Strona główna

Poznań, 10. 2015 Znajdź pasję na Targach hobby


Pobieranie 39.93 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar39.93 Kb.

Poznań, 6.10.2015

Znajdź pasję na Targach HOBBY
To, co wyróżnia targi HOBBY to wielopokoleniowy charakter wydarzenia - tu każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Co fantastyczne - mówi dyrektor Targów Barbara Vogt - ekspozycje podziwiają z takim samym zapałem zarówno ci najmłodsi zwiedzający, jak i starsi. Już 17-18 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się wydarzenie HOBBY – spotkania ludzi z pasją.
Rośnie liczba hobbystów
Liczba pasjonatów kolei, makiet modelarskich, modeli sterowanych radiem, komiksów oraz gier planszowych stale się zwiększa. Tak samo jak rynek produktów dedykowanych hobbystom, który przeżywa prawdziwy rozkwit. Modelarstwo oraz gry planszowe znów stają się coraz popularniejsze, do łask wraca także filatelistyka. Fakt ten potwierdzają rzesze pasjonatów, a także osoby poszukujące sposobu na ciekawe spędzenie wolnego czasu, które z niecierpliwością odliczają dni do kolejnej edycji Targów HOBBY.
Targi o wyjątkowym klimacie

HOBBY to największe w skali kraju wydarzenie o niezwykle wyjątkowym charakterze, które umożliwia całej społeczności hobbystów spotkanie się w jednym miejscu. To właśnie do Poznania przyjeżdżają pasjonaci modeli, makiet, materiałów, narzędzi modelarskich, gier towarzyskich, eksponatów filatelistycznych, komiksów, kluby, modelarnie i wydawnictwa.Modeli Kolejowych

Prestiżowym wydarzeniem będą XV Mistrzostwa Polski Modeli Kolejowych organizowany przez Polski Związek Modelarzy Kolejowych. Chcąc promować modele kolei polskich równolegle odbywa się konkurs „Polski Model Roku 2015”. Podczas tych zmagań będzie można zobaczyć jedynie modele będące realistycznym odwzorowaniem taboru i budowli występujących na kolejach polskich. Ciekawą atrakcją będą liczne makiety modułowe w różnych skalach. Eksponaty te mają wielu twórców. Każdy wykonuje określoną część makiety według wcześniej określonych wzorców. Podczas HOBBY spotkają się i połączą swoją pracę w całość.Wyścigi samochodów zdalnie sterowanych

Zapierającym dech w piersiach punktem programu Tragów Hobby będą Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski w wyścigach samochodów zdalnie sterowanych w skali 1:10 i 1:12 ON- Road. Zawody odbędą się w 6 klasach: E-10 ProStock, E-10 Modified, E-12, Formuła F-1, Hobby Pro oraz E-10 Hobby. Gwiazdą imprezy będzie aktualny zawodowy Mistrz Europy w klasie 4WD Off Road - 15 letni Michał Orłowski. Swoją karierę rozpoczął kilka lat temu właśnie na Targach Hobby.Ponadto wszyscy zwiedzający będą mogli spróbować swoich sil na slotowym torze Carrera. A warto, ponieważ na zwycięzców będą czekać cenne nagrody.Weź udział w GRAnacie!

Dla miłośników gier towarzyskich będzie przygotowana specjalna strefa, w której będą mogli wziąć udział w Festiwalu Gier Planszowych GRAnat, przetestować grę przed kupnem i skonsultować się ze specjalistami w game room’ach. Na dzieci czekać będzie Game Room Junior z animatorami, którzy zaprezentują gry dla najmłodszych. Z rodzicami będą mogły zagrać już nawet trzylatki. Pasjonaci planszówek będą mogli liczyć na setki gier - od tych prostych i szybkich, po dłuższe, wymagające sporo skupienia. Gry planszowe przeżywają renesans. Są one doskonałym sposobem na spędzanie czasu z całą rodziną, dlatego wystawcy zapewnią wiele licznych atrakcji związanych z grami planszowymi. Do udziału zaproszą młodzież, studentów i całe rodziny. To będą dwa dni pełne zabawy!

Komiks i filatelistyka

Pasjonaci komiksu będą mogli spróbować narysować swój własny komiks pod okiem mentorów. Poczta Polska szykuje mnóstwo ciekawych eksponatów dla filatelistów, a także bogatą ofertę atrakcji dla dzieci. Każdy maluch będzie mógł się wcielić w listonosza oraz poznać uroki i trudy tego zawodu. Tworzenie własnych znaczków i pocztówek zajmie najmłodszych na długi czas. Po wykonaniu swojego małego dzieła, dzieci przybiją specjalnie przygotowanym datownikiem pieczątkę i wyślą kartkę. Największą filatelistyczną atrakcją będzie Meleksowa Poczta Targowa. Pokona ona trasę ze Stoiska okolicznościowego na Targach HOBBY do Urząd Pocztowego przy poznańskim dworcu PKP. Będzie można podziwiać dawny oraz nowoczesny strój listonosza.

Zapraszamy na spotkanie ludzi z pasją!

Więcej na: www.hobby.mtp.pl, bilety można kupić już teraz na www.ticketpro.pl
PROGRAM WYDARZEŃ:

- XV Mistrzostwa Polski Modeli Kolejowych,

- makiety modułowe w różnych skalach,

- Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski w wyścigach zdalnie sterowanych samochodów (RC)-,

- zawody samochodów RC dla dzieci,

- kilkaset samochodowych modeli kolekcjonerskich,

- Festiwal Gier Planszowych GRAnat - liczne games room’y i olbrzymia wypożyczalnia gier towarzyskich,

- Games Room Junior,

- warsztaty z rysowania komiksów,

- Meleksowa Poczta Targowa,

- spotkania z filatelistami i warsztaty na temat filatelistyki.


Poznań, 6.10.2015r.

Dla wszystkich miłośników zwierzaków


Już 17-18 października kolejna edycja Rodzinnego Weekendu na Targach! Moc atrakcji czeka na wszystkich miłośników zwierzaków, którzy wstąpią w te dni na MTP. Zobaczyć będzie można domowych pupili - od rybek, płazów i gadów, przez ptaki, szczury, wiewiórki po koty i psy.
Salon Zoologiczny odbywa się pod hasłem „Wszystko co najlepsze dla Twojego zwierzaka”-. Będzie to wielkie święto dla miłośników wszystkich zwierząt towarzyszących. Zobaczyć będzie można te popularne oraz te rzadziej spotykane, które z powodzeniem można hodować w naszych domach. Liczne wystawy, pokazy i prelekcje zainteresują wszystkich miłośników zwierząt.
Akwarystyczna feeria barw

Punktem programu, który na stałe wpisał się w harmonogram targów są też Międzynarodowe Mistrzostwa Dyskowców organizowane przez Polski Klub Miłośników Dyskowców. Odbędzie się także ceniona przez publiczność i hodowców wystawa akwarystyczna organizowana przez Wielkopolskie Towarzystwo Miłośników Akwarystyki. Akwaria zachwycą feerią barw i różnorodnością. Będzie można też zobaczyć pokaz tworzenia kompletnego akwarium od podstaw w wykonaniu specjalisty Marcina Wnuka. Każdy będzie miał także możliwość zdobycia porady od doświadczonych hodowców.Okazy egzotycznych zwierzaków

Podczas targów jednym z najbardziej emocjonujących punktów programu będzie Wystawa Zwierząt Egzotycznych. Zwiedzający z bliska będą mogli podziwiać niesamowity zwierzyniec, w skład którego wejdą m.in.: żółwie mata mata, tenreki, gekony, ptaszniki, jeże i węże. Czy wiecie co to są amblypygi? Będzie to doskonała okazja, aby je poznać. Ponadto po raz pierwszy odbędzie się Puchar Polski Papug.


Edukacja na Targach

Poznańskie fundacje doradzą jak wybrać zwierzaka idealnego do swoich możliwości i potrzeb. Animal Security zorganizuje akcję Koci Developer, podczas której będą zachęcać do pomocy w budowaniu budek na zimę dla kotów. Liczne prelekcje, pokazy, warsztaty, konkursy i zabawy dla najmłodszych sprawią, że wizyta na targach Aqua&Zoo będzie wspaniała okazją do spędzenia ciekawego weekendu z rodziną.

Aqua&Zoo – wszystko co najlepsze dla Twojego zwierzaka

Więcej na: www.hobby.mtp.pl, bilety można kupić już teraz na www.ticketpro.pl


PROGRAM WYDARZEŃ:

- V Polskie Mistrzostwa Dyskowców,- Wystawa Akwarystyczna Wielkopolskiego Towarzystwa Miłośników Akwarystyki,

- pokaz tworzenia kompletnego akwarium od podstaw w wykonaniu specjalisty Marcina Wnuka,

- Puchar Polski Papug,

- Wystawa Ptaków Egzotycznych,

- Wystawa Zwierząt Egzotycznych,

- akcja Koci Developer – budowa budek dla kotów na zimę,

- prelekcje i warsztaty autorstwa Fundacji Animalia i Animal Security,

- Wystawa Szczurów i prelekcje im poświęcone m.in. „Szczur nie taki straszny”

- Wystawa wiewiórek – lotołapek.Lokalizacja:

Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o.


ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań
pawilony 5 i 5 A
Godziny otwarcia terenów targowych dla publiczności:

  • 17 października - 10.00 – 18.00

  • 18 października - 10.00 – 17.00


Godziny otwarcia kas:

  • 17 października – 9.30 – 17.30

  • 18 października – 9.30 – 16.30


Wejście:

  • Hol Północny (od ul. Bukowskiej) – Wejście Główne

  • Wjazd od ul. Śniadeckich


Ceny biletów

bilet jednorazowy 20 zł/os.

bilet rodzinny jednorazowy (min. 3 osoby w tym jedno dziecko) 12zł/os.

dzieci do lat 3 wstęp bezpłatny

parking na terenie MTP – 15 zł/dzień
Przedsprzedaż biletów:

Salony Empik, Saturn i Media Markt w Poznaniu

www.ticketpro.pl
Kontakt dla mediów:

Hanna Zalewska

e-mail: hanna.zalewska@mtp.pl

tel: +48/ 61 869 21 60


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość