Strona główna

Parp zaprasza do Chin – misja z branży ochrony środowiska Misja gospodarcza do Chin z branży ochrony środowiska odbędzie się w maju, w ramach udziału Polski w Wystawie Światowej expo 2010 w Szanghaju


Pobieranie 11.42 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar11.42 Kb.PARP zaprasza do Chin – misja z branży ochrony środowiska
Misja gospodarcza do Chin z branży ochrony środowiska odbędzie się w maju, w ramach udziału Polski w Wystawie Światowej EXPO 2010 w Szanghaju. Wyjazd organizowany jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Szanghaju w dniach 2-8 maja 2009 r.
Misja ma na celu promocję w Chinach polskich technologii z branży ochrony środowiska, a także ułatwienie nawiązania kontaktów z przedsiębiorcami chińskimi. Misja gospodarcza w Chinach, organizowana w trakcie Światowej Wystawy EXPO, będzie doskonałą okazją dla firm do rozpoczęcia kontaktów handlowych w tym kraju.
Uczestnicy wezmą udział spotkaniach matchmakingowych, w trakcie których będą mieli możliwość zaprezentowania przed chińskimi partnerami własnych firm oraz charakterystyki polskiej branży ochrony środowiska. Podczas spotkań każdy z polskich uczestników będzie miał sposobność rozmowy z co najmniej trzema przedsiębiorcami. Rekrutacją firm chińskich na spotkania zajmuje się izba gospodarcza China Commission for the Promotion of International Trade.
Misja odwiedzi między innymi Szanghaj – miasto należące do głównych ośrodków gospodarczych południowych Chin, posiadające również jeden z największych portów przeładunkowych na świecie.
Uczestnikom zostanie udostępnione polskie stoisko podczas targów pt. „IFAT CHINA + EPTEE + CWS Show for Water, Air, Waste, Energy and Recycling”. Te największe w Chinach targi ochrony środowiska odbędą się w dniach 5-7 maja 2010 r. W ramach targów będzie możliwe zorganizowanie seminarium lub prezentacji na temat wybranej dziedziny z zakresu ochrony środowiska, we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji w Szanghaju.
W trakcie wyjazdu odbędą się spotkania z chińskimi firmami oraz przedstawicielami izb gospodarczych i stowarzyszeń zajmujących się produkcją, importem, handlem międzynarodowym związanym z branżą ekologiczną.
Uczestnicy ponoszą koszty związane z podróżą i pobytem na miejscu, do których należą: koszt biletu lotniczego, hotel (w wysokości ok. 120 USD), transfery po Chinach. Podczas wyjazdu uczestnicy mogą liczyć na wsparcie organizacyjne ze strony PARP, a także Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu RP w Szanghaju.
Szanghaj jest największym ośrodkiem przemysłowym Chin. Wyrazem jego wysokich ambicji jest między innymi organizacja Wystawy Światowej EXPO 2010, na której spodziewanych jest nawet 70 mln gości. W ostatnich latach miasto stało się centrum obsługi chińskiego handlu i siedzibą korporacji międzynarodowych, nadzorujących działalność gospodarczą w całej delcie rzeki Jangcy. Głównymi gałęziami przemysłu prowincji Szanghaj są petrochemia, przemysł portowy, turystyka i jubilerstwo. Prowincja ta znana jest ze sprzyjającego klimatu gospodarczego, cieszącego się poparciem władz lokalnych, jak również z wieloletniej tradycji współpracy międzynarodowej. Wśród chińskich miast Szanghaj jest drugim po Pekinie najważniejszym ośrodkiem polskich kontaktów handlowych.
Polska jest największym partnerem gospodarczym Chin w Europie Centralnej. Znaczący wpływ na wzrost zainteresowania Polską miało jej wejście do Unii Europejskiej, w wyniku którego polskie wyroby zaczęły być uważane za produkty o wysokiej, europejskiej jakości, lecz tańsze niż ich odpowiedniki
z Europy Zachodniej.
Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w misji gospodarczej, uprzejmie prosimy o wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i przesłanie go mailem na adres: aleksandra_ptak@parp.gov.pl. Po otrzymaniu Państwa zgłoszenia skontaktujemy się w celu ustalenia szczegółów dotyczących udziału firmy w misji.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 31 marca 2010 r.
Dodatkowych informacji udziela:

Aleksandra Ptak

Biuro Komisarza Generalnego


Sekcji Polskiej EXPO 2010
 
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa
Tel.: (+48 22) 432 88 21
Faks: (+48 22) 432 8489
E-mail: aleksandra_ptak@parp.gov.pl

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa
Tel.: (+48 22) 432 88 21 Faks: (+48 22) 432 8489


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość