Strona główna

Starsze Miasta – warsztaty i debata w Krakowie Magazyn Miasta i Res Publica wraz z partnerami zapraszają na warsztaty i debatę Starsze Miasta, które odbędą się w poniedziałek 29 września w siedzibie Małopolskiej Wyższej Szkoły im


Pobieranie 7.7 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar7.7 Kb.


Starsze Miasta – warsztaty i debata w Krakowie

Magazyn Miasta i Res Publica wraz z partnerami zapraszają na warsztaty i debatę Starsze Miasta, które odbędą się w poniedziałek 29 września w siedzibie Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla przy Rynku Głównym 34.

Warsztaty

W poniedziałek 29.09 w godzinach 11-15 zapraszamy na warsztaty poświęcone metodologii interdyscyplinarnej pracy nad miastami, gminami i społecznościami przyjaznymi starzeniu Sieci Miast i Gmin Przyjaznych Starzeniu Światowej Organizacji Zdrowia. W darmowych warsztatach wziąć może udział 40 uczestników z województwa małopolskiego (aktywnych seniorów, przedstawicieli rad seniorów, środowisk senioralnych, urzędników, radnych, samorządowców, aktywistów itp.). Program warsztatów przyszykowany zostanie przy wsparciu polskich ekspertów oraz Sieci Miast I Gmin Przyjaznych Starzeniu WHO. W trakcie warsztatów kwestie merytoryczne przekazywane będą uczestnikom m.in. na przykładach możliwych rozwiązań problemów w gminach i miastach województwa małopolskiego. Prowadzenie: Andrzej Skrzyński (Rada ds. Polityki Senioralnej przy MPiPS, Głos Seniora), Marta Żakowska (Instytut Badań Przestrzeni Publicznej, Magazyn Miasta)

Liczba miejsc ograniczona. Organizator nie zwraca kosztów dojazdu. Chętnych prosimy o przysłanie maila ze zgłoszeniem na adres magazyn.miasta@gmail.com z tytułem: Kraków. Prosimy o zamieszczenie w mailu imienia, nazwiska i dwuzdaniowego opisu pełnionej funkcji lub zainteresowań. Na warsztaty zgłaszać się także można telefonicznie: 501 330 966. Od momentu zapełnienia listy 40 uczestników informować będziemy o braku miejsc na warsztaty.

Debata

Tego samego dnia – 29.09 – o g. 17.00 zapraszamy na nieodpłatną, publiczną, międzypokoleniową debatę


z udziałem przedstawicieli rad seniorów, aktywnych seniorów, przedstawicieli urzędów z województwa małopolskiego, a także środowisk działających na rzecz osób starszych. Debata poświęcona będzie lokalnym politykom senioralnym i społecznościom przyjaznym starzeniu, metodologii pracy Sieci Miast I Gmin Przyjaznych Starzeniu Światowej Organizacji Zdrowia oraz możliwości wprowadzania kompleksowych, miejskich, międzywydziałowych programów senioralnych z uwzględnieniem partycypacyjnego modelu ich projektowania i wdrażania w życie. Debata poruszać będzie jednocześnie główne lokalne problemy. Prowadzenie: Marta Żakowska (Instytut Badań Przestrzeni Publicznej, Magazyn Miasta).

Organizator: Magazyn Miasta, Res Publica Partnerzy: Stowarzyszenie MANKO, Małopolska Wyższa Szkoła im. Józefa Dietla Patronat honorowy: Rektor Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla Patronat medialny: Obywatelski Kraków, Głos Seniora.

Sfinansowano ze środków ASOS 2014 - 2020 Ministerstwa Pracy I Polityki SpołecznejWięcej informacji: tel. 501 330 966, e-mail: magazyn.miasta@gmail.com www.publica.pl/magazynmiasta©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość