Strona główna

Stowarzyszenie „U ŹRÓDŁA” oraz OŚrodek rozwoju osobistego I duchowego „tu I teraz”


Pobieranie 15.54 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar15.54 Kb.

STOWARZYSZENIE „U ŹRÓDŁA” oraz

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ”

W NOWYM KAWKOWIE


www.u-zrodla.pl, www.kawkowopolana.pl

zapraszają 1-3 maja 2009 na

„TANTRYCZNĄ MAJÓWKĘ”PROWADZĄ: MARIUSZ I GAJA WIŚNIEWSCY

Wiosenne trzy dni są okazją do głębokiego odpoczynku ciała i duszy. To czas i miejsce, aby poczuć to co może wnieść do naszego życia Tantra - przeżywanie radości, relaksu, wewnętrznej lekkości i wolności. Prowadzący łączą różne metody pracy w jedną integralną całość – tantrę, pracę psychoterapeutyczną ( praca z cieniem, gestalt, praca z mitem) oraz szamanizm (praca z energią i siłami natury.
T A N T R A


Tantra jest stylem życia. Można ją określić jako duchową drogę, drogę własnego rozwoju. Pomoc w osiągnięciu wewnętrznego spełnienia. Jest czymś, co obejmuje wszystko, tkanka scalająca nasze życie. Jednoczy pozorne przeciwieństwa w harmonijną całość. Prowadzi do odkrycia własnej prawdy o sobie samym. Otwiera naszą świadomość na to, kim naprawdę jesteśmy. Otwiera nas na cele naszego życia: miłość, radość i seksualność. Wskazuje narzędzia i metody do ich osiągnięcia i pogłębiania.

Tantra zdobywa w świecie coraz większą popularność. Część ludzi traktuje ją wyłącznie jako sposób na lepsze doznania seksualne. Inni jako drogę do poznania samego siebie. Do poznania wszystkich aspektów życia, od miłości i akceptacji samego siebie poprzez własną seksualność, aż do radzenia sobie z prozaiczną codziennością. Jest to pewna „nowość”, której korzenie sięgają początków buddyzmu i hinduizmu. Próbując tłumaczyć dosłowne znaczenie słowo „Tantra”, można odnaleźć co najmniej kilka różnych opisów, jednak żaden z nich nie jest zrozumiały i jasny dla współczesnego człowieka. Paradoksalnie coś, co jest w czołówce skojarzeń seksualnych, po pierwszym prawdziwym spotkaniu z Tantrą np. na naszych warsztatach, pozwala zmienić wyobrażenie o niej. Tylko 20 % Tantry dotyczy życia seksualnego, pozostałe 80% przekłada się na zwykłe codzienne sprawy: praca, odpoczynek, dom, rodzina, koszenie trawnika, itd.

Cały wszechświat powstał i istnieje dzięki dwóm podstawowym elementom, a są nimi Energia męska i Energia kobieca. W Tantrze są one reprezentowane przez Boga Shive i Bogini Shakti. Razem tworzą oni odwieczny taniec dwóch energii, taniec życia. Odpowiednikiem tych tantrycznych bóstw w bardziej znanej filozofii chińskiej jest Yin i Yang.

Tantra może być odpowiedzią dla współczesnego człowieka, który pragnie odmienić swe życie. Odnaleźć kontakt ze swoimi pragnieniami i pozwolić sobie na ich spełnienie. Zjednoczyć się z drugą osobą, poprzez lepszą komunikacje, intymność, miłość i seksualność. Może ona pomóc znaleźć równowagę pomiędzy własnym ciałem, emocjami, umysłem i duszą. Sposobem na pogłębianie swego własnego zrozumienia czym jest Tantra, jest forma warsztatowa. Jedyną możliwością poznania jest droga poprzez własne doświadczenia. W buddyzmie tybetańskim Tantra i jej praktyki są uznawane jako najbardziej przyspieszoną ścieżkę do duchowego oświecenia.

Tantrycy, osoby praktykujące Tantrę żyją Tu i Teraz. Ich podejście do duchowości jest bardzo uziemione. Potrafią bardzo dobrze zrównoważyć i wypośrodkować swe życie pomiędzy niebem a ziemią. Mają świadomość, że każda chwila dnia zawiera ziarno radości, ekstazy. Dzięki świadomości intelektualnej oraz energetycznej, może ono w każdej chwili urosnąć i rozkwitnąć, dając poczucie Boskości, świadomość życia i istnienia. Możliwość taką daje im otwartość serca i radość życia.


Mariusz Wiśniewski


Jest psychoterapeutą, reżyserem teatralnym, wykładowcą i... poszukującym. Od wielu lat prowadzi zajęcia tantry, szamańskie i rozwoju osobistego, jak również terapię indywidualną we Francji, Szwajcarii i Włoszech, od 2000 roku w Polsce.  Pobierał nauki u wielu nauczycieli w Ameryce Południowej, Azji, Syberii i Afryce cały czas poszukując symbolicznego Graala. Podczas tych podróży poznał tantrę:    Margo Anand, Daniel Odier, Jacke Painter „Body Integration”, Sudheer Roche. Ukończył Institut de Formation en Communikation et Therapie Psycho-Corporelle w Strasbourgu, a także szkołę Paula Rebillota w The school of Gestalt and Experimental Teaching”.

Gaya Wiśniewska


Jest psychologiem, terapeutą medycyny chińskiej i uzdrowicielem.. Studiowała makrobiotykę i Tradycyjną Medycynę Chińską, leczenie dźwiękiem misami tybetańskimi i gongiem, bioenergioterapię i inne metody uzdrawiania ducha i ciała, przestrzeni i ziemi. Uczestniczyła w wielu warsztatach psychoterapeutycznych. Bliska jest jej Filozofia Taoistyczna i tantryczne podejście buddyjskie.

Warsztaty Tantry prowadzą Mariusz i Gaya Wiśniewscy, tantrycy i psychoterapeuci mieszkający na stałe we Francji.
.

CENA: 400 zł + koszt pobytu w ośrodku.MIEJSCE WARSZTATU: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, w Nowym Kawkowie (25 km od Olsztyna)
KONTAKT:

www.kawkowopolana.pl, kawkowo@kawkowopolana.pl,

Jacek Towalski 0602219382, Maja Wołosiewicz 0606994366www.u-zrodla.pl, info@u-zrodla.pl,
Uwaga:

Prosimy o nie przywożenie ze sobą własnych psów i kotów (ze względu na zwierzęta w Ośrodku - wilczura, rotwailera i sześć kotów)!!!!


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość