Strona główna

Scars & Stripes Skład Aqua/Woda, Gliceryna, Skwalan, Wyciąg z Centella Asiatica


Pobieranie 16.59 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar16.59 Kb.
Krem na blizny i rozstępy

Scars & Stripes

Skład

1. Aqua/Woda, 2. Gliceryna, 3. Skwalan, 4. Wyciąg z Centella Asiatica, 5. Glikol butylenowy, 6. Persea Gratissima/Olej z awokado, 7. Mieszanina alkoholu cetylowego i stearynowego, 8. Vitis Vinifera/Olej z pestek winogron, 9. Kwas stearynowy, 10. PEG-100 Stearate, 11. Bursztynian bis(2-etyloheksylu), 12. Lanolina, 13. Prunus Amygdalus Dulcis/Olej ze słodkich migdałów, 14. PEG-20 Stearate, 15. Caprylyl/Capryl Glycoside, 16. Lecytyna, 17. Wyciąg z Pseudoalteromonas Ferment, 18. Acetyl Tripeptide-30 Citrulline, 19. Pentapeptide-18, 20. Guma ksantanowa, 21. Sorbinian potasu, 22. Caprylyl Glycol, 23. Pantenol, 24. Wyciąg z ziół szanty zwyczajnej, 25. Pantolactone, 26. Benzoesan sodu, 27. Ester tripeptydu z kwasem palmitynowym, 28. Fenoksyetanol, 29. Etyloheksylogliceryna, 30. Sól sodowa kwasu mlekowego, 31. Octan tokoferolu, 32. Kwas stearynowy, 33. Alkohol behenylowy, 34. Palmitynian retinylu, 35. Tokoferol, 36. Octan retinylu, 37. Tokoferol, 38. Olej z nasion Helianthus Annuus, 39. Glycyrrhiza Glabra /Wyciąg z korzeni lukrecji, 40. Propionian retinylu, 41. Butylenowy hydroksytoluen, 42. Maltodekstryna, 43. Wyciąg z Rooibos (Aspalathus Linearis), 44. Etylenodiaminotetraoctan tetrasodu, 45. Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate CrosspolymerOpis

Scars & Stripes to niezwykle skuteczny krem medyczny stosowany w zapobieganiu i leczeniu blizn i rozstępów. Jego działanie oparte jest na czterech różnych składnikach aktywnych. Każdy z nich zmniejsza stan zapalny, zaczerwienienie i normalizuje zaburzoną strukturę tkanek, uwidaczniającą blizny i rozstępy. Krem zawiera także trzy różne estry witaminy A, które odbudowują


i zmiękczają skórę oraz dodatkowo silny składnik przeciwstarzeniowy celem zwiększenia elastyczności skóry, wyrównania i wygładzenia jej faktury.

Wskazania

Blizny przerosłe i i zanikowe, keloidy, pourazowe, pooparzeniowe, pooperacyjne (stosować


po zdjęciu szwów i wygojeniu się rany), potrądzikowe, przed i po naświetlaniach, rozstępy.
Blizny przykurczające, po owrzodzeniach.

Sposób stosowania

Wcieraj krem w miejsca objęte zmianami (blizny, rozstępy) rano i wieczorem.Główne składniki:

3. Skwalan (bezbarwny, bezzapachowy i transparentny olejek), będący stabilną i odporną


na ulenianie pochodną skwalenu, naturalnego komponentu wydzieliny gruczołów łojowych
a także składnika spoiwa międzykomórkowego naskórka. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom technologicznym w kosmetykach medycznych BEAUTÉ PACIFIQUE zastosowano zmikronizowaną do wielkości nanometrycznej cząsteczki skwalanu, o wysokiej zdolność przenikania przez naskórek i penetracji do głębszych warstw skóry. Nanometrowe cząsteczki skwalanu, o wysokim powinowactwie do lipidowych struktur naskórka, stanowią również bardzo dobry nośnik dla witaminy A i innych składników aktywnych rozpuszczalnych w tłuszczach.

Młoda i zdrowa skóra zawiera dużą ilość skwalenu, jednak jego poziom drastycznie spada


z wiekiem. Niedobór skwalenu w skórze może prowadzić do jej przedwczesnego starzenia się, nadmiernego wysuszenia i utraty elastyczności.

Skwalan aplikowany na skórę przeciwdziała tym zjawiskom. Działa nawilżająco, wzmacnia naturalną barierę lipidową skóry, przez co ogranicza transepidermalną utratę wody. Lekko skórę zmiękcza, uelastycznia, natłuszcza (bez uczucia ciężkości i „tłustości”) oraz odtwarza utraconą strukturę. Posiada właściwości gojące, naprawcze, antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Redukuje wolne rodniki formujące się na powierzchni skóry. Ogranicza procesy starzenia. Stymuluje lepszą cyrkulację krwi i odżywienie skóry oraz równoważy metabolizm w jej obrębie. Chroni przed działaniem promieniowania UV, oparzeniami słonecznymi (pochłaniania promienie w zarumienionej okolicy) i innymi czynnikami środowiskowymi. Redukuje tworzenie się blizn.

4. Wyciąg z Centella Asiatica – wykazuje silne działanie przeciwzapalne i przeciwdziałające uszkodzeniom tkanek skóry co pozytywnie wpływa na metabolizm fibroblastów i syntezę włókien kolagenowych i elastycznych. Odbudowuje struktury białkowe w tkance blizny zanikowej
i w rozstępach. Stymuluje syntezę kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za nawilżenie skóry. Przyspiesza proces gojenia się ran, Jest znanym środkiem o potwierdzonym działaniu regeneracyjnym, przepisywanym przez lekarzy od 30 lat (np. leki na gojenie się ran, gdy od skóry wymagana jest wielokrotnie zintensyfikowana synteza włókien kolagenowych, warunkująca zasklepienie ubytku).

8. Vitis Vinifera/Olej z pestek winogron (Ten specjalny olej chilijski zawiera niewielką dawkę Resweratrolu i dużą dawkę Procyjanidyny). Pełna dokumentacja medyczna udowadnia, że zarówno Resweratrol, jak i Procyjanidyna mogą spowalniać starzenie i przedłużać długość życia komórek – zawarte w tym produkcie pozwalają zachować młodzieńczość i zdrowie skóry na dłużej. Działanie przeciwstarzeniowe, jakie zapewnia Crème Paradoxe, tworzy całkiem nowy wymiar dla produktu kosmetycznego, ponieważ efekt poprawiający skórę jest obiektywny.

17. Wyciąg z Pseudoalteromonoas Ferment zwalcza różne mechanizmy, które powodują rozstępy. Chroni tkankę łączną przed rozkładem, pomaga odtworzyć uszkodzone elementy tkanki macierzy pozakomórkowej, zmniejsza zaczerwienienia, zapewnia działanie gojące rany i zmniejsza wewnętrzne napięcie mięśni w rozciągniętej skórze.

24 i 27 Wyciąg z ziół szanty zwyczajnej i Ester tripeptydu z kwasem palmitynowym stymuluje odtworzenie utraconego kolagenu/elastyny i odbudowuje strukturę tkanki macierzy pozakomórkowej. Ujędrnia i normalizuje elastyczność w tkance blizny. Zmniejsza zaczerwienienie.

34. Palmitynian retinylu to wyjątkowo stabilna postać witamina A, którą włączyliśmy
do formuł naszych kremów w celu zachowania ich wysokiej aktywności – zarówno podczas przechowywania, jak i po aplikacji na skórę. Kapsułkowana w kroplach skwalanu o nanometrowych rozmiarach, witamina A może wnikać głębiej w skórę w odpowiedniej ilości, aby pobudzać komórki i syntetyzować utracone struktury włókien kolagenu, jak w młodej skórze. Zmarszczki
i drobne linie ulegają zmniejszeniu, a w pełni odbudowana skóra wygląda na odmłodzoną.
W naszym opatentowanym połączeniu ze skwalanem, który spełnia rolę skutecznego systemu przenoszącego składnik w skórę, witamina A zapewnia unikalne i wyjątkowo skuteczne działanie przeciwstarzeniowe, a skóra staje się o 10-20 lat młodsza.

35. Tokoferol to kolejne źródło witaminy E, która odgrywa ważną rolę w ochronie skóry


i produktu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, działa jak naturalna substancja nawilżająca, zdolna do redukowania zmarszczek i drobnych linii.

36. Octan retinylu zapewnia działanie zbliżone do Palmitynianu retinylu, który jest wyjątkowo stabilną postacią witaminy A i zapewnia bardzo skuteczne działanie odmładzające skórę. Pozwala komórkom skóry odbudować i zregenerować skórę uszkodzoną działaniem słońca i postarzoną, tak samo jak Palmitynian retinylu.

40. Propionian retinylu to trzeci wyjątkowy rodzaj Witaminy A o najsilniejszym działaniu, jaki obecnie dostępny jest na rynku. Posiada zdolność do stabilizacji innych postaci witaminy A,
a połączone działanie jest symbiotyczne.

43. Wyciag z Rooibos (Aspalathus Linearis Leaf) to ekstrakt z unikalnej rośliny występującej


w Republice Południowej Afryki. Zawiera antyoksydanty, w tym Aspalathin, który znaleźć można tylko w Rooibos. Znana jest jako najbardziej popularny produkt naturalny do pielęgnacji skóry suchej i podrażnionej. Liczne publikacje naukowe opisują różnorodne korzyści Rooibos, składnik ten znany jest jako wartościowe naturalne lekarstwo na całym świecie.

Producent: BEAUTÉ PACIFIQUE

Wyłączny dystrybutor: Derm-Service Pologne

Data sporządzenia lub data ostatniej weryfikacji ulotki: listopad 2012r.

Więcej informacji o produkcie na stronie www.dermservice.com.pl


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość