Piękna i BestiaPobieranie 71.2 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar71.2 Kb.
Dobry wieczór Państwu! Witamy Państwa bardzo serdecznie na dzisiejszym koncercie muzycznym, koncercie szczególnym, bowiem jego tematyka jest wyjątkowa, a i okazja specjalna. Koncert nasz zatytułowany ,,Musicale, musicale...”, w wykonaniu uczniów Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Żychlinie, inauguruje obchody 15-lecia utworzenia w naszym mieście Gimnazjum Publicznego, a od kilku lat Gimnazjum im. Adama Mickiewicza. Dlatego też pozwoliliśmy sobie na chwilę wspomnień i refleksji...

Johann Wolfgang Goethe napisał, że każdego dnia trzeba posłuchać choćby krótkiej pieśni, przeczytać dobry wiersz, obejrzeć piękny obraz, a także, jeśli to możliwe, powiedzieć parę rozsądnych słów... Myślimy, że wielki poeta i filozof byłby dumny z tych, którzy tego pięknego wieczoru odważyli się otworzyć przed tak liczną publicznością swoje serca i umysły i zaprosić do krainy swoich artystycznych fascynacji, jak i z tych, którzy tak licznie przybyli na ten koncert, by uczestniczyć w tym niezwykłym spotkaniu.,,Piękna i Bestia” to pełnometrażowy film animowany z 1991 roku, na podstawie francuskiej baśni ludowej.

Dawno temu w małym miasteczku żyła sobie piękna dziewczyna o imieniu Bella. Zaczytana w książkach nie zwracała zbytniej uwagi na otaczających ją zalotników. Tymczasem, w mrocznym lesie nieopodal miasteczka, stało zapomniane zamczysko, w którym niegdyś żył przystojny, choć okrutny książę. Za jego egoizm i nieczułość na ludzkie cierpienia, na zamek i wszystkich mieszkańców rzucono zaklęcie. Książę zamienił się w odrażającą, rogatą bestię, a służba zamkowa w przedmioty. Aby przywrócić sobie i służącym ludzką postać, Bestia musi do dnia swych dwudziestych pierwszych urodzin obdarzyć kogoś miłością, oczywiście odwzajemnioną. Upływający czas odmierzają mu opadające płatki zaczarowanej róży. Czy Bestii uda się odwrócić działanie czaru?

Przed Państwem Natalia Pawelec w piosence ,,Tej historii bieg”.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------,,Śniadanie u Tiffany'ego” to film amerykański z 1961 roku wyreżyserowany przez Blake'a Edwardsa. Podstawą scenariusza była książka Trumana Capote z 1958 roku  pod tym samym tytułem. Główną rolę w filmie gra Audrey Hepburn jako Holly Golightly, za którą była nominowana do Oscara.

Twórca muzyki do filmu, Henry Mancini, otrzymał za,, Śniadanie u Tiffany'ego” dwa Oscary: za najlepszą muzykę i najlepszą piosenkę, którą zaśpiewa dziś dla Państwa Natalia Kubica.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

,,Szkoła uczuć” to  amerykański film fabularny z 2002 roku z Mandy Moore i Shane West w rolach głównych. Film powstał na kanwie powieści Nicholasa Sparksa  ,,Jesienne miłość”.

Każdej wiosny w małym portowym miasteczku Beaufort w Północnej Karolinie, kiedy wiatr od morza niesie zapach soli i sosnowej żywicy, Landon Carter wspomina swoje młodzieńcze lata spędzone w tamtejszej szkole średniej oraz Jamie Sullivan, dziewczynę, która zmieniła jego życie... Przed Państwem Milena Wilińska w piosence ,,Only hope”.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

,,Evita” to musical, do którego muzykę napisał w roku 1976  Andrew Lloyd Webber. Jest opartą na faktach muzyczną biografią Evy Perón – drugiej żony prezydenta Argentyny Juana Peróna. Dzieło jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej wystawianych dzieł kompozytora, a piosenka Evy Perón zatytułowana ,,Another suitcase in another hall” jest obok ,,Don’t cry for me Argentina” najczęściej wykonywaną piosenką z tego musicalu. Zapraszamy na scenę Julię Beszczyńską, której towarzyszyć będą Wiktoria Jóźwiak i Mateusz Kujawa.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------,,Armageddon” to amerykański film katastroficzny z Bruce'em Willisem i Benem Affleckiem w rolach głównych, nakręcony w 1998 roku. Naukowcy NASA odkrywają, że do Ziemi zbliża się olbrzymia asteroida. W kosmos zostają wysłani specjaliści, którzy mają ją zatrzymać, umieszczając na jej powierzchni ładunki nuklearne.

,,Nie chcę zamknąć moich oczu,


Nie chcę zasnąć, 
Bo będę tęsknić, kochanie,
I nie chcę nic stracić.
Bo nawet kiedy śnię o Tobie,
Najsłodszy sen nigdy nie wystarczy,
Wciąż będę tęsknić, kochanie,
I nie chcę nic stracić...” zaśpiewa dziś dla Państwa Wiktoria Sitkiewicz.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------,,Taniec wampirów” to musical oparty na filmie Romana Polańskiego ,,Nieustraszeni pogromcy wampirów” z 1967 r. Jego prapremiera odbyła się w Wiedniu 4 października 1997 r. Muzykę skomponował Jim Steinman. Polska prapremiera odbyła się w październiku 2005 w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie.

Hrabia von Krolock  jest panem zamku w Transylwanii. To dumny, władczy i uwodzicielski wampir-arystokrata o nienagannych manierach. Ma świadomość tragicznego rozdarcia duszy: będąc wampirem zabija tych, których darzy miłością. Uczucie głodu krwi i pożądania niewinnej ofiary jest jednak silniejsze niż ból i smutek, jaki towarzyszy mu zanim dozna ostatecznego spełnienia. Przed Państwem Wojciech Dzwonkowski jako hrabia von Krolock i Aleksandra Sampolska jako Sara w piosenkach ,,Gott ist tot oraz ,,Na orbicie serc”.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------,,Dear John” to amerykański melodramat z 2010 roku. Scenariusz do filmu powstał na podstawie powieści Nicholasa Sparksa. Oryginalny tytuł filmu nawiązuje do ,,Dear John letter”, wyrażenia oznaczającego list napisany przez kobietę do mężczyzny, w którym zostaje on poinformowany o zakończeniu łączącego ich związku.

23-letni żołnierz John i piękna studentka Savannah zostają przyjaciółmi, ale stopniowo ich przyjaźń przeradza się w miłość. Problem w tym, że John jest na przepustce, a jego powrót na misję, wiązał się będzie z rozstaniem z Savannah. Zakochanym nie pozostaje nic innego, jak tylko pisać do siebie listy. Ale czy w ten sposób ich związek jest w stanie przetrwać? Wysłuchajcie Państwo przepięknej piosenki z tego filmu zatytułowanej ,,I never told you” w wykonaniu Sandry Jastrzebskiej. Towarzyszyć jej będą: Angelika Kubica, Agata Klimczak oraz Anna Dzięgielewska.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

,,Romeo i Julia” to musical teatru Studio Buffo w reżyserii Janusza Józefowicza, oparty na  dramacie ,,Romeo i Julia”  Williama Shakespeare’a. Muzykę skomponował Janusz Stokłosa, a teksty napisał Jan Wermer.

Krytycy opisują przedstawienie jako młodzieżową, współczesną wersję ,,Romea i Julii”. W czasie przedstawienia często padają mocne słowa, a czasem aktorzy porozumiewają się młodzieżowym slangiem. Ponadto, popisy kaskaderskie i taniec breakdance’owy wykonywany na scenie przypomina widzowi, że wcale nie jest to sztuka skierowana do dorosłego odbiorcy. Twórcy przyznają, że tworząc ,,Romea i Julię” zależało im przede wszystkim na ukazaniu konfliktu pokoleń.

Piosenkę Julii ,,Boję się” zaśpiewa dla Państwa Katarzyna Szymańska.

 ,,Gone in Sixty Seconds” to amerykański film fabularny z roku 2000 w reżyserii Dominica Seny.


,,Nadal mam Twą twarz 
Namalowaną na mym sercu,
Zapisaną w mej duszy,
Wyrytą w mej pamięci.
I mam twój pocałunek
Nadal płonący na mych ustach.
Dotyk palców. Ta miłość jest głęboko we mnie, Kochanie...” zaśpiewa dla Państwa Paulina Dzięgielewska w piosence ,,Painted on my heart. Towarzyszyć jej będą: Milena Wilińska, Jagoda Garboś i Sandra Jastrzębska.

,,Shrek” to amerykański film animowany z 2001 roku w reżyserii Andrew Adamsona i Vicky Jenson, będący adaptacją ilustrowanej książki ,,Shrek!” autorstwa Williama Steiga.

W 2001 roku film zdobył Oscara w kategorii najlepszy film animowany pełnometrażowy. Był to pierwszy Oscar w tej kategorii, gdyż nagrodę tę zaczęto przyznawać dopiero od 2001 r.

Przed Państwem Jagoda Garboś w piosence ,,Hallelujah”. Jagodzie towarzyszyć będą: Milena Wilińska, Adrianna Kuciapska i Sandra Jastrzębska.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------,,Les Misérables” to musical Claude-Michela Schönberga powstały na podstawie powieści Wiktora Hugo ,,Nędznicy”. Pierwsza wersja musicalu powstała w języku francuskim. W roku 1982 rozpoczęły się prace nad angielską wersją spektaklu. Mimo początkowych złych recenzji spektakl od początku podbił serca publiczności i osiągnął oszałamiający sukces – jest grany w Londynie bez przerwy do dnia dzisiejszego. We wrześniu 2010 miała miejsce premiera tego musicalu w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. A dziś premiera na naszej scenie. Za chwilę usłyszycie Państwo dwie piosenki z tego musicalu: piosenkę Cosetty ,,Zamek pośród chmur” zaśpiewa gościnnie uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żychlinie – Zosia Petera, a piosenkę Eponiny ,,Sama tak” - Aleksandra Sampolska.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------,,Metro” to polski musical wyreżyserowany przez Janusza Józefowicza. To pierwsza prywatna produkcja teatralna w powojennej Polsce. „METRO”. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością … Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości...

Przed Państwem Wiktoria Jóźwiak w piosence zatytułowanej ,,Szyba”.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Kogel-mogel" to kultowa polska komedia z 1988 roku w reżyserii Romana Załuskiego, którą zaliczamy do naszych rodzimych, wręcz "swojskich", produkcji, za którymi tęsknimy i chętnie wspominamy z sentymentem. Mamy nadzieję, że z równie ogromną przyjemnością wysłuchacie Państwo piosenki z tego filmu zatytułowanej ,,Szukaj mnie”. A na scenę zapraszamy absolwentkę naszego liceum Dominikę Witkowską.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------,,Rudolf: Afera Mayerling”  to musical w dwóch aktach stworzony przez kompozytora Franka Wildhorna i Steve'a Cudena, zainspirowany książką Fredericka Mortona. Autorem tekstów piosenek jest Jack Murphy. Musical ten opowiada historię arcyksięcia Austrii, Rudolfa i  Marii Vetsery. Za chwilę usłyszycie Państwo piosenkę Marii zatytułowaną ,,Uwierz w nas”. A zaśpiewa ją dla Państwa Anna Dzięgielewska.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------,,Wielki Gatsby” to australijsko-amerykański melodramat z 2013 roku w reżyserii Baza Luhrmanna. Film powstał na podstawie powieści Francisa Scotta Fitzgeralda pod tym samym tytułem.

Nowy Jork, lata 20. XX w. Gatsby – aktualnie milioner wywodzący się z niższych sfer – spotyka po 11 latach swoją wielką miłość, Daisy, z którą wcześniej rozdzieliły go różnice społeczne.

,,Czy wciąż będziesz mnie kochał
Kiedy już nie będę młoda i piękna?
Czy wciąż będziesz mnie kochał
Kiedy nie będę miała już nic poza zbolałą duszą?’’ zaśpiewa dzisiaj dla Państwa Alicja Ciszewska.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------,,Jesus Christ Superstar” to rock opera z przełomu lat 1969 i 1970, do której muzykę skomponował brytyjski kompozytor  Andrew Lloyd Webber. Opowiada ona o ostatnim tygodniu życia Jezusa Chrystusa widzianego oczami jego zwolenników i przeciwników. Dzisiaj będą Państwo mieli okazję wysłuchać przepięknej piosenki Marii Magdaleny zatytułowanej ,,Jak mam go pokochać”. A przed Państwem Angelika Kubica.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------,,Upiór w operze” to musical, do którego muzykę skomponował w 1986 roku także  Andrew Lloyd Webber. Fabuła musicalu jest osnuta na kanwie powieści Gastona Leroux z 1911 roku i koncentruje się na losach młodej sopranistki Christine Daaé, która staje się obsesją tajemniczego zdeformowanego geniusza muzycznego, znanego jako Upiór Opery. Spektakl miał światową prapremierę w październiku 1986 na deskach londyńskiego teatru Her Majesty's Theatre. Jest: drugim najdłużej granym musicalem w historii West Endu (po,, Les Misérables”); najdłużej granym musicalem w tym samym teatrze; najdłużej w historii granym spektaklem na Broadwayu, najbardziej dochodowym musicalem w historii, łączny przychód przekroczył 5 miliardów dolarów.

Polska wersja tego musicalu została wystawiona w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie  w 2008 roku.

W maju 2013 roku odbyła się premiera drugiej inscenizacji musicalu w Polsce na scenie Opery Podlaskiej w Białymstoku we współpracy z warszawskim Teatrem Roma.

Proszę Państwa, dzisiaj piosenka ,,Noc muzykę gra” oraz duet ,,Upiór w operze” z musicalu ,,Upiór w operze” Andrew Lloyda Webbera w wykonaniu Wojciecha Dzwonkowskiego i Aleksandry Sampolskiej.,,Mamma Mia! ” z musicalu ,,Mamma Mia!”, ,,Na strunach szyn” z musicalu ,,Metro”, ,,Miłość rośnie w nas” z musicalu ,,Król Lew” oraz ,,Wieża Babel” z musicalu ,,Metro”... Na zakończenie koncertu wystąpi przed Państwem zawsze oczekiwany i gorąco przyjmowany chór szkolny ,,Allegro”. W partii solowej usłyszą Państwo Wojciecha Dzwonkowskego.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
: doc
doc -> Lista dyscyplin sportu, w których osiągnięcia kandydatów punktowane są w procesie rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych
doc -> Dyrektywa komisji / /we z dnia […] r zmieniająca dyrektywę 98/8/we parlamentu Europejskiego I Rady w celu włączenia akroleiny jako substancji czynnej do załącznika I do tej dyrektywy
doc -> Urząd miasta rybnika 44-200 rybnik ul. Bolesława chrobrego 2 tel. (0 32) 4392000 fax (0 32) 42 24 124
doc -> Logo podręcznik, cz. 1 Gimnazjum nr 26 w Gdańsku I. Podstawowe polecenia
doc -> Więcej o akcji „Godzina dla Ziemi”
doc -> 1. Genem warunkującym płeć męską zarodka jest
doc -> Zbiorcze zestawienie ofert/ofert wstępnych/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
doc -> Zbiorcze zestawienie ofert/ofert wstępnych/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
doc -> Dj vadim w finałowym koncercie Sacrum Profanum
©snauka.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna
Komunikat prasowy
przedmiotu zamówienia
najkorzystniejszej oferty
Informacja prasowa
wyborze najkorzystniejszej
warunków zamówienia
istotnych warunków
sprawie powołania
Regulamin konkursu
udzielenie zamówienia
przetargu nieograniczonego
zamówienia publicznego
Nazwa przedmiotu
Specyfikacja istotnych
modułu kształcenia
Rozporządzenie komisji
studia stacjonarne
wyborze oferty
Zapytanie ofertowe
Szkolny zestaw
Ochrony rodowiska
ramach projektu
prasowy posiedzenie
trybie przetargu
obwodowych komisji
zagospodarowania przestrzennego
komisji wyborczych
komisji wyborczej
Program konferencji
Wymagania edukacyjne
Lista kandydatów
szkoły podstawowej
która odbyła
Województwa ląskiego
Decyzja komisji
przedmiotu modułu
poszczególne oceny
Sylabus przedmiotu
szkół podstawowych
semestr letni
Postanowienia ogólne
przedsi biorców
produktu leczniczego
Karta przedmiotu
Scenariusz lekcji
Lista uczestników
Program nauczania
Projekt współfinansowany
Informacje ogólne
biblioteka wojewódzka
semestr zimowy