Strona główna

SzczegóŁowy opis przedmiotu zamówienia


Pobieranie 254.2 Kb.
Strona1/3
Data19.06.2016
Rozmiar254.2 Kb.
  1   2   3
SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


    1. Przedmiotem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest dostawa wymienionych składników umundurowania inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego wraz z oznaczeniami służbowymi wykonanymi zgodnie z opisami i wzorami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie umundurowania Inspekcji Transportu Drogowego z dnia 15 maja 2009 r. (Dz. U. Nr 82, poz. 688 z późn. zm.) oraz z zarządzeniem Głównego Inspektora Transportu Drogowego nr 22/2010 z dnia 26 sierpnia 2010 roku w sprawie Specyfikacji Technicznej Składników Umundurowania Służbowego Inspekcji Transportu Drogowego.

CZĘŚĆ I ZAMÓWIENIA KOD CPV 18223200-0 – KURTKI 3/4, 18443320-5 – CZAPKI ZIMOWE Z DASZKIEM, 18422000-3 – SZALIKI, KOD CPV - 18424000-7 – RĘKAWICE ZIMOWETabela nr 1

Opis przedmiotu zamówienia wykonany zgodnie ze Specyfikacją Techniczną Umundurowania Służbowego Inspekcji Transportu Drogowego oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie umundurowania Inspekcji Transportu Drogowego z dnia 15 maja 2009 r. (Dz. U. Nr 82, poz. 688 z późn. zm.)

Specyfikacja techniczna materiałów do wykonania wyrobu:


Kurtka 3/4

Kurtka zaprojektowana jest pod kątem zabezpieczenia przed złymi warunkami atmosferycznymi oraz dla podniesienia komfortu użytkowania. Kurtka posiada podpinkę wykonaną z tkaniny typu Gore-Tex, lub


z tkaniny o parametrach równoważnych lub lepszych, z odpinanymi przy pomocy zamka błyskawicznego rękawami oraz z możliwością dopinania w przodzie zamkiem błyskawicznym, w dole rękawów i stójce podpinka wkończona pętelkami. Po odpięciu podpinki od kurtki może być ona używana jako bluza lub bezrękawnik.

Nazwa elementu

Naszywka

(mm)


Dopuszczalne odchylenie (mm)

Długość naszywki

325

±2

Szerokość naszywki

175

±2

Wysokość liter

43

±1

Grubość liter

11

±1

Długość napisu

275

±1

Czcionka

Swiss911XCm PL

Kurtka zapinana na rozdzielny zamek błyskawiczny typu „kostka” dwu-suwakowy przykryty dwiema wzajemnie uzupełniającymi się plisami zapinanymi na napy. Plisy zakrywają także kieszeń umieszczoną po lewej stronie na wysokości piersi. Kieszeń jest zamykana na zamek błyskawiczny typu „spirala”. Pod karczkiem z przodu i z tyłu wszyty piping wykonany

z odblaskowej taśmy w kolorze srebrnym biegnący na całej długości rękawa i pleców. W tylnej części pleców pod karczkiem naszyty jest chowany foliowany napis koloru czarnego "INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO" na żółtym odblaskowym tle.
Sposób umieszczenia żółto odblaskowego tła i napisów "INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO":
Wszystkie litery w napisie „ INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO „ są wielkie.
Na szwach barkowych umieszczone są naramienniki wszyte razem z kulą rękawa zapinane na napy. W dolnej części przodów naszyte kieszenie przykryte patką zapinaną na napy. W szwach bocznych po obu stronach wykonane są rozporki, odszyte zamkiem błyskawicznym typu „X”, przykryte plisą zapinaną na napy. Rozporki ułatwiają korzystanie z broni służbowej. Kurtka posiada możliwość regulacji obwodu za pomocą stoperów i sznurka elastycznego umieszczonego w tunelu odszytym na wysokości pasa. Dół kurtki wykończony odszyciem w postaci tunelu, w który wprowadzony jest sznurek elastyczny zakończony stoperami i końcówką. Kurtka posiada kaptur dopinany na zamek błyskawiczny jednorozdzielczy typu „spirala” z możliwością chowania w stójkę. Kaptur wyposażony jest w regulację obwodów we wszystkich płaszczyznach – sznurkiem elastycznym w części przedniej, oraz w części tylnej taśmą samoszczepną. Od wewnętrznej i zewnętrznej strony w szew kołnierza wszyty wieszak. Dół rękawa z patką służącą do regulacji obwodu.

Kurtka posiada od wewnętrznej strony dodatkowy zamek błyskawiczny typu „kostka” umożliwiający przypięcie podpinki.

U dołu kurtki w szwach bocznych po lewej i prawej stronie rozcięcie zapinane na rozdzielny zamek błyskawiczny typu „kostka” dwu-suwakowy przykryty jedną plisą zapinaną u dołu na napę. Szwy kurtki podklejane są za pomocą taśmy zabezpieczającej przed przenikaniem wody do wnętrza kurtki.

Z boku podszewki wszyty zamek spiralny umożliwiający dostanie się do wnętrza kurtki – „otwór naprawczy”.


Podpinka zapinana jest na jednorozdzielczy zamek błyskawiczny interaktywny typu „kostka”. Pod karczkiem z przodu wszyty piping wykonany z odblaskowej taśmy w kolorze srebrnym. W dolnej części przodu znajdują się odszyte kieszenie skośne przykryte listewką. Dół zakończony obrębkiem, regulowany za pomocą stopera w szwach bocznych.

Sposób wykonania szwów i ściegów maszynowych:

Niedopuszczalne jest wykonanie ściegów o nieprawidłowym przeplocie nici i naprężenia nitek tworzących szew. Szwy stębnowe na początku i końcu powinny być zamocowane w celu zabezpieczenia przed pruciem.W wyrobie nie dopuszcza się sztukowania elementów.

Kurtka ¾ - strona wierzchnia

kolor tkaniny: wg Pantone Textile nr  19-5212

- ciemna zieleń,

tkanina typu ortalion lub tkanina o parametrach równoważnych lub lepszych: dwu laminat, z membraną paro przepuszczalną i wodoszczelną,

strona wierzchnia: poliester ,

gramatura dwu laminatu z membraną tj. strony wierzchniej i membrany:

145 ± 10 g/m² wg. PN- ISO-3801:1993Tkanina typu Gore-Tex – wkładka wewnętrzna kurtki 3/4

kolor tkaniny: wg Pantone Textile nr  19-5212

- ciemna zieleń,

tkanina typu Gore-Tex lub tkanina o parametrach równoważnych lub lepszych o gramaturze 310 ± 6 g/m² wg. PN- ISO-3801:1993


Materiał odblaskowy użyty do wykonania napisów i pipingów kurtki

pryzmatyczny klasy II spełniający wymogi

PN-EN 471:2003,


Kolor tła do wykonania napisów „ INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO”: żółty,

Kolor napisów


„ INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO”: czarny,

Kolor taśmy do wykonania pipingów: srebrny.


Czapka zimowa z daszkiem
Czapka zimowa posiada daszek chroniący oczy przed opadami deszczu i śniegu. Daszek czapki wykonany z materiału typu „z pamięcią”.

Na czapce znajduje się wizerunek orła w kolorze srebrnym, haftowany mechanicznie bez możliwości jego zdjęcia. Wizerunek orła umieszczony jest na tarczy o wysokości 6 cm. Tarcza wykonana jest w kolorze ciemnozielonym wg Pantone Textile nr  19-5212 - ciemna zieleń. Wizerunek orła, zgodny


z wzorem określonym w art. 2 ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczpospolitej Polskiej (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 235, poz. 2000 z późn. zm.).
W wyrobie nie dopuszcza się sztukowania elementów.

Czapka zimowa z daszkiem

kolor tkaniny ciemnozielony: wg Pantone Textile nr 19-5212 - ciemna zieleń,
strona wierzchnia wykonana jest z tkaniny typu ripstop lub z tkaniny o parametrach równoważnych lub lepszych

o składzie minimalnym: 53% poliester uzupełniony bawełną i włóknem elastycznym,

o gramaturze 270g/m2 +/_ 5 g/m2
strona wewnętrzna wykonana jest tkaniny typu polar z membraną poliestrową nlub z tkaniny o parametrach równoważnych lub lepszych o gramaturze 340g/m2 +/_ 10 g/m2,
klapy czapki wykonane z materiału futerkowego
PRZYKŁADOWY WZÓR WIZERUNKU ORŁA


Szalik
W wyrobie nie dopuszcza się sztukowania elementów.Szalik

kolor tkaniny ciemnozielony: wg Pantone Textile nr

19-5212 - ciemna zieleń,

tkania: polar lub tkaniana o parametrach równoważnych lub lepszych,

o gramaturze: 340 g/m2 +/_ 10 g/m2


Rękawice zimowe
Rękawice zimowe – część wierzchnia i chwytna wykonane ze skóry licowanej, bydlęcej
w kolorze czarnym.

Rękawice zimowe typu palczatki. Rękawice od wewnątrz wyłożone materiałem ocieplającym typu anilana lub materiałem ocieplającym o parametrach równoważnych lub lepszych.W wyrobie nie dopuszcza się sztukowania elementów.


Rękawice zimowe

kolor skóry; czarny,

część wierzchnia i chwytna wykonane ze skóry licowanej,Materiał ocieplający

materiał: anilana lub materiał o parametrach równoważnych lub lepszychCZĘŚĆ II ZAMÓWIENIA KOD CPV 18235300-8 – SWETRY, 18234000-8 – SPODNIE, 18232000-4– SPÓDNICE, 18110000-3 – MARYNARKI, 18443320-5 – CZAPKI GABARDYNOWE, 18420000-9 – POCHEWKI Z DYSTYNKCJĄ NA PAGON, POKROWCE NA CZAPKI GABARDYNOWE 18212000-8 – PŁASZCZE, KOD CPV - 18423000-0 – KRAWATY KOD CPV 18425000-4 – PASY GŁÓWNETabela nr 2

Opis przedmiotu zamówienia wykonany zgodnie ze Specyfikacją Techniczną Umundurowania Służbowego Inspekcji Transportu Drogowego oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie umundurowania Inspekcji Transportu Drogowego z dnia 15 maja 2009 r. (Dz. U. Nr 82, poz. 688 z późn. zm.)

Specyfikacja techniczna materiałów do wykonania wyrobu:

Marynarka z tropiku i gabardyny
Marynarka jednorzędowa, z wykładanym kołnierzem, zapinana z przodu na trzy guziki z wizerunkiem orła. Na ramionach są umieszczone naramienniki o wymiarach długość 12, 5 cm, szerokość 4,5 cm. Na piersiach i bokach marynarki, poniżej linii pasa, naszyte kieszenie nakładane z fałdkami i klapkami. Rękawy gładkie, bez mankietów. Stebnówka umieszczona 10 cm od dolnej części rękawa imitująca mankiet. Szwy boczne są zakończone u dołu otwartym rozporkiem o długości 10 cm (otwarte rozporki zmniejszają naciąganie się i załamywanie przodów podczas siedzenia). Całość marynarki jest wykończona podszewką przybliżoną do koloru tkaniny zewnętrznej. W górnej części obydwu przodów znajdują się kieszenie wewnętrzne zapinane na zapinkę i guzik. Górna część podszewki wyłożona wkładem w celu wypełnienia piersi, zapobiega to załamaniu przodu górnej części. Marynarka zapinana jednorzędowo.

Na guzikach zewnętrznych wchodzących w skład umundurowania powinien być umieszczony wizerunek orła, zgodny z wzorem określonym w art. 2 ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczpospolitej Polskiej (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 235, poz. 2000 z późn. zm.). Guziki zewnętrzne do składników umundurowania, z wizerunkiem orła, są wykonane z tworzywa sztucznego w kolorze ciemnozielonym lub czarnym. Wszystkie guziki wewnętrzne - kryte, są wykonane bez wizerunku orła.


W wyrobie nie dopuszcza się sztukowania elementów.


Marynarka z tropiku

kolor tkaniny: wg Pantone Textile nr  19-5212 - ciemna zieleń,

tkanina typu: tropik lub tkanina o parametrach równoważnych lub lepszych o minimalnym składzie: 45%wełna uzupełniona poliestrem,

o gramaturze 201g/m2 +/_ 8 g/m2 ,


Marynarka z gabardyny

kolor tkaniny: wg Pantone Textile nr  19-5212 - ciemna zieleń,

tkanina typu gabardyna lub tkanina o parametrach równoważnych lub lepszych o minimalnym składzie: 45%wełna uzupełniona poliestrem, o gramaturze 279g/m2 +/_ 13 g/m2 ,
Podszewka

kolor tkaniny: zbliżony do koloru tkaniny marynarki


Spodnie z tropiku i z gabardyny męskie
Spodnie z tropiku i z gabardyny są proste bez mankietów. Nogawki zwężają się ku dołowi. Szerokość nogawek od 22 cm do 24 cm, w zależności od rozmiaru
i długości spodni. Szwy boczne łączące przednią część nogawek z tylnymi są przestebnowane po przodach w odległości 0,7 cm od krawędzi zaprasowanego szwu.
W górnej części przodów znajdują się kieszenie boczne, ukośne wpuszczane do środka. Na prawym tyle, 6 cm od wszycia paska, znajduje się kieszeń wpuszczana z patką zapięta na guzik. W przodzie nogawki u góry są założone ku środkowi fałdki o głębokości od 3 cm do 4 cm, od których biegnie w dół zaprasowany kant spodni. Z przodu spodni wykonany jest rozporek zapinany na zamek błyskawiczny kryty, z blokadą. Góra spodni wykończona paskiem o szerokości od 3,5 cm do 4 cm na którym rozmieszczono siedem podwójnych podtrzymywaczy (dwie szerokości, mniejsza wszyta w tę większą tak aby wszedł pas główny od 4 cm do 4,5cm). Z lewej strony pasek przedłużony o od 5cm do 7 cm, zapinany na szarozielony guzik, od spodu pasek zapinany na haczyk. Po bokach naszyte ściągacze zapinane na guzik lub z wierzchu na pasku z regulatorem obwodu pasa z metalową klamerką na plastikowej prowadnicy. Przednia część spodni podszyta jest podszewką kolanową. Podszewka u dołu, poniżej linii kolan nie jest mocowana. Podszewka wykonana jest z poliestru 100 %. Dół spodni wykończony obrębem o szerokości 5 cm. Przy krawędzi dołu nogawek podszyta jest specjalna taśma wzmacniająca, która chroni spodnie przed przetarciem.

W przednich częściach nogawek znajdują się kieszenie boczne z wypustką. W prawej nogawce z tyłu cięta kieszeń z klapką, zapinana na guzik. W pasek spodni wszyte podtrzymywacze do pasa głównego. Spodnie gabardynowe i z tropiku powinny sięgać z tyłu dolną krawędzią nogawek od 2 cm do 2,5 cm powyżej obcasa.W wyrobie nie dopuszcza się sztukowania elementów.


Spodnie z tropiku

kolor tkaniny: wg Pantone Textile nr  19-5212

- ciemna zieleń,

tkanina typu tropik lub tkanina o parametrach równoważnych lub lepszych, o składzie minimalnym: 45%wełna, uzupełniona poliestrem,

o gramaturze: 201g/m2 +/_ 8 g/m2 .
Spodnie z gabardyny

kolor tkaniny: wg Pantone Textile nr  19-5212

- ciemna zieleń

tkanina typu gabardyna lub tkanina o parametrach równoważnych lub lepszych, o składzieminimalnym: 45%wełnauzupełniona poliestrem

o gramaturze: 279g/m2 +/_ 13 g/m2 .
Podszewka (kolanowa)

poliester 100 %
Spodnie z tropiku i z gabardyny damskie
Spodnie są proste bez mankietów. Nogawki zwężają się ku dołowi. Szerokość nogawek od 22cm do 24 cm,
w zależności od rozmiaru i długości spodni. Szwy boczne łączące przednią część nogawek z tylnymi są przestebnowane po przodach w odległości 0,7 cm od krawędzi zaprasowanego szwu. W górnej części przodów są wykonane kieszenie boczne, ukośne wpuszczane do środka. Na prawym tyle, 6 cm od wszycia paska, znajduje się kieszeń wpuszczana z patką zapięta na guzik. W przodzie nogawki u góry są założone ku środkowi fałdki o głębokości od 3cm do
4 cm, od których biegnie w dół zaprasowany kant spodni. Z przodu spodni wykonany jest rozporek zapinany na zamek błyskawiczny kryty, z blokadą. Góra spodni wykończona paskiem o szerokości od 3,5 cm do 4 cm, na którym rozmieszczono siedem podwójnych podtrzymywaczy (dwie szerokości mniejsza wszyta
w tę większą tak aby wszedł pas główny od 4 cm do 4,5 cm). Z lewej strony pasek przedłużony o od 5 cm do 7 cm, zapinany na szarozielony guzik, od spodu pasek zapinany na haczyk. Po bokach naszyte ściągacze zapinane na guzik lub ściągacze z gumy pasmanteryjnej. Przednia część spodni podszyta jest podszewką kolanową, która u dołu poniżej linii kolan nie jest mocowana. Dół spodni wykończony obrębem o szerokości 5 cm. Przy krawędzi dołu nogawek podszyta jest specjalna taśma wzmacniająca, która chroni spodnie przed przetarciem. Spodnie gabardynowe i z tropiku powinny sięgać z tyłu dolną krawędzią nogawek od 2 cm do 2,5 cm powyżej obcasa.
W wyrobie nie dopuszcza się sztukowania elementów.


Spodnie z tropiku

kolor tkaniny: wg Pantone Textile nr  19-5212

- ciemna zieleń,

tkanina typu tropik lub tkanina o parametrach równoważnych lub lepszych, o składzie minimalnym: 45%wełna, uzupełniona poliestrem,

o gramaturze: 201g/m2 +/_ 8 g/m2 .
Spodnie z gabardyny

kolor tkaniny: wg Pantone Textile nr  19-5212

- ciemna zieleń

tkanina typu gabardyna lub tkanina o parametrach równoważnych lub lepszych, o składzieminimalnym: 45%wełnauzupełniona poliestrem

o gramaturze: 279g/m2 +/_ 13 g/m2 .
Podszewka (kolanowa)

poliester 100 %
Spodnie z tropiku i z gabardyny damskie lub męskie dla Głównego Inspektora Transportu Drogowego i jego Zastępcy są wykonane według powyższego opisu z tą jednak różnicą, że mają przy bocznych szwach naszyte lampasy o szerokości 2,5 cm każdy i wypustki w kolorze ciemnoniebieskim.
Spódnica z tropiku i gabardyny
Spódnica o kroju prostym lekko zwężona ku dołowi, na środku tyłu zapinana na zamek błyskawiczny z blokadą. W części dolnej tyłu kontrafałda na wysokości od 10cm do 15 cm od dolnej krawędzi. Na przodach i tyłach odszyte 2 zaszewki dopasowujące. Góra spódnicy wykończona paskiem o szerokości od 3,5 cm do 4 cm. Zamawiający doprecyzowuje: na pasku spódnicy rozmieszczono siedem podwójnych podtrzymywaczy (dwie szerokości mniejsza wszyta

w tę większą tak aby wszedł pas główny od 4 cm do 4,5 cm)pasek zapięty z tyłu na czarny guzik. Dół spódnicy wykończony jest obrębem o szerokości od 3 cm do 5 cm. Całość wykończona jest podszewką, która u góry wszyta jest w pasek, dołem otwarta. Podszewka wykonana z poliestru 100 %. Dolna krawędź spódnicy powinna sięgać w zależności od wzrostu od 5 cm do 7 cm poniżej kolan.


W wyrobie nie dopuszcza się sztukowania elementów.


Spódnica z tropiku

kolor tkaniny: wg Pantone Textile nr  19-5212

- ciemna zieleń,

tkanina typu tropik lub tkanina o parametrach równoważnych lub lepszych, o składzie minimalnym: 45% wełna, uzupełniona poliestrem,

o gramaturze: 201g/m2 +/_ 8 g/m2 .
Spódnica z gabardyny

kolor tkaniny: wg Pantone Textile nr  19-5212

- ciemna zieleń

tkanina typu gabardyna lub tkanina o parametrach równoważnych lub lepszych, o składzie minimalnym: 45%wełna uzupełniona poliestrem,

o gramaturze: 279g/m2 +/_ 13 g/m2 .
Podszewka (kolanowa)

poliester 100 %
Czapka gabardynowa
Rondo czapki powinno zawierać usztywniacz zapewniający regularny owal dopasowany do obwodu głowy.

Czapka gabardynowa posiada daszek chroniący oczy przed opadami deszczu i śniegu. Daszek czapki wykonany z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym, lakierowanym.

Na daszku czapki Głównego Inspektora Transportu Drogowego i jego Zastępcy oraz wojewódzkich inspektorów transportu drogowego i ich zastępców, dyrektorów biura lub komórki równorzędnej w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego i ich zastępcy, naczelników delegatur i ich zastępców, naczelników wydziałów inspekcji w wojewódzkim inspektoracie transportu drogowego, naczelników wydziałów w Głównym Inspektoracie Transportu drogowego, Radców Głównego Inspektora Transportu Drogowego, Radców Generalnych w głównym Inspektoracie Transportu Drogowego – znajdują się dwa galony w kolorze matowo srebrnym,
o szerokości 6 mm, naszyte w odległości 3 mm od krawędzi daszka.
Na daszku zastępcy naczelników wydziału inspekcji w wojewódzkim inspektoracie transportu drogowego, zastępców naczelników wydziałów w Głównym Inspektoracie Transportu drogowego, kierowników sekcji w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego, Kierowników oddziałów wydziału inspekcji w wojewódzkim inspektoracie transportu drogowego, Głównych specjalistów transportu drogowego, głównych specjalistów ruchu drogowego, głównych specjalistów w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego – znajduje się jeden galon w kolorze matowo srebrnym, o szerokości 6 mm, naszyte w odległości 6 mm od krawędzi daszka.
Na taśmie otokowej czapki znajdują się dystynkcje służbowe wykonane haftem mechanicznym, w kolorze matowosrebrnym. Wzór dystynkcji służbowych zawarto w załączniku do Opisu Przedmiotu Zamówienia.

Na czapkę nakłada sie pokrowiec w kolorze białym wg Pantone Textile nr 11-4202. Pokrowiec wykonany z tkaniny z dodatkiem włókien elastycznych, poliester 100%. 

Na czapce znajduje się wizerunek orła w kolorze srebrnym, haftowany mechanicznie z możliwością jego zdjęcia i założenia po założeniu pokrowca. Wizerunek orła jest umieszczony na tarczy o wysokości
6 cm. Tarcza wykonana jest w kolorze ciemnozielonym wg Pantone Textile nr  19-5212 - ciemna zieleń. Wizerunek orła, zgodny z wzorem określonym w art. 2 ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczpospolitej Polskiej (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 235, poz. 2000 z późn. zm.


Czapka gabardynowa

kolor tkaniny : wg Pantone Textile nr  

19-5212 - ciemna zieleń,

tkanina typu gabardyna lub tkanina o parametrach równoważnych lub lepszych o minimalnym składzie: 45%wełna uzupełniona poliestrem

o gramaturze: 330g/m2 +/_ 14 g/m2


PRZYKŁADOWY WZÓR WIZERUNKU ORŁA


  1   2   3


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość