Strona główna

Projekt: Hania Buchwald przed państwem kolejny numer gazetki „wesołe nutki". „Czekocałus"


Pobieranie 40.17 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar40.17 Kb.

GAZETKA MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 9 W ZIELONEJ GÓRZE

MARZEC 2013projekt: Hania Buchwald

PRZED PAŃSTWEM KOLEJNY NUMER GAZETKI „WESOŁE NUTKI”.


„Czekocałus”

str.5

Rybki


str.3

Rybki


str. 3

Krasnoludki

str. 6


Pszczółki

str. 4


Humor przedszkolnystr.8

Kotki

str.2

Co u Żabek?

str.6 - 7Rybki

str. 2

r
Krasnoludki definiują...

str.7
ys. Ka Kiljan


rys. Ola DemskaGrupa KOTKÓW ma zaszczyt powitać wszystkich przedszkolaków po raz pierwszy na stronach gazetki „Wesołe Nutki”.

Kiedy na dworze lato pomału kończyło się, kiedy pogoda nie dopisywała przyszliśmy z rodzicami do kolorowego przedszkola, gdzie czekała na nas sala z zabawkami, pełna słonecznych kolorów i przygód i nowych znajomości. To były dni adaptacyjne, które na długo zostaną w naszej pamięci. Czasami wracamy pamięcią do nieśmiałych kroków w nowej sali, wśród nowych kolegów i koleżanek, pań z grupy czule obejmujących nieśmiałych małych gości.

Pierwsze lody przełamane. Okazało się że najbardziej zbliżyła nas do siebie miłość do tańca i śpiewu. Jak na kotki pięknie „miauczymy” Swoje umiejętności pokazaliśmy starszym kolegom z przedszkola i szanownemu gronu pedagogicznemu w Dniu Święta Edukacji Narodowej zbierając duże brawa.

Jak na małe łasuchy przystało w Dniu Przedszkolaka zajadaliśmy się własnoręcznie zrobionym tortem czekoladowym a Dzień Ziemniaka uczciliśmy ziemniaczkiem w mundurku ze solą i masełkiem- pycha!!! Dodamy, że nasza grupa bardzo wzbogaciła swoimi przepisami Księgę Kucharską. Zachęcamy do wspólnego gotowania z wykorzystaniem naszych łakoci takich jak: mlekołaki, kluseczek czy placków ziemniaczanych czy też słynnej w każdym domu zupy ogórkowej.

Koniec listopada – wszyscy oczekiwaliśmy na decydujący moment – pasowanie na przedszkolaka. Zaprosiliśmy gości, pięknie ubrani zaprezentowaliśmy swoje umiejętności wokalno-taneczne – nieskromnie mówiąc zrobiliśmy duuże wrażenie, a tym samym otworzyliśmy sobie drogę do finału: PASOWANIA, którego dokonała p. Magda. Warto było przeżyć ten awans – każdy nowy przedszkolak oprócz dyplomu, do domu wziął słodkie upominki.

Niedługo potem świętowaliśmy Mikołajki. Zabawa była przednia, ale nigdy nie zapomnimy wizyty świętego Mikołaja we własnej osobie z worem prezentów. Nie wiedzieć czemu, tylko nasz kolega Krzysiu bał się Mikołaja i jak nigdy pierwszy pobiegł do p. Magdy na ręce. Mówił cos o rózdze... Drogi Mikołaju, jeśli czytasz naszą gazetkę, wiedz że my nadal jesteśmy grzeczni i czekamy na Ciebie.

W ramach poprawy naszego bezpieczeństwa, do przedszkola zaprosiliśmy policjanta. Jaką niespodziankę nam zrobił, gdy okazało się że przyjechał z maskotką LUPO. Pokochaliśmy go od razu i on nas też. Zaprosiliśmy go do nas na wiosnę.

Był dzień w życiu kotków, o którym nie można zapomnieć. Dzień Babci i Dziadka, których to zaprosiliśmy by wyśpiewać im najpiękniejsze życzenia i obdarować buziakami, laurkami i fiołkami afrykańskimi z własnej uprawy. Kochamy Was bardzo i dziękujemy za każdą chwilę spędzoną z Wami. Żyjcie nam 100 lat!

Nauczyliśmy się dbać o zwierzęta zimą. Już od dawna dokarmiamy ptaki w naszym nowym karmniku. Kochani Rodzice pomóżcie ptakom przetrwać zimę. To proste: wystarczą ziarna słonecznika, słoninka, ziarna zbóż. A ile radości gdy widzi się ptaszki zajadające w karmniku swoje przysmaki... To bardzo miłe widzieć ptaki z bliska. Poznaliśmy już sikorki, wróble, gołębie, dużą rodzinę jemiołuszek ze śmieszną fryzurą, wrony, kolorowe sójki a ostatnio czerwone gile. M.K.
we wrześniu wzięły udział Dniu Przedszkolaka.

Wspólnie przygotowywaliśmy tort z nutelli. Smakowały nam bardzo potrzebne do tortu orzechy, które same zbierałyśmy w ogródku przedszkolnym oraz rodzynki. Dowiedzieliśmy się, że to suszone winogrona. Tort był pyszny.

Zbierane w mini ogródku przedszkolnym warzywa oddawaliśmy czasem do kuchni, a tam trafiały do zupki! Próbowaliśmy je. Smakowała nam fasola, która urosła większa niż tyczki. Wszyscy spróbowali!

Świat przedszkolaków to nie tylko zabawa, ale i pierwsze obowiązki. Nasze „Rybki” bardzo dobrze sobie z tym radzą.

Ponieważ, od września są z nami nowi koledzy i koleżanki to postanowiliśmy wszyscy razem przyjąć ich do grona przedszkolaków. Przygotowaliśmy wspólnie uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”, na którą zaprosiliśmy naszych rodziców. Wspólnie śpiewaliśmy, tańczyliśmy i każdy wystąpił jak umiał.

6 grudnia przybył do nas Mikołaj z workiem prezentów i paczką dla każdego z nas. Była też zabawa, na której wszyscy się bawili i mogliśmy obejrzeć nasze prezenty.


Wśród „Rybek” jest wiele uzdolnionych dzieci. Kilkoro chętnych wzięło udział w konkursach plastycznych „Stroik świąteczny”, „Anioły i aniołki”, „Maski”: Wykonane różnymi technikami prace wykonali: Antosia Stojanowska, Aleksandra Zell, Malina Sikora, Wiktoria Czajkowska, Karol Kwiatkowski, Aleksandra Mikielska, Nikola Łaszczotka, Oskar Rogala, Jaś Mikuła. Wszyscy otrzymali dyplomy. Brawo!!!
4 lutego obchodziliśmy w naszej grupie święto naszych kochanych babć i dziadków. Z tej okazji zaprosiliśmy ich do przedszkola i przygotowaliśmy dla nich wierszyki i piosenki. Każde z dzieci powiedziało wierszyk, w ten sposób składając swoim bliskim najlepsze życzenia. Po występach obdarowaliśmy babcie i dziadków przygotowanymi wcześniej laurkami. Na poczęstunek były ciasteczka kręcone przez maszynkę, które sami robiliśmy. B.K.Jesteśmy już w III grupie – poważna sprawa!!! Nadal bawimy się i uczymy, ale tak jakoś poważniej.

Interesujemy się całym światem i zachodzącymi w nim zjawiskami, chłoniemy informacje o bliższym oraz dalszym otoczeniu. Zadajemy mnóstwo trudnych pytań. Zaczynamy pracować zespołowo – co jest trudne, bo każdy chce być pierwszy i najważniejszy, ale staramy się

Nadal najbardziej lubimy się bawić, ale zadania i oferty pani Izy i Kasi przyjmujemy chętnie. Lubimy pracować

Połowa roku minęła i dużo u nas się działo. Mamy nowych kolegów i koleżanki. Do naszej grupy dołączyli: Ania, Vanessa, dwie Oliwie oraz Bartek.

Niestety musieliśmy pożegnać się z bliźniakami Maćkiem i Oliwią, Michałem oraz Olkiem.............................................
Wzięliśmy udział w Dniu Przedszkolaka, zrobiliśmy pyszny tort czekoladowy. Występowaliśmy podczas Dnia Edukacji Narodowej, przygotowaliśmy występ jasełkowy dla przedszkola, rodziców oraz dziadków. Bawiliśmy się podczas balu mikołajkowego i wizyty Mikołaja:
Podczas balu karnawałowego spełniliśmy swoje marzenia o byciu bohaterem, księżniczką, królewną, rycerzem.

Odwiedziliśmy Komendę Miejską Policji, a także gościliśmy policjanta i psa Lupo w naszym przedszkolu. Byliśmy w szkole na lekcji, w Miejskim przedszkolu nr 30 na przedstawieniu. Robiliśmy kanapki, sałatkę, piekliśmy piernika i ciasto czekoladowe. Braliśmy udział w konkursach...... i więcej nie pamiętamy, ale za to bardzo czekamy............. na wiosnę


Serdecznie pozdrawiamy:
Czekocałus w grupie pszczółek


Witajcie !

W naszej grupie jak już stało się to tradycją od czterech lat znowu zmiana członków grupy. Tym razem pragniemy powitać następujące KRASNALE: Wiktorię, Oliwię, Maćka, Kacpra, Dominika, Szymona, Miłosza i Wiktora. Nasz grupa jest już bardzo liczna bo składa się z 27 KRASNALI i tak już pewnie zostanie (z braku wolnych miejsc). Za nami już pierwszy semestr i drobne sukcesy- III miejsce dla Julii S. oraz wyróżnienie dla Kai B. w konkursie plastycznym organizowanym przez Sanepid „Czyste powietrze”. Obydwie dziewczynki dostały w nagrodę tornistry szkolne z wyposażeniem w artykuły szkolne. KRASNALE mają za sobą również kilka występów przed szerszą publicznością: występ artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej, występ z okazji Pasowania na „Starszaka” oraz występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przed nami najważniejszy występ gdzie dzieci wykażą się prawdziwą grą aktorską i do którego się powoli zabieramy - Przegląd Teatrzyków Dziecięcych na prawdziwej scenie w Teatrze Lubuskim - aż strach się bać! Trzymajcie za nas kciuki .W dniu św. Walentego rozmawialiśmy o miłości, zakochaniu i nie tylko...


- Co to są Walentynki?
Natalka: Walentynki to jest coś takiego, że... no że..... nie wiem...

Amelka: Walentynki to jest dzień zakochanych.

Julka S.: To taki dzień, w którym można rysować laurki.

Kaja: Walentynki to taki dzień, kiedy można jeść dużo czekolady i na przykład rodzicom daje się Walentynkę.

Wojtek: Walentynki to taki dzień, kiedy można zrobić seks!

dzieci: Co?!...

Wojtek: No, można się rozbierać i robić seksi, seksi...

Mateusz: To taki dzień, kiedy można sobie wszystko dać albo życzenia.

Wojtek: I można się całować...

- Co to jest miłość?

dłuuuuga cisza...... Potem nieśmiało...


Amelka: Na przykład człowiek jest zakochany.

Wojtek: Można z kimś spędzać czas. Zakochankowie mogą sobie powiedzieć że się kochają...

Kaja: Gdy ktoś się bardzo kocha.

Mateusz: Można się poślubić.

- Wszyscy?

Mateusz: Tak.

dzieci: nie......

Mateusz: Chłopak z chłopakiem.

dzieci: nie......

- Jak okazujemy sobie miłość?Wojtek: Sercem... albo mówimy sobie, że się kochamy.

Mateusz: Czekoladki dać.

Wojtek: Można się całować... albo czekoladki.

Kaja: Przytulamy się i całujemy.

Xavier: Ja moją mamę całuję.

Kacper Cz.: Można narysować serce i komuś dać.

Wojtek: Można kupić zaproszenie i kogoś zaprosić.

Mateusz: Mój tata nosi mamie różę.

Wojtek: Można kupić nowe auto.

Mateusz: Można kochać swoje auto.

dzieci: nie......

Mateusz: Ja oglądałem film, że jakiś pan ożenił się ze swoim samochodem.

Wojtek: Ja wiem, jak wygląda miłość, że jeden aniołek fruwa i drugi strzela z łuku.

Natalka: Amorek...

Julka S.: Ja jestem zakochana w Kacprze.

Kacper Cz.: A ja w Julii.

Mateusz: Zuzia z Kamilem się kochają... a ja kocham Lenę.

Dominik P.: Ja kocham Lenę!... i panią.

Wojtek: Jak jesteśmy zakochani, to czujemy się miłośnie!

Wszystkim czytelnikom życzymy, by każdego dnia czuli się "miłośnie"! - Krasnoludki


rys. Julia Suchocka

PRZEDSZKOLNY HUMOR- Słowo na „a”?

- akrofon

- A co to jest?

- mikrofon na „a”

Marek gr. III
  • Jędrek co się tak kręcisz? Masz robaki?


  • Nie, tylko biedronkiJędrek gr. I


  • Marek, dlaczego nie zjadłeś skórki od chleba?

  • Bo ja nie mogę, mam uczulenie na skórki Marek gr.III  • Pani Kasiu, byłem wczoraj u lekarza.

  • I co jesteś zdrowy?

  • Nie...mam zapalenie płuc brzucha

Marek gr.III
Ze słownika przedszkolaka :

Królówka – reklamówka,

Spirdaden – Spiderman(„Spajdermen”)

Pepermyna - peleryna


Redakcja: K. Kiljan B. Chmielewska,

Projekt strony tytułowej: Hania Buchwald

Kontakt: Zespół Edukacyjny nr 2, Miejskie Przedszkole nr 9

ul. Partyzantów 22, Zielona Góra

www.mp9.zgora.pl


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość