Strona główna

Simple Squad są wartości, których pozornie nie zobaczymy w samym tańcu, mianowicie przyjaźń oraz wyrażanie swojej osobowości za pośrednictwem muzyki. Grupa Simple Squad


Pobieranie 14.45 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar14.45 Kb.

Breakdance kojarzony jest z niemożliwymi do wykonania dla przeciętnego człowieka ewolucjami, akrobacjami i wygibasami. Jednak spoiwem, które połączyło grupę Simple Squad są wartości, których pozornie nie zobaczymy w samym tańcu, mianowicie przyjaźń oraz wyrażanie swojej osobowości za pośrednictwem muzyki.

Grupa Simple Squad powstała w październiku 2002 roku. Od początku jej istnienia do dzisiaj działa w niezmienionym składzie, po drodze zwerbowała jednak kilka młodych talentów, których zadaniem jest kontynuowanie aktywnej działalności ich poprzedników. Współpracują ze znanymi polskimi choreografami i tancerzami, biorą udział w projektach pozabudżetowych mających na celu szerzenie kultury hip-hopu, oraz pokazują się na dużych imprezach i pokazach w całej Polsce. W 2007 roku grupa nawiązała współpracę z Akademickim Centrum Kultury ‘Alternator’ aby kultywować taniec na szerszym polu oraz trafiać do większej publiczności.
Czym się zajmuje Simple Squad?
Taniec – przygodę z tańcem zaczęli jak większość w ich branży – kartony rozłożone w opuszczonej piwnicy, mata na szkolnym boisku i kluby osiedlowe. Krótko potem, dzięki znajomości z Sylwią Martys, przenieśli się do profesjonalnej sali tanecznej w Akademickim Klubie PG „Kwadratowa” oraz poszerzyli swoje horyzonty taneczne. W późniejszym okresie nawiązali współpracę i zaczęli trenować pod okiem utalentowanego choreografa i tancerza Roberta Kryli, trzykrotnego mistrza Polski w tańcu i zdobywcy dwóch Pucharów Polski.
Pokazy – pokazy, to działalność, która najbardziej ich nakręca, uwielbiają na scenie bawić się tańcem i bawić się z publicznością. Ich pierwsze kroki w tym kierunku polegały na wystąpieniach charytatywnych, do których do dziś są najbardziej przekonani. Tańczyli dla młodzieży niepełnosprawnej, dla dzieci na festynach, dla ludzi starszych w klubach osiedlowych. Ponadto zajmują się profesjonalnymi pokazami komercyjnymi – robili pokazy dla firm m.in. House of Colours oraz Cropptown. Brali udział w imprezach okolicznościowych organizowanych przez C.H. Alfa Centrum, Geant, Madison, Manhattan. Współpracowali z agencjami artystycznymi Art Media oraz E - models, zwiedzając przy tym najdalsze zakątki kraju. W wolnym czasie występowali przed publicznością własnych szkół oraz dla Politechniki Gdańskiej i AWFiS w Gdańsku.
Zawody – mimo, iż nie należą do ścisłej czołówki na scenie breakdance w Polsce, mają na swoim koncie kilka osiągnięć, którymi można się pochwalić. W turniejach miejscowych zdobyli dwa drugie miejsca w edycjach Street Dance, a na zawodach ogólnopolskich - dwukrotnie drugie miejsce na „Mazoory Style Connection” w Gołdapii. Występowali z powodzeniem również na „Pokaż Swój Styl” w Gdańsku.

Wraz z MDK Pruszcz zajmują się zawodami z innej strony – sami je organizują. Mają na koncie organizację już dwóch edycji imprezy Pal parkiet w Pruszczu Gdańskim.

Artykuł i zdjęcia z imprezy na stronie: http://www.mdk-pruszcz.pl/artykuly.html.

Szkółki tańca – kilku z członków grupy zajmuje się kształceniem i przekazywaniem wiedzy najmłodszym. Obecnie prowadzone są dwie szkółki tańca, we współpracy z Urzędem Miasta, Fundacją "Pomóż sobie i innym" (na Stogach) oraz z Miejscowym Domem Kultury w Pruszczu. Oprócz działalności w tym kierunku w Polsce, zajęcia są również prowadzone w Wielkiej Brytanii przez członków grupy, którzy wyjechali zdobywać doświadczenie za granicą. Kilku chłopaków ze szkółek: Sebastian Jackowski, Rafał Brodzki, Piotruś Brodzki i Adaś Sokalski, kontynuuje taneczną pasję jako „Young Flava”, mając już na swoim koncie wiele sukcesów na zawodach ogólnopolskich.

Muzyka – wielu członków Simple Squad zajmuje się profesjonalnym tworzeniem muzyki oraz współpracuje z wytwórniami. Zaczynali od osiedlowych produkcji hiphopowych z mikrofonem za 20 zł oraz od muzyki elektronicznej na Fruity Loops, jednakże z czasem ich horyzonty się poszerzyły, a sama muzyka - dojrzała. Aktualnie grupa zajmuje się komponowaniem muzyki, robieniem podkładów oraz własnymi produkcjami z różnych gatunków muzycznych. Jest otwarta na różnorodność wrażeń i doświadczeń i to właśnie leży u źródła jej inspiracji.
Simple Squad:

Strona www Simple Squad: http://www.simplesquad.friko.pl/


Krzysiek Łomonkiewicz – Kris http://www.sumastyli.org/
Rafał Samól – Slam, student V roku Psychologii UG http://www.mdk-pruszcz.pl/ sekcja breakdance
Bartek Smętek – Smencio
Marcin Dudziński – Dudzik http://www.streemo.pl/MachineStyle
Łukasz Zaręba – Bikun, student II roku Prawa UG
Rafał Brzeziński – Mały
Mateusz Jeżewski– Mati
Kamil Ćwikowski – Semi, student II roku Informatyki i Ekonometrii UG
Robert Kryla http://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_Kryla
Sylwia Martys – White Slide

Kontakt:

Rafał Samól Slamek@o2.plTel.: 506613737


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość