Silesia City Center: wysyp nowych otwarć, a będzie ich więcejPobieranie 11.04 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar11.04 Kb.


Informacja prasowa, 22-12-2015, Katowice

Biuro Prasowe Silesia City Center

Tomasz Pietrzak/Guarana PR

tel. 509 106 256 mail. tomasz.pietrzak@guaranapr.pl


Silesia City Center: wysyp nowych otwarć, a będzie ich więcej
W drugim tygodniu grudnia Silesia zanotowała największą serię otwarć w tym roku. W centrum handlowym trwa właśnie modernizacja jego oferty.
Przetasowanie w ofercie

Aż 9 marek otwarło swoje sklepy w Silesia City Center w drugim tygodniu grudnia. To największa seria otwarć, podczas trwającej właśnie w Silesii modernizacji. W gronie tym znalazły się zarówno relokowane sklepy, które dokonały reopeningu, jak również nowe marki, które zawitały do tego największego centrum handlowego na Śląsku.


Po zmianie lokalizacji w Silesii znów działają salony Monnari, Lacoste i Kazar. Pierwsza z marek wypełniła salon po relokacji ALDO, a druga po Komputroniku. Ten z kolei przeniesiony został na miejsce Kazara. Kazar otwarł się natomiast na miejscu Monnari. Takie przetasowanie sprawiło, że marka Lacoste zyskała niemal dwukrotne większy sklep, przenosząc się z 66,26 m kw. na 136,23 m kw. Większy butik ma także Monnari - obecny ma 126,3 m kw.
- Relokacje salonów dają wielu markom szansę na poszerzenie swojej oferty i wprowadzenie nowych produktów. Większość sklepów, która zdecydowała się zmienić swój adres, podjęła także decyzję do ulokowaniu się na większej powierzchni. Powodem najczęściej były dobre wyniki finansowe i perspektywa rozwoju, dzięki sklepowi o większym metrażu - podkreśla Piotr Gajda, dyrektor Silesia City Center.
Polscy projektanci i światowi giganci

W parze z relokacją idzie także wprowadzanie nowych marek do Silesii. W drugim tygodniu grudnia swój pierwszy na Śląsku salon otwarła marka Guess by Marciano (86,5 m kw.). Także Twin Set Simona Barbieri w Silesii zadebiutowała ze swoim drugim butikiem w Polsce i pierwszym w tej części kraju. Nowy jest także concept store TOGETHIM (66,04 m kw.), młodszy brat TOGETHER. W jego ofercie można znaleźć męskie ubrania i dodatki polskich projektantów m.in. Roberta Kupisza, Mariusza Przybylskiego i duetu Paprocki&Brzozowski.


Trzej nowi najemcy nie tylko poszerzają ofertę Silesii, wzbogacają także portfolio unikowych marek, które na Śląsku dostępne są wyłącznie w Silesii. Dziś takie marki stanowią ponad 30 proc. całkowitej oferty Silesii. Centrum jest jedyną galerią na Śląsku z tak szeroką propozycją polskich projektantów (składają się na nią m.in. salony BOHOBOCO, Lidii Kality, LaManii oraz concept Together).
- Silesia jest jedynym centrum handlowym na Śląsku, które budzi tak duże zainteresowanie ze strony znanych, globalnych brandów, jak również polskich, autorskich konceptów. Dzięki modernizacji i ruchom na mapie sklepów udało nam się zaprosić do współpracy najciekawsze marki, przede wszystkim takie, których do tej pory nie było na Śląsku - podkreśla Piotr Gajda.
Sklepy po liftingu

Początek grudnia okazał się pracowity nie tylko dla nowych marek w Silesii. Także dotychczasowi najemcy nie próżnowali. Z początkiem miesiąca prace remontowe zakończył Idea Bank. Powiększył się także salon EMPIK Megastore - to obecnie największy salon marki na Śląsku. W połowie grudnia do oferty Silesii wróciła także DUKA - tym razem jednak jako pop-up shop, czyli sklep sezonowy.


Zmiany w ofercie Silesii są największym tego typu procesem na działającym obiekcie handlowym. W sumie obejmą one ponad 100 sklepów, które zmieni swoją lokalizację lub poddane zostanie modernizacji. Silesia wzbogaci się także o 40 nowych marek. Część z nich już działa w Silesii - m.in. Longchamp, Chiara, Baldinini, Bohoboco, Lidia Kalita, Marciano Guess, część dopiero planuje otwarcia - m.in. Clinique, Hugo Boss, Gant, Chantelle. Proces modernizacji potrwa do wiosny 2016.

***


Silesia City Center to największe centrum handlowe na Śląsku i w Zagłębiu oraz jedno z największych w Polsce. Na powierzchni 86 tys. m kw. znajduje się dziś ponad 300 sklepów i punktów usługowo-handlowych, w tym największa na Śląsku strefa food-court z ponad 30 restauracjami i kawiarniami, a także bogata strefa rozrywki z kinem i fitness clubem. Wśród najemców Silesii znajdują się dziś m.in. Tommy Hilfiger, Burberry, Longchamp, Max Mara, Van Graaf, La Mania, TOUS, Calvin Klein Jeans, PINKO, COS i Marc O’Polo. Największe powierzchnie handlowe zajmują m.in. TESCO, Saturn, ZARA, C&A, H&M oraz Reserved. www.silesiacitycenter.com.pl
: upload -> misc -> folders
upload -> Ważne informacje dotyczące remontu mdk oraz zapisów na rok szkolny 2015/16
upload -> Grupa MŁodzież czerwiec 2015 Data Dzień Godzina
upload -> Sekcja akrobatyki sportowej
upload -> Lista dyscyplin sportowych obejmujących konkursy organizowane przez polskie związki sportowe, wojewódzkie interdyscyplinarne stowarzyszenia kultury fizycznej, Szkolny Związek Sportowy lub Ludowe Zespoły Sportowe
upload -> WŁAŚciwości fizykochemiczne tłuszczóW
upload -> Papiery: Tajemnica doktora Trawizza Autor: Filip Szczypuła System: Neuroshima Setting: Neuroshima, Papiery, Zlecenie. Gotowa mechanika: brak Modyfikacje zasad: brak Ilość graczy 2-4 Gotowe postacie: brak Ilość sesji: 1 Dodatki: brak Opis
upload -> Zaawansowany kurs języka sql andrzej Ptasznik Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki
folders -> Rowerowy Zlot Gwieździsty prowadzi do Parku Zdrojowego w Bad Muskau w tym roku tradycyjna impreza rowerowa Powiatu Görlitz prowadzi do Bad Muskau
folders -> Informacja prasowa: 08-12-2015, Katowice
©snauka.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna
Komunikat prasowy
przedmiotu zamówienia
najkorzystniejszej oferty
Informacja prasowa
wyborze najkorzystniejszej
warunków zamówienia
istotnych warunków
sprawie powołania
Regulamin konkursu
udzielenie zamówienia
przetargu nieograniczonego
zamówienia publicznego
Nazwa przedmiotu
Specyfikacja istotnych
modułu kształcenia
Rozporządzenie komisji
studia stacjonarne
wyborze oferty
Zapytanie ofertowe
Szkolny zestaw
Ochrony rodowiska
ramach projektu
prasowy posiedzenie
trybie przetargu
obwodowych komisji
zagospodarowania przestrzennego
komisji wyborczych
komisji wyborczej
Program konferencji
Wymagania edukacyjne
Lista kandydatów
szkoły podstawowej
która odbyła
Województwa ląskiego
Decyzja komisji
przedmiotu modułu
poszczególne oceny
Sylabus przedmiotu
szkół podstawowych
semestr letni
Postanowienia ogólne
przedsi biorców
produktu leczniczego
Karta przedmiotu
Scenariusz lekcji
Lista uczestników
Program nauczania
Projekt współfinansowany
Informacje ogólne
biblioteka wojewódzka
semestr zimowy