Strona główna

Stare Miasto Opera Sempera Kościół Marii Panny


Pobieranie 13.18 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar13.18 Kb.
I DZIEŃ– 14 lipiec 2016 - czwartek

- 0:00 godz. – wyjazd z Krosna spod biura PTTK, ul. Krakowska 9


(0:30 – godz. wyjazd spod JDK w Jaśle)
- przejazd do DREZNA, zwiedzanie miasta

 • Stare Miasto

 • Opera Sempera

 • Kościół Marii Panny (Frauenkirsche) na Placu Neumarktbarokowy, luterański kościół; jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Europie zabytków protestanckiej architektury sakralnej

 • Barokowy Pałac Zwinger ze słynną Galerią Mistrzów Dawnych - znajdują się tu zbiory porcelany chińskiej z XV wieku, jak i znane w całych Niemczech wyroby porcelanowe z Miśni; Rüstkammer – zbrojownia, ze zbiorami różnych historycznych broni; Galeria Obrazów Starych Mistrzów z bogatymi zbiorami malarstwa europejskiego m.in. dzieła Rubensa, Rembrandta oraz Albrechta Dürera

 • Kościół Świętej Trójcy (Hofkirsche) barokowy kościół katolicki, w którym znajduje się krypta Wettynów oraz urna zawierające serce Augusta II Mocnego

 • Tarasy Brühla spacer promenadą widokową wiodącą nad rzeką Łabą, nazywane „Balkonem Europy”

 • przejazd do Bad Soden Allendorf na nocleg, zakwaterowanie, obiadokolacja

II DZIEŃ – 15 lipiec 2016 - piątek

- śniadanie, przejazd do Kassel

- KASSELzwiedzanie Parku Górskiego Wilhelmshöhe, który uchodzi za największy park górski Europy. Główną atrakcją parku jest zespół kaskad i fontann. U stóp ok. 70 – metrowego posągu Herkulesa podziwiać można unikatowy na skalę światową spektakl „Wasserspiele”– ponad 750 000 litrów wody spływa kanałami o łącznej długości 12 km w dół do Wielkiej Fontanny, gdzie tryska pod naturalnym ciśnieniem na wysokość 52 m. W 2013 r. został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

- powrót do Bad Sooden Allendorf, obiadokolacja, noclegIII DZIEŃ- 16 lipiec 2016 - sobota

- śniadanie

- zwiedzanie BAD SOODEN ALLENDORF – miasto uzdrowiskowe w Niemczech, w kraju związkowym Hesja, słynące z olbrzymich tężni solankowych , zbudowanych w XVI w.


 • Muzeum Granicy (Grenzmuseum) – dawna niemiecka granica wewnętrzna między RFN a NRD była jedną z najbardziej rozwiniętych i monitorowanych granic. Duża część fortyfikacji granicznych została zachowana w oryginalnym stanie z 1989 r.

 • Starówka

 • Muzeum Soli (Salzmuseum) – otworzone w 1979 r., podczas wizyty w muzeum można zdobyć informacje na temat sposobów wydobycia soli w dawnych czasach oraz transportu „białego złota”

 • Czas wolny, dla chętnych możliwość kąpieli w termach (płatne dodatkowo ok. 11 euro)

- obiadokolacja, nocleg

IV DZIEŃ – 17 lipiec 2016 - niedziela

- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu

- przejazd do MIŚNI

- zwiedzanie Muzeum Porcelany i Manufaktury Miśnieńskiej – pierwszy w Europie zakład rozpoczął swoją działalność w 1710 r. i funkcjonuje do dziś

- obiad w drodze powrotnej

- powrót do Polski około północyOrganizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.

CENA: 1080 zł/os – członkowie PTTK i dzieci do 16 roku życia

1100 zł/os – niezrzeszeni

+ płatne dodatkowo ok. 30 euro bilety wstępu
(bilety wstępu na kąpielisko w Bad Sooden Allendorf nie są tutaj uwzględniane)


Zaliczkę w wysokości 100 zł należy wpłacić do dnia 31 stycznia 2016 r. na konto bankowe PBS ODDZIAŁ W KROŚNIE: 09 8642 1083 2002 8327 4846 0001 lub gotówką w kasie biura.

Cena zawiera: transport, opłaty drogowe, ubezpieczenie NNW i KL, usługę pilota wycieczki, usługę przewodnika po Dreźnie, 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, obiad w drodze powrotnej.


ZAPRASZAMY!


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość