Strona główna

Warsztaty zima 2007 – opisy tańCÓw taniec brzucha


Pobieranie 19.99 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar19.99 Kb.
WARSZTATY ZIMA 2007 – OPISY TAŃCÓW

TANIEC BRZUCHA –taniec wschodni czyli ”alraks alszarki” bazuje na ruchach bioder i brzucha. Jest tajemnicą kobiet, ich językiem bez słów. To pewnie dlatego wzbudza tyle emocji. Najważniejsze jest to, aby ruch był naturalny, nie wyreżyserowany. Kobieta bez względu na tuszę powinna czuć się lekką i piękną, umieć się bawić ze samą sobą, by wciągnąć w tę grę innych.
PROWADZĄ: Elwira Janitzki, Jasmin Mazloum, Shady Yehia El Said

MODERN JAZZ - To technika syntezująca podstawowe zasady modern (contract i release) z charakterystyczną dla tańca jazzowego izolacją, czyli wykonywaniem niezależnych ruchów poszczególnych części ciała. Rozwija umiejętność koordynacji, bazuje na wewnętrznym rytmie niezależnym od akompaniamentu muzycznego.
Prowadzi : Grzegorz Pańtak
BROADWAY JAZZ - Ta forma wyrosła ze swobody i improwizacji jaką przyniosła na początku wieku XX muzyka jazzowa, nieodłącznie kojarzy się z konwencją teatru muzycznego, który rozwinął się przede wszystkim na gruncie amerykańskim i angielskim, jako musical.
Prowadzi : Grzegorz Pańtak
LATIN HIP-HOP

Niezwykłe i zaskakujące połączenie tańców latynoamerykańskich (SALSA, MAMBO) z tańcem pop-jazzowym (FUNKY-JAZZ, HIP HOP, STREET-JAZZ). Zajęcia z prawdziwym „guru” i współtwórcą tego stylu tanecznego będą z pewnością niezapomnianym przeżyciem.Prowadzi : Alessann Wat

LATIN JAZZ - Zajęcia łączą w sobie elementy modern jazzu, funky, tańców latynoskich, z domieszką hip hopu i wszystkich innych tańców, które można wykorzystać, albo zdeformować na korzyść ciekawej choreografii w takt muzyki latynoamerykańskiej.
Prowadzi : Alessann Wat
TRIBAL - to stosunkowo młody styl oparty na tańcu orientalnym, łączy elementy flamenco i tańca hinduskiego. Światowy folklor starych kultur szczególnie azjatyckich i północnoafrykańskich jest żródłem inspiracji dla tancerek.
Kolebką stylu była w latach 70tych południowa Kalifornia, a jego pionierkami Jamila Salimpour, Masha Archer ("Bal Anat"), Carolina Nereccio ("Fat Chance Bellydance") Dziś do najbardziej znanych zespołów propagujących ten styl należą amerykańskie grupy Fat Chance Belly Dance i Gypsy Caravan, oraz Belly Dance Superstars (szczególnie podziwiane przez publiczność Rachel Brice, Michelle Campbell i Sharon Kihara), wyróżnią się także ATS - American Tribal Style i Tribal Fusion - próby łączenia elementów tańca orientalnego (klasycznego) ze stylistyką tribalu i z tańcem nowoczesnym.
Tribal to plemię, w którym panuje demokracja kobiet. To taniec w grupie - system znaków pozwala liderce poprowadzić "plemię" tworząc złudzenie wypracowanej choreografii. Tancerki wyglądają jak dumne wojowniczki, boginie - stroje są w ciemnych, mocnych kolorach, bogate - w etniczne ozdoby, m.in. biżuterię z Afganistanu lub skromne (w zależności od plemienia). Muzyka to kompilacja muzyki świata - rytmy orientalne, celtyckie z domieszką muzyki mechanicznej, wręcz urbanistycznej.
Prowadzi: Patricka Zarnovican
SAMBA BRASIL to żywiołowy taniec, improwizowany, gdzie oprócz kroku podstawowego (charakterystyczne szybkie ruchy nóg i bioder) ważny jest zmysłowy ruch ciała. To taniec bardzo szybki, wymagający dość dużego wysiłku, pomoże nam w miły sposób spalić sporo kalorii, wzmocnić uda i mięśnie brzucha, ale przede wszystkim zaakceptować nasze ciało. Taniec ten wyzwala pozytywne emocje i dodaje nam energii.

Prowadzą: Adriana Goulart i Andre Mafra

SALSA PARAMI - Salsa to gorący latynoski taniec, a także określenie dużej grupy rytmów latynoskich. Na zajęciach nabierzecie Państwo umiejętności, które pozwolą wam przetańczyć cały wieczór na latynoskiej fieście i w każdej salosotece na świecie.

Prowadzi: Marcin Karpiński
Salsa solo - To zajęcia przeznaczone wyłącznie dla Pań, tańczymy solo. Na tych zajęciach oprócz salsy zapoznamy się także z merengue, bachatą, cumbią oraz z sambą brazylijską. Oprócz tego ladies styling – wskazówki co i kiedy zrobić z ręką i głową etc.,
praca nad własnym stylem i elementami wzbogacającymi taniec, ćwiczenia na izolacje mięśni wyrabiające gibkość.
Strój dowolny,raczej elegancki niż sportowy, taki aby ubranie nie krępowało ruchów.

Prowadzi: Marcin Karpiński

TANIEC TOWARZYSKI - Tańce Latynoamerykańskie
To samba, rumba, mambo, cza-cza, jive. Samba jest bardzo przestrzenna, progresywna, sprężysta, skoczna i szybka. Rumba jest nieco rozwlekła, leniwa i statyczna; jest tańcem całego ciała. Mambo - kubański taniec w takcie 2/4, w tempie żywym. Mambo, wylansowane przez P. Prado, zdobyło w latach czterdziestych popularność, która trwała przez lata pięćdziesiąte. Cha - cha charakteryzuje rytmiczna praca nóg, ostre zginanie i prostowanie kolan, obroty i ruch ciała akcentujący rytm. Jive jest klasycznym tańcem jazzowym tańczonym w rytmie wolnym, średnim i szybkim.
Prowadzi: Magda Łysakowska


DISCO W PARACH – na zajęciach poznamy aktualnie tańczone tańce dyskotekowe m.in. disco- samba, disco - fox, a także tańce- ciekawostki jak twist, rumba square, hustle czy Lindy hoop.
Prowadzi: Magda Łysakowska

BODY CONDITIONING - Ćwiczenia pomocne dla tancerzy na każdym poziomie zaawansowania. Przez wykonywanie określonych ćwiczeń uelastyczniających i wzmacniających poszczególne grupy mięśni poprawia się ogólna sprawność fizyczna i wytrzymałość ciała, eliminujące skłonności do urazów i kontuzji.
BODY CONDITIONING pomaga rozwinąć siłę, koordynację, wydajność mięśni i prawidłowość postawy, wpływa również na pracę układu krwionośnego, sprzyjając prawidłowemu dotlenieniu mózgu a przez to zwiększeniu naszej wydolności psychicznej. W zależności od pedagoga prowadzącego program warsztatów zawiera elementy technik Alexandra i Pilatesa, jogi, tai chi i BODY mind centering.
Prowadzi: Iwona Olszowska


KONTAKT IMPROWIZACJA - powstała we wczesnych latach 70-tych w Stanach Zjednoczonych. Jest to improwizowany duet, forma tańca opierająca się na utrzymywaniu punktu kontaktu dwóch ciał i dzielenie ciężaru w trakcie ruchu. Tancerze w KONTAKT improwizacji skupiają się na fizycznych odczuciach dotyku, wsparcia, utrzymywania i tracenia balansu, przeciwwagi i upadania w relacji z innymi ludźmi. Kreują w ten sposób dialog w ruchu.
KONTAKT IMPROWIZACJA wywodzi się z kilku dziedzin: tańca współczesnego, sportu, sztuk walki i intymnej, osobistej interakcji.
KONTAKT IMPROWIZACJA odwołuje się do spontaniczności w życiu, potocznie zwanej "płynięciem z prądem rzeki" - tak właśnie tancerze podążają za fizycznym kontaktem między sobą. To angażuje podnoszenie lub bycie podnoszonym, zależność od reakcji partnera w ruchu, jak również refleks i umiejętność bezpiecznego upadania. Podstawy KONTAKT improwizacji tkwią w fizycznym pojęciu wewnętrznego odczuwania wagi i dotyku oraz w budowaniu zaufania i rozwijaniu umiejętności komunikacji między partnerami

Prowadzi: Iwona Olszowska
TANIEC INDYJSKI – Kalaripayattu - wywodzi się z południowego stanu Indii, Kerali. Jej rodowód sięga starożytności, uważa się, że od niej wywodzi się Kung Fu i Karate. Zajęcia Kalari opierają się na ćwiczeniach ciała, nierozerwalnie związanych z oddechem i nauką używania balansu, tak aby ruch ciała przypominał „ruch fali morskiej”. Sekwencje ruchów w Kalaripayattu tworzą układy swobodnie mogące być wykorzystywane jako elementy choreografii tańca współczesnego. Jednocześnie wyrabiają siłę i elastyczność ciała oraz uczą „gotowości reakcji”, skupienia uwagi na różnych aspektach ruchu i wewnętrznej dyscypliny.
Prowadzi : Magda Niernsee

POP INDYJSKI – BOLLYWOOD Dłonie tancerki opowiadają miłosne historie, oko podkreśla każdy gest, głowa porusza się do rytmu muzyki, biodra wykonują płynne albo dynamiczne ruchy, pełne wdzięku. A całości dopełnia wiele mówiący uśmiech...
Każdy film ma swój specyficzny styl tańca, zależny od kaprysu i czerpanych przez danego choreografa inspiracji. Dla mnie najciekawsze układy taneczne to te, wzorowane lub wykorzystujące tradycyjne i klasyczne tańce Indii - Bharata Natyam, Kathak, Kuchipudi, Bhangra z Punjabu i tańce ludowe, weselne.
Prowadzi : Magda Niernsee

Elektric Boogie - jest to jeden z elementów Breakdeance'a, także z pewnością jeden z najciekawszych styli tańca współczesnego Taniec electro boogie wywodzi się z pantominy (Francja, Włochy – XIX w.).

W tym właśnie czasie na ulicach wcześniej wspomnianych państw ludzie wyrabiali (jak na tamten okres) dziwne rzeczy ze swoim ciałem, udawali, że są w zamkniętym pomieszczeniu, czy wspinają się po linie. W XX wieku szybki rozwój techniki dał inspiracje do nowych trików, np. udawanie robota, który teraz stanowi nieodłączny styl w electro.


    Jednak prawdziwe electro boogie wymyślono w Los Angeles, w latach 70. ". Około 1980 roku powstała pierwsza muzyka elektro, ze swoimi krótkimi, urywanymi dźwiękami, mocnym rytmem i agresywnymi scratch'ami, szybko stała się właściwym podkładem dla tego niezwykłego tańca. W dzisiejszych czasach electro ustępuje w dużej mierze Break Dancowi, ponieważ break jest bardziej widowiskowy, lecz elektro dużo trudniejsze.

Prowadzi: Paweł Zając

TANIEC IZRAELSKI /żydowski/

Tworzony od momentu powstania państwa Izrael. Zawiera pierwiastki kultur państw ościennych oraz państw europejskich, a także tańce chasydzkie i klezmerskie, tańce w parach. Tańczony jest przede wszystkim w kręgu, co daje możliwość odkrywania radości płynącej z tańca i przekazywanie jej innym. Stroje na zajęcia dobrze, aby były wygodne: miękkie obuwie (baletki), bluzka - koszula, luźna spódnica lub spodnie. Strój do tańca nie może być w kolorze czerwonym.Prowadzi: Małgorzata Rzempołuch
Hip-Hop

to technika otwarta , związana stylistycznie ze street dance, asymiluje klasyczne techniki hip hopowe t.j. locking, popping, funk. Upowszechnieniu tej techniki sprzyjały realizacje teledysków i koncerty wykonawców z kręgu muzyki hip – hop, soul, R N B, popProwadzi: Anna Jujka


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość