Strona główna

Prace ogrodowe z sekatorem łańcuchowym Alligator™ Black & Decker


Pobieranie 8.95 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar8.95 Kb.Black & Decker® Polska Sp. z o.o.

ul. Migdałowa 4


02-796 Warszawa
Informacja prasowa

Warszawa, 21 marca 2011 r.


Prace ogrodowe z sekatorem łańcuchowym Alligator™ Black & Decker

Większość prac w ogrodzie wymaga użycia odpowiednich narzędzi. Do szybkiego
i łatwego cięcia drewna firma Black & Decker poleca sekator łańcuchowy Alligator™.

Zbliża się okres wiosenno-letni, a więc czas pierwszych prac, które zazwyczaj obejmują pielęgnację drzew i krzewów rosnących wokół domu. Wycinanie suchych gałęzi oraz kształtowanie korony drzew zazwyczaj wykonujemy przy pomocy sekatora bądź piły do drewna. Często jednak praca tymi narzędziami bywa męcząca, a także pochłania dużo czasu. Black & Decker przygotował innowacyjne urządzenie łączące cechy wymienionych narzędzi – sekator łańcuchowy Alligator™. Dzięki niemu praca w ogrodzie jest o wiele przyjemniejsza i przede wszystkim bardziej efektywna.

Alligator™ Black & Decker (GK1000) zapewnia osiągi pilarki łańcuchowej, będąc równie wygodny w obsłudze, jak sekator ręczny. To nowatorska konstrukcja, która jest przede wszystkim łatwa w użyciu i niezwykle praktyczna. Cięcie drewna, tak jak w zwykłym sekatorze, odbywa się poprzez zbliżanie rękojeści ku sobie. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnego narzędzia, drewno nie jest cięte przez standardowe ostrza, a poprzez element tnący, taki sam, jak w pilarce łańcuchowej. Dzięki temu praca ta nie wymaga użycia dużego nakładu siły ponieważ całe zadanie wykonuje obracający się łańcuch. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie wysokiej precyzji cięcia oraz eliminuje zmęczenie podczas pracy. Mała waga urządzenia wynosząca 3kg, kompaktowe wymiary oraz niski poziom natężenia hałasu (87dB) zapewniają wygodę i komfort pracy z urządzeniem.

Wytrzymały, komutatorowy silnik urządzenia o mocy 550V, osiągający prędkość 2,3 m/s oraz prowadnica o długości 15 centymetrów, pozwalają na pewne cięcie gałęzi o średnicy od 2,5 do 10 centymetrów. Samoczynne smarowanie prowadnic zapewnia prawidłową pracę narzędzia oraz wydłuża jego żywotność. Producent zadbał również o bezpieczeństwo użytkowników poprzez zastosowanie podwójnego wyłącznika bezpieczeństwa. Natomiast opatentowany system szczęk oraz specjalna osłona chronią użytkownika przed poruszającym się łańcuchem.

Cena: 428 PLN

Wszystkie produkty firmy Black & Decker dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.


Informacje o firmie Black & Decker

Black & Decker jest największym na świecie producentem elektronarzędzi i akcesoriów. Firma powstała w 1910 roku w Baltimore w Stanach Zjednoczonych. Zarówno w U.S.A. jak i na całym świecie zajmuje czołowe miejsce w sprzedaży produktów tego rodzaju przeznaczonych do użytku domowego, do pracy w rzemiośle oraz w przemyśle. W niemal połowie ze 100 krajów, w których rozprowadzane są produkty Black & Decker mają one czołowy udział w swojej kategorii na rynku. Produkty firmy Black & Decker oferowane są pod markami: Black & Decker, DeWalt, Porter-Cable, Emhart Teknologies, Kwikset, Baldwin i Price Pfister.


Kontakt dla mediów:

Bogda Rybicka, Black & Decker, tel.: 22 645 12 20, e-mail: Bogda.Rybicka@blackdecker.comArkadiusz Dominik, Effective Public Relations, tel. 22 822 07 52, e-mail: ADominik@effectivepr.pl©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość