Strona główna

Uwielbienie Boga w muzyce gospel


Pobieranie 8.11 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar8.11 Kb.


IV Warsztaty "Uwielbienie Boga w muzyce gospel"

odbędą się 4-5 grudnia 2010 r.,

w Domu Kultury Świt w Warszawie, ul. Wysockiego 11

Instruktorzy: Wanda i Carma Reese, Marsha Otondi

Wanda Reese to wulkan energii. Warsztaty z Wandą to niepowtarzalne przeżycie, które zmienia sens tego, co zwykle określamy jako warsztaty gospel. Wanda Reese pochodzi z Atlanty. Już w wieku 15 lat została dyrektorem chóru Bethesda Cathedral. Jej kariera muzyczna obejmuje nagrania profesjonalne, w tym projekt “Mama God Bless You” z 2005 roku zrealizowany z chórem Bethesda Cathedral Choir, który zakończył się w roku 2007 nagraniem wideo. Wanda pojawiła się w spektaklu pt. “Evidence of Things Unseen” na Center Stage, Cotton Patch Gospel w Alliance Theatre i Rialto Theatre, Soul of the South w “Wiosce Olimpijskiej” oraz The New Old Time Christmas Gathering w Stone Mountain Art Stations. Do jej osiągnięć należy również prowadzenie chórów Georgia All State Girls and Mixed Choir oraz Atlanta All City Mixed Choir. W jej nagraniach brały udział takie gwiazdy jak Don Thomas, Eric Moore, Tina Walker i Walter Hawkins. Wanda pojawiła się na scenie z takimi artystami jak Donnie McClurkin, The Winans, Vanessa Bell Armstrong i Denise Williams. Oprócz wspaniałego głosu Wanda jest też autorką wielu piosenek. Gościła już w Polsce dwa razy. Była instruktorką Międzynarodowych Warsztatów Muzyki Gospel w Osieku w 2008 i 2009 roku.


Carma Reese (córka Wondy), jest dyrektorem muzycznym w Bethesda Cathedral w Decatur w stanie Georgia, gdzie jej dziadek Dr. Stewart Reese, Jr. jest pastorem. Jest ona również dyrektorką Chóru Młodzieżowego. Jej zdolność komponowania, śpiewania oraz pisania pieśni otworzyła jej drzwi do pracy z wieloma niezależnymi artystami w Atlancie. Swoje próby muzyczne rozpoczęła jako nastolatka. Muzyczne tradycje w jej rodzinie zdeterminowały duże znaczenie muzyki w jej życiu. Na początku grała na bębnach, które później zmieniła na saksofon, ostatecznie zdecydowała się na grę na pianinie i organach.


W najbliższych latach Carma ma zamiar prowadzić własne studio nagrań chrześcijańskich, które pomoże ambitnym artystom chrześcijańskim spełniać ich marzenia. Carma prowadziła juz w Polsce warsztaty dwukrotnie - podczas Międzynarodowych Warsztatów Muzyki Gospel w Osieku w 2008 i 2009 roku.

Marsha Otondi poprowadzi warsztaty śpiewu i tańca "Afro Gospel" dla dzieci.


Śpiewa niemalże od kołyski :) Pochodzi z Kenii, gdzie śpiewała solo w afrykańskich chórach gospel. Mieszka w Polsce od 2001 roku, od tego czasu współpracowała z wieloma grupami gospel. Z zespołem Tribe of Alma zdobyła I miejsce w Konkursie Chórów Gospel na Festiwalu w Osieku w 2006 r. Obecnie jest dyrygentką Trinity Gospel Choir oraz solistką New Gospel Generation. Niezwykle energetyczna i ciepła instruktorka warsztatów gospel. Jej serce dla ludzi, umiejętności wokalne i afrykański temperament z pewnością przypadną do gustu najmłodszym.©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość