskiego ratusza odbędzie się uroczyste spotkanie oświatowe z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem dyrektorów placówek oświatowych i nauczycieli, uczniów oraz radnych, przedstawicieli związków zawodowych i kuratorium i studentów, którym burmistrz miasta wręczy doroczne nagrody Burmistrza uzdolnionym uczniom i studentom, przyznane zgodnie z programem wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży.- W tym roku przyznano 10 nagród głównych (4 w kat. nauka, 4 w kat. sport, 2 sztuka i kultura) oraz 56 wyróżnień oraz 10 listów pochwalnych. Lista nagrodzonych uczniów jest dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej (Obwieszczenia). Przyznano też 22 nagrody dla dyrektorów i pedagogów z placówek podległych Miastu – informuje Marian Kurzydło, Sekretarz Miasta.

2. Lęborska baszta i mury wśród pereł architektury

5489 głosów w plebiscycie „Perły w Koronie” na 10 najbardziej niezwykłych budowli i pereł architektury woj. pomorskiego zdobyła baszta i mury obronne w Lęborku. Organizatorem był portal NaszeMiasto.pl i Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna. Konkurs prowadzony był w lipcu i sierpniu. Lęborska baszta i mury zajęły 7. miejsce na 52 obiekty z naszego województwa. Wręczenie zwycięzcom certyfikatów „Perła w Koronie Województwa Pomorskiego 2009” odbyło się 2 października w Słupsku podczas obchodów Światowego Dnia Turystyki.3. XLV Sesja Rady Miejskiej

W dniu 15 października o godz. 12.00 odbędą się obrady XLVI Sesji Rady Miejskiej w Lęborku. Podczas sesji przybliżony zostanie temat działalności Polskiej Rady Ludowej na terenie ziemi lęborskiej przez inicjatorów odsłonięcia tablicy upamiętniającej ten fakt na budynku przy ul. Targowej 48; rozpatrzone będą także projekty uchwał m.in. w/s sprzedaży nieruchomości gruntowych, sprzedaży lokali mieszkalnych ich najemcom, udzielenia pomocy finansowej: dla KPP w Lęborku na zakup sprzętu komputerowego oraz dla Państwowej Straży Pożarnej na zakup kamery termowizyjnej itp.4. Nowy cykl filmowy i dodatkowy poranek dla dzieci

Od października 2009 LCK „Fregata” zaprasza wszystkich kinomaniaków na cykl filmowy "Kino dla koneserów" we "Fregacie". Co najmniej raz w miesiącu lęborskie kino będzie zapraszało na film z kręgu kina artystycznego. Jako pierwszy, w najbliższy weekend zostanie wyświetlony film "Wino truskawkowe" w reż. Dariusza Jabłońskiego na podstawie powieści Andrzeja Stasiuka "Opowieści Galicyjskie", z muzyką Michała Lorenca, a jedną z głównych ról zagrał Maciej Stuhr. Film zostanie wyświetlony w piątek (9.10.) i niedzielę (11.10.) o godz. 19.

Dodatkowy poranek dla dzieci – promocyjne ceny biletów. W najbliższą niedzielę, 11 października na godz. 11. LCK zaprasza najmłodszych z rodzicami na poranek filmowy dla dzieci. W kinie zostanie wyświetlony film "Epoka lodowcowa 3". Specjalnie z myślą o najmłodszych na ten seans zostały obniżone ceny biletów. Zarówno osoby dorosłe jak i dzieci zapłacą za bilet 10 złotych.

5. Jury konkursu M. Stryjewskiego pracuje

Do końca września można było zgłaszać prace do XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. M. Stryjewskiego. - Wpłynęło 215 prac w kategorii poezja i 90 w kat. proza, w tym 33 w kategorii specjalnej o tematyce „telewizja” wprowadzonej w tym roku w związku z obchodzonym w 2010 Rokiem Nipkowa. Autorami dwudziestu spośród nadesłanych prac są lęborczanie – informuje Zofia Biskupska dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej i dodaje: - Prace zostały już przekazane członkom jury, które w tym roku pracuje w składzie: Kazimierz Nowosielski, Stanisław Janke, Zenon Roman Pryl, Krzysztof Kuczkowski, Daniel Odija, Wojciech Wencel.

Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród – 27.11.2009r. o godz. 17.00 w Sali LCK „Fregata”.

6. Wojewódzkie Kulinaria w Błękitnej Krainie

Kolejna edycja Kulinariów Błękitnej Krainy, w tym roku pod patronatem Marszałka Woj. Pomorskiego, odbędzie się w dniu 16 października o godz. 16.00 w Sali Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu. Organizatorami są: LOT Ziemia Lęborska i Departament Turystyki i Biuro Promocji Urzędu Marszałkowskiego. Współorganizatorami są także Miasto Lębork i Starostwo Powiatowe. W programie prezentacja i degustacja potraw - Kapituła Kulinariów wybierze spośród nich najlepsze, którym przyzna „Pomorskie Lwy Kulinarne”, część artystyczną zapewni Młodzieżowy Dom Kultury. – Miasto nie tylko współfinansuje Kulinaria, ale także, jak co roku, będzie miało swoje stoisko, na którym skosztować będzie można pizzy „Tarcza Nipkowa” i maślanych lasek Jakubowach - mówi Elżbieta Rekowska-Klassa kierownik Ref. Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Lęborku i dodaje: - Rozdawał je będzie jeden z tegorocznych uczestników Międzynarodowego Zlotu Jakubów. Serdecznie zapraszamy mieszkańców.7. O podróżach do Azji w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza w dniu 8 października o godz. 18.00 na spotkanie z Alicją MOJKO - poetką, podróżniczką i dziennikarką do klubu Biblioteki. Zafascynowana filozofią i kulturą centralnej Azji, opowie o swej sześciotygodniowej podróży do Tybetu.  Wstęp wolny.Alicja Mojko - gdańska poetka, malarka, terapeutka zajmująca się terapią przez sztukę. Współtworzyła jeden z najważniejszych polskich teatrów ulicznych, gdański Teatr Snów. Do 2002 roku grała we wszystkich spektaklach tego teatru, do wielu opracowała oprawę plastyczną, szyła kostiumy, flagi i latające machiny. Obecnie kieruje gdańskim teatrem „Lustra Strona Druga”, działającym na terenach dawnej Stoczni Gdańskiej w ramach Europejskiego Ośrodka Integracji Twórczej.

8. Informacja o innych działaniach i decyzjach Burmistrza Miasta podjętych w ostatnim czasie

 • W drodze przetargów nieograniczonych sprzedanych zostanie kolejnych 13 działek – w rejonie ulic Lubelskiej, Topolowej i Pomorskiej. Pow. działek wynosi od ok. 800 do1200 m kw., cena wywoławcze ustalono na poziomie 56.000-80.000 zł; przewidywany termin przetargów: listopad 2009

 • W dniach 16-17.01.2010 w miejskiej hali widowiskowo-sportowej przy Gimnazjum nr 2 przeprowadzony zostanie IV Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego (organizator: Studio Tańca „Bravo”)

 • Przeprowadzona zostanie wycena 2 nieruchomości zabudowanych budynkami wielolokalowymi przeznaczonymi do rozbiórki: o pow. 396 m kw. przy ul. Jedności Robotniczej 4 oraz pow. 400 m kw. przy Jedności Robotniczej 5, działki przeznaczone są do sprzedaży w przetargach; wycenę przygotuje firma Obsługa Budownictwa i Nieruchomości inż. Z. Chmieliński Lębork-Mosty

 • Zatwierdzony został podział środków finansowych na realizację zajęć pozalekcyjnych i kół zainteresowań realizowanych w szkołach prowadzonych przez Gminę Miasto Lębork w okresie od 7.09. do 22.12.2009r. w ramach Gminnego programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom na 2009 rok. Szacunkowe wydatki wyniosą ogółem 72.044,80 zł.

 • Burmistrz dofinansuje (1.000 zł) 1-dniowy wyjazd turystyczny na Płw. Helski dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Lwiątko”

 • Złożony został wniosek o dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 na realizację projektu „Budowa i remont drogi gminnej – ul. Żeromskiego wraz z budową kanalizacji deszczowej, przebudowa skrzyżowania ul. Żeromskiego z ul. Słupską i ul. Sportową oraz skrzyżowania z ul. Toruńską i budową ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Żeromskiego oraz budową oświetlenia.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość