Strona główna

Portugalia w pigułce samolotem z Warszawy Termin: 10/06-18/06 Cena: 335 eur + 1300 zł lub 2799 zł szczegóŁy oferty


Pobieranie 16.88 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar16.88 Kb.

 

PORTUGALIA W PIGUŁCE

samolotem z Warszawy

Termin: 10/06-18/06

Cena: 335 EUR + 1300 zł lub 2799 zł

SZCZEGÓŁY OFERTY

Przelot linią Wizzair
WAW 21:25 LIS 00:40
LIS 01:15 WAW 06:10
Rozbieżności w czasie przelotu wynikają z różnic czasów lokalnych.
Realny czas przelotu to ok. 4 godzin.

Ceny podane za osobę w pokoju 2 os.Cena zawiera:
- przelot w 2 str. Warszawa Okęcie – Lizbona
- bagaż mały podręczny
- przejazdy autokarem zgodnie z programem
- wyżywienie 2 x dziennie z napojami
- 7 noclegów w hotelach
- 3 DEGUSTACJE lokalnych specjałów
- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
- opiekę pilota

Cena nie zawiera:
- bagażu rejestrowanego – można wykupić 1 bagaż na 1 osobę lub wspólnie na 2 osoby: 262 zł/ 23 kg, 350 zł /32 kg
- kosztów przewodnika lokalnego ok. 45 Euro (obligatoryjne)
- biletów wstępów do zwiedzanych obiektów - ok. 45 Euro*
*nieobowiązkowe - można zrezygnować z niektórych proponowanych zabytków, a osoby po 65 r. życia mają zniżki.
- dopłaty do pok. 1-os. +145 EUR lub 650 zł

Hotele:
Estoril: Sao Mamede – spokojny, rodzinny, kameralny hotel położony w pobliżu morza
http://www.hotelsaomamede.com/
Figueira da Foz: Wellington – znany i lubiany hotel położony tylko 100 m od plaży, w pobliżu kasyna i w samym centrum miejscowości
http://www.hotelwellington.pt/

RAMOWY PROGRAM:

1 dzień 10.06.2016

Zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie o godz. 19:15. O godz. 21:25 wylot z Warszawy. 00:40 przylot do Lizbony. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

2 dzień 11.06.2016
HTL LIZBONA/OKOLICE– LIZBONA CENTRUM – HTL LIZBONA/OKOLICE

Śniadanie w hotelu. Ok. 09:00 wyjazd na zwiedzanie LIZBONY z przewodnikiem. W programie: BELEM - dzielnica, gdzie rozpoczął się okres wypraw i odkryć geograficznych. Zobaczymy perły stylu manuelińskiego: klasztor i kościół Heronimitów, gdzie pochowany jest Vasco da Gama, Wieżę Belem oraz upamiętniający okres wypraw zamorskich Pomnik Odkrywców. DEGUSTACJA: "pasteis de Belém - czyli najsłynniejszych ciasteczek w Portugalii, które wypiekane są niezmiennie od 1837 r. a przepis na nie jest tajemnicą właścicieli. Przejazd w kierunku CENTRUM LIZBONY - po drodze będziemy mijać cmentarz angielski, bazylikę Estrela, Pomnik Markiza Pombala, Avenida da Liberdade - największą arterię miasta porównywaną do paryskich Champs Elysees, Praça do Rossio, Praça dos Restauradores. Po panoramicznym zwiedzaniu centrum, przejazd do ALFAMY- najstarszej dzielnicy miasta. Tutaj odwiedzimy katedrę Se (jeśli czas pozwoli - zwiedzanie skarbca katedralnego lub klasztoru) oraz kościół zbudowany na miejscu urodzenia Św. Antoniego Padewskiego. Panoramiczny spacer po Alfamie. Po drodze m.in. czas na zdjęcia na punkcie widokowym Santa Luzia, z którego rozciąga się wspaniały widok na rzekę Tag. Przejście w kierunku Praça do Comercio i Rua Augusta. Na koniec zwiedzanie spalonego kościoła Igreja de São Domingo. Pokażemy także, gdzie mieści się najbardziej ukryty uliczny lizboński lokal serwujący wiśniówkę :) Czas wolny na zakupy lub posiłek. Dla chętnych, którzy nie będą się wybierali następnego dnia do Lizbony proponujemy wjazd na punkt widokowy Elevator Santa Justa, skąd rozpościera się przepiękny widok na Lizbonę. Ok. 17:00 transfer do hotelu. Ok. 19:00 obiadokolacja. Po kolacji zapraszamy na wieczorny spacer nad morze.
3 dzień 12.06.2016
HTL LIZBONA/OKOLICE – PLAŻOWANIE LUB LIZBONA DLA CHĘTNYCH - HTL LIZBONA/OKOLICE

Śniadanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie. Dla chętnych wyjazd komunikacją lokalną do Lizbony na zakupy lub dalsze zwiedzanie miasta. Polecamy wizytę w muzeum Powozów, przejazd słynnym tramwajem nr 28, wjazd na Elevador St Justa (w cenie biletu całodniowego na komunikację miejską), zwiedzenie malowniczej dzielnicy Chiado lub wizytę w terenach EXPO, gdzie mieści się np. Oceanarium, niewielkie ogrody nadrzeczne w stylu japońskim i kolejka linowa wzdłuż rzeki Tag. Ok. 19:30 obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień 13.06.2016
HTL FIGUEIRA DA FOZ - QUELUZ - MAFRA – OBIDOS - ALCOBACA - HTL FIGUEIRA DA FOZ

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do QUELUZ - czyli portugalskiego Wersalu i wspaniałego założenia pałacowo-ogrodowego, na którego budowę fundusze pochodziły z odkrytego przez Portugalczyków brazylijskiego złota. Przejazd do MAFRY - zwiedzanie pałacu, który jest
największą rezydencją królewską w Portugalii i jednym z największych budynków zbudowanych w Europie w XVIII wieku. Służył również za klasztor franciszkanów. Zespół miał być portugalskim odpowiednikiem pałacu Escorial pod Madrytem. Po długim zwiedzaniu czas na przyjemny odpoczynek - przejazd do OBIDOS - jednego z najbardziej romantycznych miasteczek Portugalii, ulubionego miejsca ślubów Portugalczyków. DEGUSTACJA: ginginja - czyli wyśmienitej wiśniówki degustowanej w filiżankach z czekolady. Po przerwie przejazd od ALCOBACY - potężnego opactwa Benedyktynów, ongiś jednej z najbogatszych instytucji w kraju. Tutaj też znajdują się groby najsłynniejszy kochanków Portugalii - Pedro i Ines. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w Figueira da Foz. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień 14.06.2016
HTL FIGUEIRA DA FOZ – COIMBRA – FATIMA
ALJUSTREL -–TOMAR -– BATALHA – HTL FIGUEIRA DA FOZ
Śniadanie w hotelu. Przejazd do COIMBRY. Zwiedzanie dawnej stolicy Portugalii, a obecnie najważniejszego ośrodka akademickiego. Odwiedzimy Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie oraz kościół Igreja de Santa Cruz. Czas wolny na krótkie zakupy lub spacer. Przejazd do TOMAR - ostatniej siedziby Templariuszy w Europie. Zwiedzania zespołu klasztornego Convento de Cristo, wpisanego na listę UNESCO. Następnie przejazd do FATIMY. Nawiedzenie Bazyliki, Kaplicy Objawień i wioski ALJUSTREL, miejsca urodzenia Franciszka, Hiacynty i Łucji. Dla chętnych wizyta w muzeum figur woskowych obrazujących historię objawień. Po zwiedzaniu przejazd do BATALHA - malutkiej miejscowości, gdzie mieści się jedno z arcydzieł stylu manuelińskiego oraz grobowce portugalskich królów - Klasztoru Santa Maria da Vitória. Obiekt jest zaklasyfikowany do listy międzynarodowych dziedzictw kultury UNESCO. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
6 dzień 15.06.2016
HTL FIGUEIRA DA FOZ – PORTO – AVEIRO – HTL FIGUEIRA DA FOZ

Śniadanie w hotelu. Przejazd do PORTO, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto. Wizyta w winnicy. DEGUSTACJA: portugalskie wina. Po degustacji zwiedzanie Starego Miasta: Katedra, dzielnica żydowska, Bolsa - czyli dawna giełda, gdzie mieści się replika Alhambry - wg niektórych piękniejsza niż oryginał, Kościół Św. Franciszka, Ribeira - czyli stare nadbrzeże Porto. Czas wolny na lunch lub dla chętnych możliwość skorzystania z rejsu po rzece Douro (ok. 13 EUR/os.) Pożegnanie z Porto i wyjazd do AVEIRO, które jest nazywane portugalską Wenecją. Krótki przystanek na zdjęcia malowniczych barek rzecznych, które kiedyś przewoziły sól. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień 16.06.2016
HTL FIGUEIRA DA FOZ
Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na odpoczynek i plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień 17.06.2016
HTL FIGUEIRA DA FOZ - NAZARE – CABO DA ROCA - SINTRA - LIZBONA LOTNISKO
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do NAZARE - słynnej wioski rybackiej, gdzie portugalscy marynarze przypływali z dostawami świeżego dorsza, a teraz niejednokrotnie suszą się na drewnianych stelażach sardynki. Kolejny punk programu to SINTRA - miejscowość, którą Lord Byron opisywał jako " najrozkoszniejszą w Europie, pełną wszelkich cudów nauki sztuki". Z wielu atrakcji Sintry proponujemy do wyboru - albo wizytę w magicznym ogrodzie Monserrate albo w bajkowym Pałacu Pena. Zwiedzanie atrakcji indywidualne. Pod zwiedzaniu Sintry - CABO DA ROCA - miejsce, gdzie jak :isał poeta Camoes - "kończy się ląd, a zaczyna się morze", czyli najdalej na zachód wysunięte miejsce kontynentalnej Europy. Chętnym pilot opowie legendę o niedźwiedzicy, która na zaklęta w kamień na zawsze już pozostała w tym miejscu. Na koniec krótki postój w CASCAIS - słynnym podlizbońskim kurorcie. Przejazd do Lizbony. Od ok. 18:00 - 20:30 - czas wolny na kolację we własnym zakresie (pilot może zaproponować miejsce). Ok. 20:45 transfer na lotnisko.

9 dzień 18.06.2016
Wylot z Lizbony 01:15 czasu lokalnego. Przylot do Warszawy 06:10. Zakończenie imprezy.

REZERWACJA: biuro@kruppe.pl
tel: 79 357 88 08


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość