Strona główna

Program pielgrzymki do Grecji – 11 dni


Pobieranie 15.35 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar15.35 Kb.


Program pielgrzymki do Grecji – 11 dni


Dzień 1 czw. 21.07.2016

Wyjazd z Jasienia w godzinach południowych, nocny przejazd do Grecji.

Dzień 2 pt. 22.07.2016

Przyjazd do Kalambaki w późnych godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek, kolacja i nocleg.

Dzień 3 sob. 23.07.2016

Po śniadaniu pobyt na Meteorach - skałach wapiennych o niesamowitych kształtach, na szczycie których od XIV wieku budowano klasztory. Zwiedzane 2 klasztorów – do zwiedzania jest udostępnionych 6 klasztorów – np. Klasztor Varlaam - założony w 1518 roku przez mnicha Warłaama, z licznymi freskami z XVI w. oraz Agios Stefanos – założony w 1192 r. obecnie klasztor żeński, zwany klasztorem królewskim i patriarchalnym. Po zakończeniu zwiedzania przejazd w okolice Delf– zwiedzanie antycznego centrum kultu boga Apollina. Kolacja i nocleg w okolicy Delf.

Dzień 4 nd. 24.07.2016

Po śniadaniu przejazd do Wąwozu Termopile, gdzie w 480 r. p.n.e. nieliczna armia króla Sparty – Leonidasa I, stawiała przez kilka dni skuteczny opór ogromnym siłom perskim. Następnie przejazd w okolice Naupaktos – dla Wenecjan Lepanto - miejsca bitwy morskiej z Turkami. Przejazd przez Most Rion. Następnie pobyt w Patras - miejsce męczeńskiej śmierci Świętego Andrzeja, na którym wybudowano kościół ku czci tego świętego – w kościele przechowuje się relikwie – czaszkę i krzyż na którym poniósł męczeńską śmierć. Zakwaterowanie w hotelu w nadmorskiej miejscowości Tolo. Możliwość plażowania. Kolacja i nocleg.

Dzień 5 pon. 25.07.2016

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Argolidy. Przejazd do Myken – zwiedzanie ruin pałacu królewskiego, gdzie Henryk Schliemann odkrył groby z licznymi złotymi ozdobami oraz Grób Agamemnona. Wyjazd do Epidauros – centrum kultu starożytnego boga Asklepiosa, ze wspaniałym teatrem antycznym. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 6 wt. 26.07.2016

Po śniadaniu przejazd do Aten, po drodze pobyt przy Kanale Korynckim – rozpadlina, którą w czasach starożytnych przeciągano statki po kamiennych płytach, jako droga wodna funkcjonuje od II-giej połowy XIX wieku. Następnie przejazd do Aten, przyjazd w godzinach popołudniowych, autokarowy objazd miasta. Kolacja i nocleg.

Dzień 7 śr. 27.07.2016

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Aten. W programie m. in. wzgórze Akropolu ze starożytnymi świątyniami: Partenon, Erechtejon, Propyleje, Odeon. Przejazd pod Stadion Olimpijski i Świątynię Zeusa Olimpijskiego. Następnie zobaczymy centrum administracyjne miasta – plac Sintagma, gdzie znajduje się siedziba parlamentu. Narodowe Muzeum Archeologiczne – otwarte w 1891 roku, jedno z najbogatszych muzeów świata, gromadzi cenne zbiory rzeźb, ceramiki, biżuterii a w szczególności słynny „złoty skarb z Myken” odnaleziony przez niemieckiego archeologa Heinricha Schliemanna, odkrywcy Troi. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 8 czw. 28.07.2016

Po śniadaniu przejazd do Maratonu - miejscowość nadmorska – miejsce słynnej bitwy Ateńczyków z Persami, zakończonej historycznym biegiem posłańca, przynoszącego do Aten wiadomość o zwycięstwie. Przejazd na Riwierę Olimpijską, zakwaterowanie w hotelu, możliwość plażowania. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 9 pt. 29.07.2016

Po śniadaniu przejazd do Salonik, krótkie zwiedzanie miasta, między innymi Odos Egnatia - głównej ulicy miasta, przy której przeplatają się zabytki rzymskie, greckie, bizantyjskie i tureckie, kościół Panagia Chalkeon, ruiny rzymskiej agory, Łuk Galeriusza, Rzymska Rotunda, Hagia Sophia - wzorowana na słynnej bazylice z Konstantynopola oraz Biała Wieża. Następnie przejazd do Bułgarii i zwiedzanie Monasteru Rylskiego uważanego za najpiękniejszy monastyr w Bułgarii. Kolacja i nocleg tranzytowy w Bułgarii.

Dzień 10 sob. 30.07.2016

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju.

Dzień 11 nd. 31.07.2016

Zakończenie pielgrzymki w godzinach porannych. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


Cena pielgrzymki: 795 zł + 310 Euro/os. dla min. 40 osób płatnych
Cena obejmuje:

  • transport autokarem z pełnym wyposażeniem (toaleta, barek, klimatyzacja, video),

  • ubezpieczenie NNW i KL – opcja podstawowa,

  • opiekę pilota – przewodnika,

  • 8 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami),

  • wyżywienie : 8 śniadań i 8 obiadokolacji,

  • zestaw słuchawkowy do zwiedzania na całej trasie

  • opłaty parkingowe i drogowe,

  • podatek VAT


Cena nie obejmuje:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów 75 – 80 Euro

- dopłaty do ubezpieczenia poszerzonego – opcja „choroby przewlekłe”

- dopłaty do pokoju 1-osobowego 15€/nocleg – 120 € łączniePlanowany termin: 21.07. – 31.07.2016r.
Uwaga: W przypadku znacznej zmiany cen walut, ceny paliwa w kraju i za granicą oraz innych znacznych podwyżek nie przewidzianych w chwili sporządzania kalkulacji, biuro zastrzega sobie możliwość zmiany ceny pielgrzymki.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość