Strona główna

Warszawa, 03. 08. 2015 Scena filmu i muzyki, czyli wtorek na Dwóch Brzegach Film, spotkanie czy koncert? To problem, przed którym staje wiele uczestników Dwóch Brzegów. Na szczęście nie ma złych odpowiedzi


Pobieranie 8.67 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar8.67 Kb.Warszawa, 03.08.2015

Scena filmu i muzyki,
czyli wtorek na Dwóch Brzegach

Film, spotkanie czy koncert? To problem, przed którym staje wiele uczestników Dwóch Brzegów. Na szczęście nie ma złych odpowiedzi, czemu dowodzi czwarty dzień festiwalu
Czas na pierwszą w tym roku „Lekcję kina”. Publiczności w Kazmierzu Dolnym udzieli jej Ewa Puszczyńska. Producentka filmu „Ida” opowie o kulisach drogi filmu Pawła Pawlikowskiego do Oscara, a także zdradzi tajniki zawodu producenta. „Lekcje kina” to szczególna forma spotkania naszych specjalnych gości z festiwalową widownią - twórcy opowiadają o swoich fascynacjach, artystycznych grzechach i tajemnicach rzemiosła.
Joshua Oppenheimer ponownie wraca do tematu antykomunistycznej czystki w Indonezji w latach 60. Jego „Scena ciszy” stanowi uzupełnienie nominowanej przed dwoma laty do Oscara „Sceny zbrodni”. To dokument równie mocno mrożący krew w żyłach jak poprzedni, za który wkrótce znów pewnie posypią się wyróżnienia. Zanim znów amerykańskiego reżysera doceni Akademia, będzie miała szansę to zrobić publiczność Dwóch Brzegów.
Wyróżniony Nagrodą Jury Ekumenicznego podczas tegorocznego festiwalu w Cannes „Taklub” zabierze widzów w świat naznaczonego katastrofą naturalną Tacloban. Filipińskie miasto po tajfunie już nigdy nie będzie takie samo, podobnie jak jego mieszkańcy. Reżyser Brillante Mendoza pyta, jak przejść nad zaistniałymi wydarzeniami do porządku dziennego? Czy należy zwrócić się w kierunku wiary, dalej poszukiwać ciał bliskich, a może całkowicie odciąć się od przytłaczającej tragedii?
Najlepsze są małe kina? Można się o tym przekonać, odwiedzając festiwalowe Kino za Rogiem. W działających w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą kameralnych kinach zostanie zaprezentowany repertuar różnorodny gatunkowy i tematycznie – od polskiej klasyki fabuły i dokumentu po najnowsze światowe produkcje. Szerzej ideę Kina za Rogiem będzie można poznać dzięki na porannej konferencji prasowej w Cafe Kocham Kino (godz. 11.00).
Muzyczny brzeg festiwalu będzie słychać w Przystanku Korzeniowa i na Dużym Rynku. W tym pierwszym miejscu publiczność rozbudzi alternatywny trance-rock w wykonaniu grupy Sjón, zaś w centrum Kazimierza zagra łączący folk z punkiem zespół „Hańba!”.
Dziewiąta edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi potrwa od 1 do 9 sierpnia. Sprzedaż internetowa biletów dostępna jest adresem: http://dwabrzegi.biletpro24.pl/BiletPro24. Do zobaczenia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu!

Kontakt dla mediów: www.dwabrzegi.pl

Dawid Rydzek

dawid.rydzek@dwabrzegi.pl

tel. 509 025 611

©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość