Strona główna

Sprawozdanie z przebiegu programu „mam haka na raka” Koordynatorem projektu jest Aneta Jabrzyk


Pobieranie 7.23 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar7.23 Kb.
Sprawozdanie z przebiegu programu „MAM HAKA NA RAKA”

Koordynatorem projektu jest Aneta Jabrzyk
Zaproszenie do realizacji programu otrzymaliśmy w październiku 2007 r. Otwarcie programu odbyło się w Katowicach w Uniwersytecie Medycznym 2 grudnia 2007 r.
Do realizacji programu zaprosiłam uczniów klasy IIA: Monikę Goszkę, Wioletę Sieńską, Paulinę Muller, Aleksandrę Wrzosek, Michała Tolsdorfa, Michalinę Biały. Cztery uczennice: Monika Goszka, Wioleta Sieńska, Paulina Muller i Aleksandra Wrzosek uczestniczyły w inauguracji programu w Katowicach. W czasie tego spotkania byłyśmy słuchaczami wykładu dotyczącego rozwoju nowotworów w Polsce, spotkałyśmy się z Amazonkami, uczennice uczestniczyły w zajęciach warsztatowych dotyczących reklamy i samoprezentacji. Wiedzę tę przekazały swoim kolegom zgłoszonym do programu.
Działania podjęte w ramach projektu „MAM HAKA NA RAKA”


  1. Przygotowanie ulotek dla uczniów naszej klasy
  1. Przygotowanie ulotek dla rodziców naszych uczniów
  1. Przygotowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej nowotworów
  1. Pedagogizacja rodziców - podczas zebrania rodzicielskiego – 30 stycznia 208 r., uczennice Paulina Muller i Aleksandra Wrzosek, przedstawiły rodzicom najczęstsze nowotwory występujące u kobiet i mężczyzn, sposoby im zapobiegania i szybkiego wykrywania. Rozdane zostały również ulotki przygotowane przez uczennicę Michalinę Biały
  1. Pedagogizacja uczniów: Przygotowałyśmy cykl 45- minutowych spotkań (warsztatowych) z uczniami naszej szkoły. Spotkania odbywały się podczas godzin wychowawczych i miały na celu uzmysłowić uczniom, że część odpowiedzialności za rozwój nowotworów ponosimy sami, swoim stylem życia. Starałyśmy się również namówić uczniów do badań profilaktycznych, umożliwiających wczesne wykrywanie nowotworów). W sumie przeprowadziłyśmy ok. 16 lekcji (harmonogram spotkań oraz konspekt lekcji w załączniku). Spotkania te prowadzili: Aleksandra Wrzosek, Paulina Muller oraz Michał Tolsdorf. Uczniowie otrzymali również ulotki dotyczące profilaktyki nowotworowej.
  1. Zorganizowałyśmy spotkanie uczennic naszej szkoły z p. Idą Karpińską – prezesem Stowarzyszenia „KWIAT KOBIECOŚCI”. W spotkaniu uczestniczyła również prezes stowarzyszenia Studentów Medycyny Uniwersytetu Medycznego w Katowicach p. Michał Igielski. Pani Ida Karpińska sposób ciekawy, przystępny i autentyczny (sama była chora na raka na szyjki macicy) przedstawiała problemy związane z rozwoje raka szyjki macicy u kobiet w Polsce, z badaniami profilaktycznymi. P. Michał Igielski przedstawił ten problem od strony medycznej oraz omówił działanie szczepionki na wirusa HPV. Później boje odpowiadali na liczne pytania uczennic. Spotkanie trwało ok. 2 godzi, uczestniczyło w nim ok. 120 uczennic
  1. Ostatnim działaniem było zaprezentowanie naszych działań podczas Rybnickich Dni Promocji Zdrowia. W ramach Dni Promocji Zdrowia odbyła się w Szkole Muzycznej w Rybniku konferencja dotycząca różnych aspektów związanych z problemami zdrowotnymi Polaków. Na konferencji tej uczennice Paulina Muller, Aleksandra Wrzosek i uczeń Michał Tolsdorf, przedstawili prezentację dotyczącą nowotworów.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość