Strona główna

Przeznaczony jest dla klientów indywidualnych


Pobieranie 8.45 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar8.45 Kb.
O firmie

Wydawnictwo MURATOR i magazyn "Murator" powstały w 1983 roku. Od tego czasu poradnik stał się najbardziej znanym i cenionym na rynku pismem o tematyce budowlanej, a Wydawnictwo odniosło spektakularny sukces. Dziś jest dużą i nowoczesną firmą z bogatym portfolio (9 miesięczników, 5 tematycznych wydawnictw specjalnych, 13 katalogów i informatorów oraz kilkadziesiąt publikacji książkowych).

Obecnie Wydawnictwo MURATOR jest częścią grupy medialnej ZPR S.A., do której należy także Grupa Radiowa Time (sieci Radio Eska, Eska Rock, VOX FM oraz Radio Gold), "Super Express", Super Media, IDM-net, Murator EXPO oraz WM Murator Projekt.

MURATOR jest niezaprzeczalnym liderem wśród wydawnictw branżowych, synonimem rzetelności i fachowości. Oprócz miesięcznika "Murator" innymi publikacjami o tematyce budowlanej, architektonicznej i wnętrzarskiej są nowoczesne, dostosowane do potrzeb czytelników magazyny: "Architektura-murator", "Dobre Wnętrze", "M jak mieszkanie", "Zbuduj dom". W 2001 roku ofertę wydawniczą wzbogaciły pisma o zdrowiu, podróżach, sporcie i turystyce (m.in. miesięczniki "Zdrowie", "Podróże", "Żagle").

Wartości, którymi kieruje się Wydawnictwo, propagowane są nie tylko na łamach gazet, ale także czynnie wprowadzane w życie. Organizowane są ważne, mające społeczny charakter akcje (m.in. Dom bez azbestu - bezpieczny i zdrowy, DOM DOSTĘPNY, Cieplejszy dom - to się opłaca!) oraz konkursy (m.in. Życie w Architekturze, Lekarz Niezwykły). Spółka Murator EXPO prowadzi działalność targową i wystawienniczą, a WM Murator Projekt kontynuuje ideę taniego, trwałego i nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego, tworząc projekty domów dostępnych.

Wydawnictwo MURATOR zarządza także największymi branżowymi serwisami w polskim Internecie. Portale www.muratordom.pl przeznaczony jest dla klientów indywidualnych, www.poradnikzdrowie.pl, www.muratorplus.pl dla profesjonalistów. Oprócz tego działają także serwisy tematyczne, związane z poszczególnymi publikacjami, m.in. www.podroze.pl, www.zagle.com.pl, .

Wydawnictwo posiada własną agencję reklamową PENTAGON Media Team z profesjonalnym studiem fotograficznym.
Historia

W 1983 roku, kiedy gospodarka i polityka skutecznie hamowały każdą inicjatywę, zrodził się pomysł wydawania gazety pokazującej Polakom, że można mieszkać inaczej niż w domach z wielkiej płyty. Założyciele pisma i wydawnictwa (pierwszego prywatnego wydawnictwa w Polsce po 1945 roku), wśród nich Aleksander Paszyński - późniejszy minister budownictwa w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, politolog Lech Stefański i historyk Zygmunt Stępiński udowodnili, że marzenia, odwaga i konsekwencja w działaniu gwarantują sukces. Że każda idea, jeśli tylko płynie z głębi serca, ma szansę powodzenia. Zdobyliśmy nie tylko uznanie na rynku wydawniczym, ale udało się nam osiągnąć coś więcej. Zmieniliśmy stosunek Polaków do architektury, udowodniliśmy że można budować trwałe, ładne, nowoczesne i niedrogie domy.

Nazwa MURATOR, zaczerpnięta z XIX-wiecznej encyklopedii, wyznaczyła kierunek naszej działalności.
Dobry murator był architektem i budowniczym,
Projektował budowlę i nadzorował jej wykonanie (...)
Murator był fachowcem i to, co robił robił solidnie,
Na chwałę swoich czasów i ku podziwowi potomnych.

Dziś słowo murator to dobrze rozpoznawalna marka, kojarzona z kilkunastoma publikacjami o różnej tematyce. Ale nadal przyświeca nam idea pomagania ludziom spełniać marzenia o własnym domu i służyć radą w wielu dziedzinach życia.


Również sam miesięcznik "Murator", mimo upływu 20 lat, nie zmienił swojego profilu. Tworzą go ludzie, którzy mają pomysły i chcą pomagać. Fachowo i rzetelnie dzielą się swoją wiedzą, w przystępny sposób wyjaśniają trudne zagadnienia techniczne i zdradzają tajniki wiedzy budowlanej.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość