Strona główna

Wiosna w tvp hd już od 5 marca rusza wiosenna ramówka tvp hd, a w niej premiery filmowe, najnowsze seriale Telewizji Polskiej oraz seriale zagraniczne


Pobieranie 37.23 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar37.23 Kb.


Wiosna w TVP HD

Już od 5 marca rusza wiosenna ramówka TVP HD, a w niej premiery filmowe, najnowsze seriale Telewizji Polskiej oraz seriale zagraniczne, które zainteresują każdego widza. Do tego w ofercie TVP HD znajdzie się dobra dawka programów rozrywkowych. Wszystko oczywiście w najwyższej jakości obrazu z jednoczesną emisją dźwięku stereo i dźwięku przestrzennego Dolby Digital 5.1.
W niedzielnym paśmie o godz. 21:00 widzowie będą mogli zobaczyć filmy emitowane tylko w TVP HD. Będzie to film sensacyjny „Bez alibi” o zmaganiach z prawem rodziny 16-latka oskarżonego o morderstwo, obyczajowy „Niebo nad Meksykiem” o nieoczekiwanych perypetiach chwilowo samotnej mężatki podczas wymarzonych wakacji oraz komedia romantyczna „Love XXL”, której bohaterowie, wskutek działania niewyjaśnionych sił, budzą się w odmienionych ciałach. Weekend to również czas agenta 007, którego przygody widzowie będą śledzić w niedzielne popołudnia.

Sobotnie pasmo o godz. 21:50 to pora na filmy polskie i zagraniczne, które nikogo nie pozostawią obojętnym. TVP HD pokaże obsypaną nagrodami polską czarną komedię „Rewers” z Agatą Buzek i Marcinem Dorocińskim. Widzowie zobaczą także „Falę” – film oparty na prawdziwych wydarzeniach, w którym młodzi ludzie uczestniczący w szkolnym eksperymencie niespodziewanie przekonują się, jak łatwo można ulec totalitarnej ideologii.

Codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 21:00 i 22:00 TVP HD zaprasza przed ekrany wielbicieli seriali. Będzie miejsce na najnowszą produkcję TVP „Bodo” o gwieździe międzywojennego kina i kabaretu Eugeniuszu Bodo. Antena pokaże też najnowsze odcinki „Strażaków”, którzy podbili serca widzów, a także kolejne śledztwa „Ojca Mateusza”. Miłośnicy seriali kostiumowych znajdą coś dla siebie w niezwykle popularnym na całym świecie serialu „Downton Abbey”. Spragnieni emocji nie zawiodą się, oglądając sensacyjny serial „Transporter” o wykonującym nieprzeciętny fach kurierze do zadań specjalnych.

Oprócz propozycji filmowych i serialowych w ofercie TVP HD nie zabraknie także rozrywki. Na ekranach zagości lubiany przez widzów program „Kocham Cię, Polsko!” w odświeżonej formule. Dwie drużyny gwiazd pod wodzą dwóch kapitanów zmierzą się w już znanych i zupełnie nowych konkurencjach, sprawdzających wiedzę na temat Polski. Wielbiciele „Przygarnij mnie” zobaczą drugą serię programu, w którym pięć gwiazd zaadoptuje psy ze schroniska i będzie uczyć się jak postępować ze zwierzakami obciążonymi trudną przeszłością.


NIEDZIELNE PASMO FILMOWE

GODZ. 21:00
BEZ ALIBI premiera, tylko w TVP HD

niedziela, 6 marca, godz. 21:00

Pewnego dnia życie zwykłego 16-latka wywraca się do góry nogami. Daniel przypadkowo znajduje się w pobliżu miejsca zbrodni, jest świadkiem gwałtu i morderstwa popełnionego na dziecku. Młody komisarz policji uznaje chłopaka za sprawcę, zbiera dowody świadczące przeciwko niemu i publicznie ogłasza, że to Daniel jest mordercą. Wywołuje to wściekłość mieszkańców miasta, którzy domagają się szybkiego osądzenia chłopaka. Jego rodzice i rodzeństwo są celem ataków, a przed ich domem zbierają się rozgniewane tłumy. Matka mocno wierzy w niewinność Daniela, lecz ojciec zaczyna mieć wątpliwości. Czy oboje przy nim wytrwają?

Produkcja: Niemcy, 2013 r.

Reżyseria: Oliver Dommenget


W obsadzie: Anette Frier, Thomas Sarbacher, Götz SchubertNIEBO NAD MEKSYKIEM premiera, tylko w TVP HD

niedziela, 13 marca, godz. 21:00

Barbara chce sprawić sobie prezent na urodziny i wyjechać w podróż do Meksyku. Chce też w końcu przeżyć miesiąc miodowy, którego pomimo wielu lat małżeństwa z Thomasem nigdy nie mieli. Kiedy Thomas nagle rezygnuje z wyjazdu, wydaje się, że plany Barbary legną w gruzach. Ale od czego są przyjaciółki? Do Barbary przyłącza się Sandra. Na miejscu, wszystko jest dokładnie jak w marzeniach: niebieskie niebo, biały piasek i mężczyźni, którzy pragną zdobyć obie kobiety. Barbarą interesuje się Pepe – właściciel baru na plaży. Kiedy po romantycznej wycieczce łodzią Pepe zostaje ranny i trafia do szpitala, Barbara czując się odpowiedzialna za wypadek, przejmuje opiekę nad barem i dziećmi Pepe. Nieoczekiwanie zaprzyjaźnia się z jego żoną, która nagle przyjeżdża ze stolicy. Pojawia się też Thomas, w którym obudziło się pragnienie ratowania małżeństwa z Barbarą.

Produkcja: Niemcy, 2010 r.

Reżyseria: Uwe Janson

W obsadzie: Anette Frier, Elena Uhlig, Roberto Guerra, Michael Lott


LOVE XXL tylko w TVP HD

niedziela, 20 marca, godz. 21:45

Jako dziecko z nadwagą, Nick był okrutnie traktowany i prześladowany. Dziś jest szczupłym właścicielem siłowni. Do otyłych ludzi czuje pogardę i niechęć, m.in. do Evy. Ale nie spodziewa się co przyniesie przyszłość. Po nagłym upadku z dachu, Eva budzi się szczupła, natomiast Nick jest cięższy o 200 kilogramów! Zdarza mu się utknąć w drzwiach, zmiażdżyć krzesło czy toaletę i przede wszystkim znów staje się pośmiewiskiem. Kiedy widzi, co przytrafiło się Evie, Nick domyśla się, że to ma coś wspólnego z jego przemianą. Ma nadzieję, że skok z okna odmieni na powrót jego los. Lecz bez skutku. Nick musi udowodnić swojemu wspólnikowi, Denisowi, że jego stan pozwala mu nadal prowadzić siłownię. Ciężko ćwiczy, a jego partnerką jest Eva. Denis wprowadza jednak nową zmianę w regulaminie i odtąd tylko szczupłe osoby mogą być członkami siłowni.

Produkcja: Niemcy, 2011 r.Reżyseria: Holger Haase

W obsadzie: Sebastian Ströbel, Diana Amft, Julian Weigend, Cornelius Obonya


BOND W JAKOŚCI HD premiera

niedziela, godz. 15:30

Serii o najsłynniejszym agencie Jej Królewskiej Mości nie trzeba przedstawiać. Od 1962 r. porusza emocje widzów i pozostaje niezmiennie popularna, dlatego też powstają kolejne produkcje o przygodach bohatera wykreowanego w powieściach Iana Fleminga. Dotychczasowe 24 filmy zarobiły w kinach na całym świecie prawie 6 miliardów dolarów. James Bond z sukcesem wypełnia powierzone mu zadania i dzięki najnowszym technicznym wynalazkom bez szwanku wychodzi z największych opresji. Piękne kobiety, zapierające dech w piersiach popisy kaskaderskie i spektakularne sceny akcji – to wszystko widz znajdzie w kolejnych odcinkach serii. W rolę Jamesa Bonda wcielą się Roger Moore i Timothy Dalton w filmach „Zabójczy widok”, „W obliczu śmierci” i „Licencja na zabijanie”.
SOBOTNIE PASMO FILMOWE

GODZ. 21:50
FALA premiera

sobota, 5 marca, godz. 21:50

Film oparty na prawdziwym wydarzeniu, jakie miało miejsce w 1967 r. w Cubberley High School w Palo Alto. Nauczyciel Ron Jones prowadził z uczniami eksperyment dotyczący narodowego socjalizmu, starając się znaleźć odpowiedź na często zadawane przez młodzież pytanie, jak naród niemiecki mógł ulec tej ideologii i nie protestować przeciwko holocaustowi. W filmie „Fala” akcja zostaje przeniesiona na grunt niemiecki. Mając do wykonania tygodniowy projekt na temat autokracji, nauczyciel Rainer Wenger proponuje swoim uczniom przeprowadzenie eksperymentu, by dzięki niemu mogli lepiej zrozumieć, na czym polegają totalitarne rządy. W ciągu kilku dni wprowadzona zostaje dyscyplina, uniformizacja, ostracyzm wobec uczniów o innych przekonaniach, a poczucie więzi przeradza się w Falę, czyli prawdziwy ruch, który staje się coraz groźniejszy. Młodzi ludzie, którzy są już trzecim powojennym pokoleniem nie mogą zrozumieć wielu spraw i przede wszystkim uwierzyć w to, że w nowoczesnych Niemczech może być ustanowiona dyktatura. Tymczasem nauczyciel pokazuje, jak łatwo manipulować masami.

Produkcja: Niemcy, 2008 r.

Reżyseria: Dennis Gansel

W obsadzie.: Jürgen Vogel, Frederick Lau, Max Riemelt, Jennifer Ulrich, Christiane Paul


REWERS premiera

sobota, 12 marca, godz. 21:50

Trzy kobiety z trzech różnych pokoleń mieszkają w jednym domu. Najmłodsza z nich, Sabina, już trzydziestoletnia „szara myszka”, nadal nie ma męża. Ale czasy są trudne, powojenne, najbardziej wartościowych mężczyzn zabrała wojna. Obsypana wieloma nagrodami doskonała polska czarna komedia. Matka próbuje za wszelką cenę znaleźć dla swojej córki odpowiedniego kandydata na męża. Całą sytuację kontroluje babcia, ekscentryczna dama o ciętym języku, przed którą nie uchowa się żadna tajemnica. W przedwojennej kamiennicy pojawiają się kolejni adoratorzy. Żaden z nich nie wzbudza jednak zainteresowania Sabiny. Pewnego dnia, „jak spod ziemi”, zjawia się uroczy, inteligentny i diabelsko przystojny Bronisław. Jego obecność rozpocznie serię zaskakujących zdarzeń, które ujawnią drugą stronę kobiecej natury.

Produkcja: Polska, 2009 r.

Reżyseria: Borys Lankosz

W obsadzie: Agata Buzek, Krystyna Janda, Anna Polony, Marcin Dorociński, Adam Woronowicz, Bronisław Wrocławski i inni


SERIALE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
BODO premiera

poniedziałek, godz. 21:00 od 14 marcaZrealizowana z niezwykłym rozmachem opowieść o życiu Eugeniusza Bodo, wielkiej gwiazdy międzywojennego polskiego kina i kabaretu, aktora, bohatera plotek i skandali, obiektu westchnień kobiet i idola mężczyzn. 13-odcinkowy serial opowiada o trudnej drodze, jaka wiodła Eugeniusza Bodo na szczyt, jego trudnych decyzjach – ucieczce z domu, pierwszych krokach aktorskich w podrzędnych prowincjonalnych teatrach. Twórcy serialu przypomną najbardziej znane szlagiery Bodo - od „Titiny” po „Sex appeal”, przez „Już taki jestem zimny drań”, aż po „Baby, ach te baby”. Wszystkie piosenki i układy aktorskie aktorzy wykonują samodzielnie.

Produkcja: Polska, 2016 r.

Reżyseria: Michał Kwieciński i Michał Rosa

W obsadzie: Antoni Królikowski i Tomasz Schuchardt, Anna Próchniak, Roma Gąsiorowska, Michalina Olszańska, Patrycja Kazadi
DOWNTON ABBEY (sezon III) premiera

poniedziałek, godz. 22:00

W zamku Downton Abbey toczy się uporządkowane od pokoleń życie arystokratycznej rodziny Crawleyów oraz ich licznej służby. Burzliwe wydarzenia na świecie nie omijają zamku i jego mieszkańców. W pierwszej serii było to zatonięcie Titanica, które bardzo skomplikowało kwestie dziedziczenia, potem następowały I wojna światowa, epidemia grypy hiszpanki, zawirowania polityczne i społeczne.

Serial niezmiennie utrzymuje najwyższe uznanie krytyków i publiczności. Został uhonorowany trzema Złotymi Globami i jedenastoma nagrodami Emmy, wielokrotnie (98 razy!) był nominowany do prestiżowych wyróżnień. W 2011 r. został wpisany do Księgi Rekordów Guinessa jako najwyżej oceniony przez krytykę serial anglojęzyczny.  Produkcja: Wielka Brytania, 2010-2015

W obsadzie: Hugh Bonneville, Elizabeth McGovern, Michelle Dockery, Dan Stevens, Maggie Smith.
STRAŻACY (sezon II) premiera

czwartek, godz. 21:00 od 17 marcaGłównymi bohaterami serialu są strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej. To opowieść o pasji i bohaterstwie zwyczajnych ludzi, żyjących obok nas, o blaskach i cieniach ich życia codziennego. Głównym bohaterem jest Adam, który po wyjeździe swojej narzeczonej za granicę przeniósł się z Warszawy do Żyrardowa. Tu spotkał Magdę, naczelniczkę jednostki, związał się z nią i jej synem Krzysiem. W drugiej serii do kraju wraca narzeczona Adama i strażak staje przed życiowym wyborem.

Produkcja: Polska, 2016 r.

Reżyseria: Maciej Dejczer, Łukasz Palkowski

W obsadzie: Maciej Zakościelny, Marta Ścisłowicz, Weronika Rosati, Jakub Wesołowski, Olaf Lubaszenko

TRANSPORTER premiera

wtorek, godz. 22:00 od 8 marca

Serialowa wersja przygód kuriera do zadań specjalnych, Franka Martina, znanego z filmowego cyklu „Transporter”. Frank jest byłym komandosem, teraz pracuje jako nietypowy kurier, przewożąc tajemnicze przesyłki we wskazane miejsce. Frank jest profesjonalistą, nie zadaje zbędnych pytań, nie chce wiedzieć, co zawiera przesyłka, ani znać żadnych nazwisk. Transport nigdy nie przebiega bez przeszkód, lecz Frank potrafi uchronić przewożony towar i dostarczyć go na miejsce. W pierwszym odcinku kurier ma odebrać z Berlina nietypową „przesyłkę”. Jest nią córka byłego generała , Delia Wiegert.

Produkcja: USA/ Wlk. Brytania / Niemcy / Francja, 2012 r.

Reżyser: Brad Turner

W obsadzie: Chris Vance, Andrea Osvart, François Berléand


ROZRYWKA
PRZYGARNIJ MNIE (sezon II) premiera

piątek, godz. 21:00 od 11 marca

Bohaterami programu są gwiazdy, które decydują się na adopcję psa ze schroniska. Przyświeca im hasło: nie kupuj – adoptuj! Każda z gwiazd ma inną sytuację rodzinną i inne motywacje. Łączy ich jedno: chęć niesienia pomocy. W każdym odcinku „Przygarnij mnie” widzowie będą mogli śledzić postępy opiekunów i zwierząt w budowaniu wzajemnej relacji, stając się świadkami zarówno chwil trudnych, jak i pełnych radości czy wzruszeń. Uczestnikami będą: aktor Bartosz Obuchowicz z rodziną, Monika Mazur – aktorka znana z serialu „Na sygnale”, ośmiokrotny mistrz Polski Strongman Mariusz Pudzianowski, prezenterka telewizyjna Anna Popek oraz czterech muzyków z zespołu Neo. Gospodynią programu będzie popularna aktorka Olga Frycz, znana m.in. z serialu „M jak miłość”.


KOCHAM CIĘ POLSKO! premiera

niedziela, godz. 20:05 od 20 marca

W nowej odsłonie programu „Kocham Cię, Polsko!” dwie drużyny gwiazd będą rywalizowały ze sobą pod wodzą dwóch nowych kapitanów (Tomasz Kammel i Maciej Musiał). W walce o wiedzę o Polsce zmierzą się w znanych już konkurencjach, takich jak „urodziny”, „kalambury” czy „głuchy telefon” oraz w zupełnie nowych: „literatura”, „polszczyzna” czy „kto jest kim”. Program w lekkiej i atrakcyjnej formie propaguje wiedzę o historii, geografii naszego kraju oraz o literaturze, kulturze i obyczajach. Nowością będą interaktywne konkursy z udziałem widzów, którzy za pomocą mediów społecznościowych będą mogli przyłączyć się do zabawy. W roli prowadzącej zadebiutuje Barbara Kurdej-Szatan.©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość