Pierwszy odcinek w Świętokrzyskiem, Ryszard Szurkowski zachwycony Green VeloPobieranie 8.31 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar8.31 Kb.
Podp. Symboliczna wstęgę na szlaku przerywa wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Jan Maćkowiak.

Pierwszy odcinek w Świętokrzyskiem, Ryszard Szurkowski zachwycony Green Velo

- To naprawdę świetna sprawa, że coś takiego powstało. Pewnie mało kto przejedzie ten szlak w całości, bo to aż dwa tysiące kilometrów, ale dzięki niemu można bez problemu rowerem przejechać z miasta do miasta, ze wsi do wsi. To jest piękne. Proszę jednak pamiętać, że rowerem jeździć można nie tylko po takich pięknych szlakach, a niemal po każdej drodze. To jest sposób na zdrowie - mówił podczas symbolicznego otwarcia pierwszego świętokrzyskiego odcinka świętokrzyskiego fragmentu Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo wielki polski kolarz, Ryszard Szurkowski. Słuchało go ponad trzystu rowerzystów.

Byli to uczestnicy Koneckiego Rajdu Rowerowego, którego trasa przebiegała między innymi po pierwszym świętokrzyskim odcinku Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. W peletonie, wraz z rowerzystami z całej Polski, jechali wybitni polscy kolarze: Ryszard Szurkowski, Zbigniew Piątek, Andrzej Sypytkowski, czy pochodzący z regionu świętokrzyskiego weteran kolarstwa, zdobywca niezliczonej liczby trofeów na świecie, ponad osiemdziesięcioletni Piotr Pytka. Uczestnicy rajdu wyjechali z Końskich przez Niebo i Piekło do Sielpi. Tam, w Miejscu Obsługi Rowerzysty, odbyło się oficjalne otwarcie, podczas którego głos zabrała poseł na Sejm RP Marzena Okła-Drewnowicz, zachęcając, zwłaszcza panie, do uprawniania turystyki rowerowej. Sama pani poseł też jest aktywną rowerzystką.
O korzystnym wpływie jazdy na rowerze na stan zdrowia mówił z kolei radny sejmiku województwa świętokrzyskiego, Grzegorz Gałuszka. Jan Maćkowiak - wicemarszałek województwa świętokrzyskiego - przekonywał z kolei, że budowa trasy wpłynie na rozwój gospodarczy i współpracę pięciu województw Polski Wschodniej, a gospodarz miejsca - burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański podkreślał, że właśnie tutaj cała trasa ma swój symboliczny początek lub koniec. Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektor biura zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego przypominała z kolei, że oprócz 25 Miejsc Obsługi Rowerzystów, które znajdą się na świętokrzyskim odcinku Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, zostanie tutaj uruchomionych, we współpracy z przedsiębiorcami, kilkadziesiąt Miejsc Przyjaznych Rowerzystom.
Zakończeniem części oficjalnej był wjazd całego peletonu na kładkę rowerową w Sielpi, gdzie wszyscy przecięli, a właściwie przerwali wstęgę, inaugurując działalność tego odcinka Wschodniego Szlaku Rowerowego.

Ale to jeszcze nie był koniec atrakcji całego dnia. Uczestnicy rajdu zatoczyli bowiem koło i ostatecznie wjechali na metę przed Urzędem Miasta w Końskich, gdzie na wszystkich czekał piknik rowerowy. Najliczniejszą publiczność, jak zwykle, zgromadził Krystian Herba ze swoimi pokazami rowerowych akrobacji, ale wianuszek fanów otaczał też znanych polskich kolarzy: Ryszarda Szurkowskiego, Andrzeja Sypytkowskiego i Zbigniewa Piątka. Ryszard Szurkowski stwierdził, że dobrze zna i ceni Konecczyznę, bo wydała ona wielu wybitnych kolarzy, a przy okazji podkreślił, że zachwycił go projekt Green Velo. Relację z otwarcia świętokrzyskiego odcinka trasy dwa razy nadawała stacja informacyjna TVP Info, łącząc się z Końskimi poprzez wóz satelitarny i rozmawiając z dyrektor biura ROT WŚ Małgorzatą Wilk-Grzywną oraz prezesem ROT WŚ Jackiem Kowalczykiem. A w sobotę 26 września relację z otwarcia Green Velo nada „Pytanie na Śniadanie” na antenie TVP2.
©snauka.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna
Komunikat prasowy
przedmiotu zamówienia
najkorzystniejszej oferty
Informacja prasowa
wyborze najkorzystniejszej
warunków zamówienia
istotnych warunków
sprawie powołania
Regulamin konkursu
udzielenie zamówienia
przetargu nieograniczonego
zamówienia publicznego
Nazwa przedmiotu
Specyfikacja istotnych
modułu kształcenia
Rozporządzenie komisji
studia stacjonarne
wyborze oferty
Zapytanie ofertowe
Szkolny zestaw
Ochrony rodowiska
ramach projektu
prasowy posiedzenie
trybie przetargu
obwodowych komisji
zagospodarowania przestrzennego
komisji wyborczych
komisji wyborczej
Program konferencji
Wymagania edukacyjne
Lista kandydatów
szkoły podstawowej
która odbyła
Województwa ląskiego
Decyzja komisji
przedmiotu modułu
poszczególne oceny
Sylabus przedmiotu
szkół podstawowych
semestr letni
Postanowienia ogólne
przedsi biorców
produktu leczniczego
Karta przedmiotu
Scenariusz lekcji
Lista uczestników
Program nauczania
Projekt współfinansowany
Informacje ogólne
biblioteka wojewódzka
semestr zimowy