Strona główna

Serce Jezusa znak miłości Boga do ludzi


Pobieranie 13.65 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar13.65 Kb.
Serce Jezusa znak miłości Boga do ludzi

Czerwiec to dla Kościoła miesiąc Serca Jezusowego. W tym miesiącu ku Jego czci odprawiamy codzienne nabożeństwo. Również w czerwcu - w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała - przypada Święto Najświętszego Serca Pana Jezusa. Inne pobożne praktyki, które zbliżają nas do Boskiego Serca to uczestnictwo w Eucharystii w pierwsze piątki miesiąca, Godzina Święta czy adoracja Najświętszego Sakramentu. Czy pamiętamy o tych sposobach oddawania czci Sercu Bożemu?

Wyjątkowa rola w krzewieniu kultu Serca Jezusowego przypadła postaci nie wyróżniającej się wykształceniem, majątkiem ani wysokimi urzędami. Była nią francuska zakonnica, wizytka z Paray-le-Monial, Małgorzata Maria Alacoque, dziś zaliczana do grona świętych. Przez św. Małgorzatę Marię Pan Jezus przypomniał ludziom ewangeliczną prawdę, że "Bóg jest miłością" (J 4,16). To ona otrzymała misję upowszechnienia nabożeństwa do Najświętszego Serca w całym Kościele. To właśnie jej wielokrotnie ukazywał się sam Zbawiciel, aby przekazać ludziom, jak winni oddawać cześć Jego Najświętszemu Sercu.

Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z cichej zakonnej kaplicy w Paray-le-Monial powoli rozszerzało się na cały świat i stało się jedną z najważniejszych form pobożności. Mówią o tym wyraźnie dokumenty papieskie wydane w ciągu ostatnich stu lat.

Wielkim czcicielem Bożego Serca jest Ojciec Święty Jan Paweł II. Papież wielokrotnie mówił o nieskończonej miłości Chrystusa ku ludziom: "To Serce tętni całą niewyczerpaną miłością, która odwiecznie jest w Bogu. Tą miłością jest ku nam wciąż otwarte, jak zostało otwarte włócznią setnika na krzyżu".

Ojciec Święty przypomina, że zadaniem chrześcijan jest budowanie cywilizacji miłości. Nikt z nas nie może pozostać obojętny wobec tego wezwania.KOLEKTA:

Przewidywana składka tygodniowa: $ 1,500.00

Aktualna składka (22 maja): St. Marguerite - $ 327.00
Serdeczne Bóg zapłać

POLSKI, RZYMSKO-KATOLICKI APOSTOLAT

ARCHIDIECEZJA ATLANTA, GEORGIA


DUSZPASTERSTWO PROWADZI TOWARZYSTWO CHRYSTUSOWE DLA POLONII ZAGRANICZNEJ

Ksiądz Piotr Nowacki SChr.

Biuro Apostolatu:

113 Gloster Rd.


Lawrenceville, GA 30044 – 4470

Tel.: 770 - 935 – 1958

www.pcaaa.org

e-mail: polskiapostolat@gmail.com
Msze święte:
Każdej niedzieli o 14:00:

- St. Marguerite d’Youville,

85 Gloster Rd.

Lawrenceville, GA 30044


1 i 2 niedziela miesiąca o godz. 16:00:

- “Mary Our Queen”,

6260 The Corners Parkway,

Norcross,GA 30092Spowiedź święta: 30 minut przed każdą Mszą świętą

BIULETYN: 29 Maja 2011
SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

Jeżeli Mnie miłujecie,

będziecie zachowywać moje przykazania.”


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

INTENCJE MSZALNE:
Szósta Niedziela Wielkanocna, 29 maja, 14:00

1. O Boże Błogosławieństwo dla Patryka z okazji 2 urodzin.


Pierwszy Piątek miesiąca, 3 czerwca, 21:00

1. Intencja wolna.


Pierwsza Sobota miesiąca, 2 kwietnia, 00:30

1. Za dusze w czyśćcu cierpiące.


Uroczystość Wniebowstapienia, 5 czerwca, 14:00

1. O Boże błogosławieństwo dla Aleksandra w 2 rocznicę urodzin


Mary Our Queen, Norcross, 16:00

1. O Boże Błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla Michała z okazji urodzin oraz o Błogosławieństwo dla całej Rodziny.


Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 12 czerwca, 14:00

1. Ś.p. Czesław Bochenek


Mary Our Queen, Norcross, 16:00

1. O zdrowie za wstawiennictwem Matki Bożej i o zgodę w rodzinieOGŁOSZENIA:

1. Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej i Kielich Mszalny w najbliższym czasie będzie gościł u:

29 maja – Joanna Głowacka

5 czerwca – Grzegorz Marzec

12 czerwca –

19 czerwca –

Chętnych do przyjęcia Obrazu i Kielicha w następnych miesiącach proszę o zapisanie się w kalendarzu w przedsionku kościoła.


2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. W Pierwszy Piątek Msza św. o godz. 21.00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi. Adorację pierwszopiątkową zakończymy Mszą świętą o godz. 00.30.
3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
4. Zaczynamy przygotowywać Trzeci Pierogi Festiwal. Prosimy powiadomić zainteresowanych właścicieli firm, aby zgłosili swój udział w naszym 3-cim Festiwalu Pierogow. Na ostatnim zebraniu Rady Apostolatu ustaliliśmy, że 50% pierogów kupimy, a 50% zrobimy sami. Pani Mariola Krajewska zajmie się przygotowaniem pierogów i kuchnią. Wstępna data na robienie pierogów, która odpowiada p. Marioli - to sobota, 25 czerwca, od 2:00 pm, kuchnia zarezerwowana. Prosimy o zgłoszenia do robienia pierogow do p. Marioli lub p. Elżbiety, jest też lista wyłożona w kościele.
Kolekta Mszalna dzisiejszej niedzieli – Modlitwa przed Czytaniami: Wszechmogący Boże, spraw, abyśmy w tych radosnych dniach gorliwie oddawali cześć Chrystusowi zmartwychwstałemu; niech misterium paschalne, które wspominamy, przemienia nasze życie. Przez naszego Pana...


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość