Strona główna

Rock for people 2010 festival


Pobieranie 13.29 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar13.29 Kb.
ROCK FOR PEOPLE 2010 FESTIVAL

Lipcowe słońce, zimne czeskie piwko, piękne dziewczyny, legalne używki, malownicze jeziorka, międzynarodowe ekipy rockowe i alternatywne, dające czadu przez 4 dni od rana do późnej nocy na kilku festiwalowych scenach... To nie sen – tak właśnie będzie wyglądać 16. edycja legendarnego już Rock for People, wielkiego festiwalu muzycznego tuż przy polskiej granicy w Kudowie Zdrój.


CZYM JEST ROCK FOR PEOPLE?

Rock For People to plenerowa impreza wakacyjna, regularnie nagradzana jako najlepszy event w Czechach (kraju festiwali). Co roku Hradec Králové gości gwiazdy brzmień gitarowych z całego świata. W ostatnich latach dla 25 000 uczestników grały m.in. takie ikony, jak chociażby Placebo, Arctic Monkeys, Manu Chao, Cypress Hill, Garbage, Chumbawamba, Apocalyptica, Asian Dub Foundation, Bloodhound Gang, Biohazard, The Offspring, Massive Attack czy Guano Apes.
KTO?

W tym roku niezapomnianą imprezkę na terenie dawnego lotniska w Hradec Kralove rozkręci iście zdywersyfikowana reprezentacja ostrego grania. Wielki ogień rozpalą legendarni Angole z The Prodigy, po raz kolejny podbijający świat, tym razem na fali popularności świetnie przyjętego come-backu „Invaders Must Die” z 2009 r. À propos powracających Brytyjczyków, główną festiwalową scenę przejmie też reaktywowany Skunk Anansie z charyzmatyczną Skin. Silną reprezentację Wysp wzmocnią takie festiwalowe asy, jak Muse – obecnie światowa czołówka gitarowych brzmień, The Subways, Does it Offend You, Yeah?, Dreadzone i Archive. W walce o największą publikę zmierzą się głównie z Jankesami, a nie będzie łatwo, bo punkowo-metalową energią będą razić m.in. NOFX, Suicidal Tendencies, Alexisondire, Coheed & Cambria i urocza rockerka-aktorka Juliette Lewis. Pozostałymi scenami, namiotami i hangarami (tak!) wstrząśnie jeszcze 150 innych graczy z całego świata. Tak różnorodny line-up tradycyjnie już pozwoli zaliczyć wiele muzycznych klimatów, od ostrego metalu, przez punk, ska, noise, na wczuwkowym trip-hopie – Morcheeba i Skye oraz Tricky! – kończąc.


GDZIE?

Urocze czeskie miasto Hradec Králové znajduje się niewiele ponad 40 km za polską granicą w Kudowie Zdroju. Bez problem można tam dojechać z Polski koleją i oczywiście samochodem. Uczestnicy Rock for People mieszkają na terenie specjalnego festiwalowego parku, zbudowanego na starym lotnisku (znanym uczestnikom festiwalu Hip Hop Kemp). Oprócz olbrzymiego darmowego pola namiotowego są tam m.in. park rozrywki, strefa handlowa z cd, ciuchami i konsolami oraz mnóstwo możliwości zrelaksowania się: czy to na pufach przy indyjskiej herbatce, czy zalegając na hamaku, czy też racząc się dymem z sheeshy lub bongosa... – wybór należy do regenerujących się imprezowiczów!


DLACZEGO WARTO?

Festiwal Rock For People przez piętnaście lat trwale wyrobił sobie markę jednego z najbardziej uznanych wydarzeń muzycznych w naszym regionie. Na niepowtarzalnie lekki (mimo ostrych brzmień!) klimat imprezy składają się malowniczy teren (pagórki, jeziorka), rzeka zimnego czeskiego browaru, pozytywna brać festiwalowa, spotykający się z fanami artyści, wakacyjna słoneczna pogoda (dopisuje regularnie!) i – od stycznia 2010 r. – zalegalizowanie posiadania różnych „substancji odurzających”. Nic dziwnego, że do Czech co roku przyjeżdża coraz więcej obcokrajowców – także w Polsce trudno pomarzyć o takim klimacie muzycznych wakacji!


BILETY

Czterodniowe karnety wstępu na Rock for People 2010 kosztują w polskiej przedsprzedaży 239 zł do końca maja i 249 zł od czerwca do lipca. Można je nabyć na www.supersklep.pl oraz w punktach sieci TicketOnline (m.in. salony EMPiK) oraz na www.ticketonline.pl. Ceny biletów w następnych okresach przedsprzedaży będą znane niebawem.


EKSTRAKT

ROCK FOR PEOPLE 2010

TERMIN:

3-6 lipca 2010 r.

MIEJSCE:

FestivalPark, Hradec

ZAGRAJĄ M.IN.:

The Prodigy, Skunk Anansie, Muse, Archive, NOFX, Juliette Lewis, Does It Offend You, Yeah?, Dreadzone, The Subways, Alexisonfire, Trashtucada, Blasted Mechanism, Tricky, Morcheeba, Archive, Gallows, The Editors

BILETY:

239 PLN (do 30.05.2010), 249od czerwca na www.supersklep.pl oraz w sieci Ticket Online (m.in. EMPiKi)

WEB:

www.rockforpeople.pl

POLSKA PROMOCJA:

Agencja Joytown


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość