Strona główna

Radisson Blu Hamburg: alarm pod prysznicem


Pobieranie 18.35 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar18.35 Kb.Radisson Blu Hamburg: alarm pod prysznicem

W czterogwiazdkowym, hamburskim hotelu już po trzech latach eksploatacji wszystkie prysznice wyłożone płytkami ceramicznymi wymagały remontu i zamontowania powierzchni prysznicowych wykonanych ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm


Na jesieni 2009 roku hotel Radisson Blu w Hamburgu świętował swoje ponowne otwarcie po ponad rocznym, kosztownym remoncie. Jednakże już po upływie krótkiego czasu generalny manager Oliver Staas i jego zespół stwierdzili wady w łazienkach niektórych pokoi. W jednych pojawiły się czarne plamy na płytkach ceramicznych, w innych z kolei woda wnikała pod płytki poprzez porowate fugi – okazało się, że połączenia między ścianą a podłogą są nieszczelne. Powstała niezwykle trudna sytuacja. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że mamy do czynienia z 4-gwiazdkowym hotelem typu Superior, który musi spełniać bardzo wysokie oczekiwania w zakresie wzornictwa i jakości obsługi. Zgodnie z decyzją dyrekcji zamknięto więc niektóre pokoje i rozpoczęto drugą fazę remontu łazienek: w 252 pokojach wyłożone płytkami ceramicznymi prysznice krok po kroku wymieniano na emaliowane powierzchnie prysznicowe firmy Kaldewei. Tylko takie rozwiązanie okazało się w dłuższym czasie gwarantować niezawodność i sprawne funkcjonowanie z reguły dość mocno obłożonego hotelu.
4-gwiazdkowy hotel Radisson Blu jest widoczny w Hamburgu już z daleka: budynek o wysokości ponad 100 metrów, posiadający status zabytku, góruje nad targami i parkiem Planten un Blomen. 556 pokoi hotelowych i apartamentów oferuje miejsce dla urlopowiczów i podróżujących służbowo. Goście cenią sobie głównie położenie hotelu, który znajduje się w niedalekiej odległości od dworca i targów, centrum Hamburga i Alster. Po zasadniczym remoncie przeprowadzonym w okresie od października 2008 roku do września 2009 roku hotel Superior oferuje nie tylko zapierający dech w piersiach widok miasta, lecz także wnętrza o wyjątkowym wzornictwie: szwedzki architekt wnętrz Christian Lundwall zaaranżował pokoje w trzech stylach: "Natural" z jasnym drewnem i miękkimi odcieniami kremowymi, "Urban" w tzw. Metropolitan Style i "New York Mansion" - oferujący komfort i przepych. Odpowiednio nowoczesne są też lobby, restauracje i centrum odnowy biologicznej.
Łazienki są wizytówką pokoi hotelowych

Łazienki odnowione w trakcie prac remontowych w roku 2009 zostały, łącznie z obszarem prysznica, wyłożone płytkami ceramicznymi. Jednakże już po upływie krótkiego czasu okazało się, że prysznice nie sprostały codziennym obciążeniom eksploatacji hotelowej i mimo dużych nakładów na czyszczenie wyglądały niehigienicznie. Stan nie do zaakceptowania w takim obiekcie jak hotel 4-gwiazdkowy. Oliver Staas, generalny manager hotelu Radisson Blu wyjaśnia: "Przy ocenie pokoju hotelowego przez gościa decydującą rolę odgrywa także wygląd łazienki. Brak higieny i czystości wpływa bardzo negatywnie na ogólną ocenę".


Już po upływie zaledwie kilku miesięcy od przebudowy w 2009 roku stało się jasne, że nieunikniona będzie wymiana obszarów prysznica, aby zapewnić oczekiwany przez gości standard jakości. Jednakże proces ten okazał się skomplikowany, gdyż różni wykonawcy, którzy uczestniczyli w pierwszym remoncie, wzajemnie obarczali się winą za zaistniały stan. Aby zapewnić trwałe, pewne i higieniczne rozwiązanie, dyrekcja hotelu zdecydowała się w końcu na zastąpienie wszystkich obszarów prysznica wyłożonych płytkami ceramicznymi nowym rozwiązaniem. Odnowione prysznice miały być wysokiej jakości, wytrzymałe, łatwe w czyszczeniu oraz dostosowane do nowoczesnego wzornictwa hotelu. Idealnym partnerem okazała się tutaj firma Kaldewei.
Kaldewei: niezawodny partner dla hotelarzy

Materiał firmy Kaldewei, jakim jest stal emaliowana o grubości 3,5 mm, na całym świecie traktowany jest jako synonim wysokiej jakości. Stosuje się go w prywatnym budownictwie mieszkaniowym, szpitalach, w komfortowych, luksusowych hotelach oraz hotelach First-Class. Na twardej, pozbawionej porów powierzchni emalii firmy Kaldewei w trakcie eksploatacji nie powstają nawet najdrobniejsze zarysowania. Pozbawiona fug powierzchnia prysznica przekonuje przez lata nie tylko swoim niezwykłym wyglądem, lecz także najlepszymi właściwościami higienicznymi. Dzięki systemowi instalacyjnemu firmy Kaldewei emaliowane powierzchnie prysznicowe wysokiej jakości, jak choćby model Conoflat, są proste w montażu i w każdej chwili można je nawet bezproblemowo wymienić. Tak więc klient otrzymuje w Kaldewei systemowe rozwiązanie od jednego producenta, a dodatkowo gwarancję na materiał wynoszącą 30 lat. "Dzięki kompletnemu systemowi zabudowy, oferowanemu przez firmę Kaldewei, udało się nam zamontować w naszych łazienkach emaliowane powierzchnie prysznicowe. Fakt, że cały system, składający się z powierzchni prysznicowej, odpływu i ramy do zabudowy pochodzi od jednego producenta jest dla nas wielką zaletą, gdyż w razie pytań i problemów do naszej dyspozycji jest kompetentny parter" - potwierdza Oliver Staas.


Pełna odpowiedzialność producenta za produkt to nie jedyna zaleta nowych emaliowanych powierzchni prysznicowych w łazienkach hotelu Radisson Blu w Hamburgu. Także służby sprzątające są zadowolone z nowego rozwiązania: czyszczenie powierzchni prysznicowych firmy Kaldewei ze stali emaliowanej odbywa się znacznie szybciej niż wcześniej. Zdecydowanie łatwiej jest usunąć zanieczyszczenia z powierzchni pozbawionej fug, nie potrzeba do tego środków chemicznych, a umyta powierzchnia pozostaje przez długi czas czysta i zadbana. "Nie sięgnąłbym po płytki ceramiczne do zabudowy prysznica. Nie doradzałbym też takiego rozwiązania żadnemu hotelarzowi", stwierdza Oliver Staas podsumowując swoje doświadczenie. "Gdy ktoś ma tak złe doświadczenia na pewno drugi raz nie zdecyduje się na takie rozwiązanie. Dla nas firma Kaldewei stała się optymalnym partnerem w zakresie wyposażenia łazienki hotelowej!"
Źródło: Kaldewei GmbH & Co. KG Prosimy o egzemplarz druku.

Kontakt z prasą:


Franz Kaldewei GmbH & Co. KG Tél. +49 2382 785 209
Marcus Möllers Fax +49 2382 785 8209
Postfach 17 61 marcus.moellers@kaldewei.de

59206 Ahlen, Germany www.kaldewei.com


achtung! GmbH Tél. +49 40 450 210 888
Straßenbahnring 3 kaldewei@achtung.de

20251 Hamburg, Germany www.achtung.de

Kontakt z prasą Polska:
KLAXON Communications Tel. +48 22 216 99 12
Marta Artman marta.artman@klaxon.pl

ul. Olimpijska 7 / 6

05-082 Stare Babice

Latchorzew, Poland

Dalsze informacje i materiał ilustracyjny znajdziecie Państwo w biurze prasowym Kaldewei: www.kaldewei.com
Zdjęcia i podpisy pod zdjęciami:
1 – Radisson Blu Hamburg – widok zewnętrzny


4-gwiazdkowy hotel Radisson Blu jest widoczny w Hamburgu już z daleka: budynek o wysokości ponad 100 metrów, posiadający status zabytku, góruje nad targami i parkiem Planten un Blomen.

2 – Radisson Blu Hamburg – generalny manager Oliver Staas
Oliver Staas od roku 2010 jest generalnym managerem hotelu Radisson Blu w Hamburgu. "W naszych łazienkach chcemy zaoferować gościom najnowszy standard pobytu. Osiągnęliśmy swój cel dzięki zastąpieniu dotychczasowych rozwiązań przez emaliowane powierzchnie prysznicowe ".

3 – Radisson Blu Hamburg – New York Mansion
Szwedzki architekt wnętrz Christian Lundwall zaaranżował pokoje w trzech stylach: "Natural" z jasnym drewnem i miękkimi odcieniami kremowymi, "Urban" w tzw. metropolitan style i "New York Mansion" - oferujący w komfort. Odpowiednio nowoczesne są też lobby, restauracje i centrum odnowy biologicznej.

4 – Emaliowana powierzchnia prysznicowa Conoflat firmy Kaldewei
Pozbawiona fug powierzchnia prysznicowa wykonana ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm firmy Kaldewei przekonuje nie tylko niezwykłym wyglądem, lecz także najlepszymi właściwościami higienicznymi. Dzięki dopasowanemu systemowi instalacyjnemu nowoczesne, emaliowane powierzchnie prysznicowe, jak choćby model Conoflat, są proste w montażu i w razie konieczności można łatwo je wymontować i wymienić.
©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość