Strona główna

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich


Pobieranie 10.52 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar10.52 Kb.


Stowarzyszenie Rodzin Katolickich


w Archidiecezji Krakowskiej

Zarząd Główny31-121 Kraków, ul Skarbowa 4 tel/fax (012) 632 03 52

E-mail: srk@diecezja.pl www.srk.diecezja.plKraków. 11.08. 2009 r.
Zarząd Główny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich

w Archidiecezji Krakowskiej

zaprasza

na XVII Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę 13 września br.

      Od szesnastu lat rodziny Archidiecezji Krakowskiej w niedzielę po święcie Narodzenia NMP pielgrzymują do sanktuarium kalwaryjskiego, by na Dróżkach i przed obliczem Matki Bożej prosić o miłość i jedność w rodzinach. Po raz pierwszy Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej została zorganizowana w 1993 roku przy współudziale Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i każdego roku jesteśmy na niej obecni. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa:

OTOCZMY TROSKĄ ŻYCIE”

      Patronką troski o życie jest Matka Boża z Guadalupe, do której w tym roku pielgrzymowały rodziny całego świata. Maryja objawiła się ubogiemu Indianinowi Juan'owi Diego i pozostawiła na jego szacie swój wizerunek. Było to w 1531 r. w Meksyku. Obraz przedstawia Matkę Bożą w stanie błogosławionym. Zachęcamy wszystkich do modlitwy osobistej oraz wspólnej o szacunek do daru życia.


      W parafiach naszej archidiecezji w dniach od 6 do 12 września 2009 r. będą miały miejsce: "Dni modlitw o świętość rodzin". Prosimy o włączenie się do ich organizacji.

Program pielgrzymki:

godz. 9:00 - Droga Krzyżowa (początek - Kaplica „U Piłata”)

godz. 11:00 - Msza św. pod sprawowana przez Metropolitę Krakowskiego Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza

Od godz. 8.00 do 11.00 na placu Rajskim przed klasztorem OO. Bernardynów okazja do modlitwy przed obrazem Matki Bożej z Guadalupe, patronki troski o życie. Na zakończenie Mszy świętej błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

` Podczas tej pielgrzymki prosimy o zgromadzenie się w jednym miejscu przed ołtarzem wokół naszego Sztandaru. Wspólna modlitwa za naszą rodzinę i za tych, których pragniemy wesprzeć modlitwą przed Obliczem Matki Bożej, niech będzie początkiem naszej działalności w parafiach po wakacjach. Matka Boża zaprasza nas, aby u Jej stóp nabrać sił duchowych do dalszej pracy.


Po Mszy św. zapraszamy wszystkich tradycyjnie na dziedziniec klasztorny znajdujący się za murem tylnej strony ołtarza polowego (przy krużgankach), gdzie zwykle po pielgrzymce spotykamy się, aby zrobić wspólne zdjęcie i przekazać najważniejsze informacje. Pragniemy powiadomić, że jak zwykle składany będzie Dar Ołtarza na Obronę Życia. Prosimy o zadeklarowanie kwot z poszczególnych kół. Jak do tej pory zawsze był to dar jedynie członków Zarządu. Mamy nadzieję, że zechcecie Państwo włączyć się do tej szczytnej akcji i wesprzeć ratowanie nienarodzonego życia.

Uprzejmie prosimy o powiadomienie nas, ile osób zechce wybrać się na Pielgrzymkę ( prosimy o telefony w godzinach dyżuru naszego biura lub na nr tel. 0501-402-063 - B. Cichoń)


Za Zarząd

Stowarzyszenia Rodzin Katolickich

w Archidiecezji Krakowskiej

Prezes Zbigniew Cichoń
Biuro czynne: poniedziałek 13.00-16.00, środa 13.00-16.00

Konto bankowe: PEKAO SA, Oddział w Krakowie 86 1240 4559 1111 0000 5419 0205©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość