Strona główna

Parafia podwyższenia krzyżA ŚWIĘtego 1Maja 57 samolotowa pielgrzymka do fatimy I santiago de compostela


Pobieranie 17.62 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar17.62 Kb.

PARAFIA PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO - 1Maja 57

SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA
DO FATIMY I SANTIAGO DE COMPOSTELA –


8 DNI - Cena: 3.490 zł/osobę
LIZBONA – ALJUSTREL – FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – REJS W PORTO – SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA – COIMBRA – SINTRA – COBO DE ROCA – CASCAIS – LIZBONA
Termin: 14.05 - 21.05.2016 r.
Dzień 1: Wylot do Lizbony – 14.05.2016 (sobota)

O ustalonej godzinie spotykamy się na lotnisku Okęcie w Warszawie (zbiórka około godz. 13:00). Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Portugalii o godz. 15:15*. Lądowanie w Lizbonie o godz. 18:20* czasu lokalnego. Transfer do hotelu w Lizbonie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 2: Lizbona – 15.05.2016 (niedziela)

Rano, po śniadaniu, udamy się na zwiedzanie stolicy Portugalii – Lizbony. Podejdziemy do: Kościoła p.w. Św. Antoniego, gdzie urodził się św. Antoni. Msza Św. W tym dniu zobaczymy także perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów, słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie przejedziemy do centrum Lizbony, urokliwymi uliczkami podejdziemy do Katedry gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta – św. Wincenty oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorem, po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami. Nocleg.


Dzień 3: Aljustrel, Fatima – 16.05.2016 (poniedziałek)

Rano, po śniadaniu weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Następnie udamy się na zwiedzanie Aljustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Następnie udamy się do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzimy: Kaplicę Objawień - serce tego sanktuarium, Bazylikę Matki Bożej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Św. Jana Pawła II. Msza Św. w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata. Wieczorem powrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg. Wieczorem, po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.


Dzień 4: Batalha, Alcobaca, Nazare, Fatima – 17.05.2016 (wtorek)

Rano po śniadaniu i Mszy Świętej udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV - XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę UNESCO. Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Wieczorem wrócimy do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Wieczorem, po kolacji uczestniczyć będziemy w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.Dzień 5: Braga, Santiago de Compostela – 18.05.2016 (środa) Śniadanie w hotelu. Następnie przejedziemy do Hiszpanii do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się na obrzeżach miasta Bragi – dawnej siedziby Prymasa Portugalii. Nawiedzimy Sanktuarium Bom Jesus, co oznacza Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry, do Sanktuarium prowadzą słynne, blisko 116 metrowe schody. Następnie przejedziemy do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Porto, Coimbra, Fatima – 19.05.2016 (czwartek) Rano, po śniadaniu wyjedziemy z Santiago de Compostela. Po drodze do Fatimy zatrzymamy się w Porto, największym mieście w północnej Portugalii, zlokalizowanym na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Zasmakujemy widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece” jak nazywana jest Douro. Następnie przejedziemy do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290 r. uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Po zakończonym zwiedzaniu wrócimy do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem uczestniczyć będziemy w przepięknym nabożeństwie różańcowym z lampionami. Nocleg.

Dzień 7: Sintra, Cabo da Roca, Cascais – 20.05.2016 (piątek) Rano po śniadaniu przejedziemy do Sintry, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W centrum zobaczymy Pałac Narodowy. W tym dniu udamy się także na Cabo da Roca - przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską, wznoszący się na wysokość 140 m ponad falujący Atlantyk, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Następnie przejedziemy trasą nadmorską, zatrzymując się na odpoczynek w miejscowości Cascais. Wieczorem przyjedziemy do hotelu w okolicy Lizbony. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: Portugalia – Polska – 21.05.2016 (sobota)

Wcześnie rano przejedziemy na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Warszawy o godzinie 09:30* czasu lokalnego. Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie godzinie 14:25*. Zakończenie pielgrzymki.CENA ZAWIERA:

 • Przelot portugalskimi liniami lotniczymi na trasie: Warszawa – Lizbona – Warszawa (lot bezpośredni);

 • Transfery autokarem na trasie całej pielgrzymki;

 • 7 noclegów w hotelach *** (komfortowe pokoje 2-osobowe z łazienkami)

 • Wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;

 • Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10.000 EUR), NNW (7.000 PLN), choroby przewlekłe;

 • Opiekę polskojęzycznego, doświadczonego pilota;

 • Codzienna Msza św.

 • Podatek VAT.


CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu, słuchawek (105 euro/osobę – kwota płatna u pilota w autokarze, z której na koniec pielgrzymki pilot się rozlicza);

 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji;

 • świadczeń nie wymienionych w ofercie;

 • transferu autokarem na/z lotnisko w Warszawie.OPIEKA DUCHOWA I INFORMACJE:

KS. JERZY SZKIERT – SALEZJANIN tel. 603-990-456.
INFORMACJE I ZAPISY PO KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ W ZAKRYSTII LUB W GODZINACH URZĘDOWANIA KANCELARII PARAFIALNEJ.
WAŻNE! Ze względu na konieczność rezerwacji biletów lotniczych i ich opłacenia zgłoszenia dokonujemy tylko do 6 grudnia 2015 roku z zaliczką 1.000 złotych.

Koszt dodatkowego ubezpieczenia z rezygnacji to kwota 150 złotych.
www.salezjanie.kielce.pl


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość