Strona główna

Woytek Mrozek dances of the world / tańce świata


Pobieranie 16.15 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar16.15 Kb.


Woytek Mrozek DANCES OF THE WORLD / TAŃCE ŚWIATA

( CD nagrana dla firmy fonograficznej Universal Music Polska i CD Accord )

To zarówno koncert jak i album autorski Wojtka Mrozka, któremu towarzyszy międzynarodowa Leopolis Chamber Orchestra, zespół wokalny Menestrele z Zakarpacia, Lindsey Davidson dudy szkockie, cymbały mołdawskie, tuba i instrumenty perkusyjne.

Program ten nie tylko potwierdza w pełni wysoki kunszt wszystkich współpracujących artystów, ale jest też dowodem ich niezwykłej plastyczności. Jeśli współczesna muzyka zwana poważną musi wychodzić do słuchaczy z nowymi, nieortodoksyjnymi propozycjami, to wydaje się, że wirtuoz klarnetu / kompozytor i dyrygent Wojtek Mrozek, znalazł ku temu najwłaściwszą, godną naśladownictwa i polecenia drogę. Tańce to bardzo poważna „ niepoważna płyta „. Gorąco zachęcam wszystkich do wysłuchania tego niezwykle energetycznego, pełnego temperamentu i dobrego humoru programu, który zostawia po sobie niezapomniane chwile i wrażenia.

Tańce to zbiór kilkudziesięciu tańców tradycyjnych / etnicznych, opracowanych na orkiestrę smyczkową, kameralna lub symfoniczną z udziałem typowych, tradycyjnych instrumentów np. cymbały mołdawskie, dudy, zurna, klarnet arabski i chór. Tańce są ulubionym programem każdej publiczności. Pośród tańców etnicznych można odnaleźć taniec słynnego Greka Zorby, tańce bałkańskie, tureckie, żydowskie, karpackie, mołdawskie i wiele innych. Program ten gościł na wielu scenach takich jak Filharmonia Narodowa, Festiwal w Łańcucie, Festiwal w Sandomierzu, na Edinburgh Fringe Festiwal, Filharmonii Lwowskiej, Schloss Schleisheim w Monachium, na wszystkich kontynentach – w większości najważniejszych ośrodków na świecie.

Tańce uświetniały uroczystości i koncerty zamówione przez firmy : PKO BP, Big Bank Gdański, Górażdże Cement S.A., Kiiv Star, Amplicko Life, Międzynarodowych Targach Pomorza i Kujaw.

oraz kilkadziesiąt razy gościły na scenach plenerowych, uświetniając dni miast, pikniki, spotkanie integracujne firm i inne. Po dziś dzień program ten wysłuchało około 3 000 000 słuchaczy.
Kompozycje i aranżacje Woytek Mrozek
Wojciech Mrozek - klarnet

Instrumentalista, kompozytor, aranżer, dyrygent.

Należy do grona najwybitniejszych współczesnych klarnecistów.
Wykształcenie zdobył w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem) oraz w Hochschule für Musik w Monachium (dyplom mistrzowski z wyróżnieniem). Artysta jest zdobywcą dwóch prestiżowych stypendiów: DAAD - Dwuletnie Stypendium Rządu Niemiec oraz YAMAHA Music Foundation of Europe. Jest także laureatem wielu prestiżowych konkursów, m. in. III Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Klarnetowym we Włoszakowicach oraz I Nagrody w Międzyuczelnianym Konkursie Klarnetowym w Monachium. Otrzymał także nagrodę specjalną Rektora Akademii Poznańskiej za najlepsze wykonanie utworu polskiego, oraz nagrodę specjalną dziennikarzy i krytyków Województwa Kujawsko-Pomorskiego "Złota Trąbka Eustachiusza". W latach 1992 - 1998 roku związany był z organizacją Yehudi Menuhin Live Music Now (LMN).
„…Gra tego artysty wyróżnia się oprócz znakomitej techniki dużą inteligencją muzyczną oraz ciepłym dźwiękiem, spontanicznością i uczuciowością. Dwa razy występował w renomowanej sali Prinzregententheater w Monachium na uroczystych koncertach LMN w obecności Lorda Yehudi Menuhina i Profesora Augusta Everdinga. Nie tylko z powodu jego wysokich kwalifikacji lecz także wielkiej autentyczności i miłego sposobu bycia - polecam jak najgoręcej Pana Wojtka Mrozka wszystkim kolegom muzykom, impresariom i sponsorom" (list od Yehudi Menuhin, LMN,  Monachium, 10.03.1997)

"... należy do grona poszukiwanych na świecie artystów..." (artykuł w Süddeutsche Zeitung)

Artysta słynie z niekonwencjonalnych pomysłów i nieposkromionej wyobraźni. Nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu, konsekwentnie przekraczając tradycyjne podejście do profesji muzyka-instrumentalisty. Wciąż poszerza zakres swej twórczej aktywności. Z właściwą sobie dynamiką wykracza poza schematy dzielące muzykę na popularną i elitarną. W swoich zaskakujących projektach łączy role wszechstronnego instrumentalisty, kompozytora, aranżera i dyrygenta. Wojciech Mrozek koncertuje na całym świecie (Europa, Azja, Australia, Afryka, Ameryka Południowa i Ameryka Północna). Bierze udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, w programach TV oraz nagraniach dla rozgłośni radiowych. Współpracuje z licznymi polskimi i zagranicznymi orkiestrami filharmonicznymi, a także z orkiestrami: Sinfonia Varsovia, Amadeus Chamber Orchestra, Leopoldinum, Capella Bydgostiensis, Wielka Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, International Orchestra of European Union, oraz z kwartetami: Camerata, Henschel, Rodin. Współpracuje także z artystami takimi jak: Krzesimir Dębski, Konstanty Andrzej Kulka, Michał Nesterowicz, Nigel Kennedy, Wolfgang Meyer, Eddie Daniels, Charles Naidich, Andrzej Ratusiński, Ingolf Turban, Konstanty Vileński, Krzysztof Herdzin, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Jagodziński, Ewa Bem.

W latach 2002 – 2006 pełnił funkcję głównego dyrygenta Chamber Philharmonic Orchestra Leopolis. Jego dyrygencki debiut miał miejsce w Paryżu. Wkrótce po nim pojawiły się liczne propozycje koncertowe oraz oferta nagrania dla paryskiej firmy fonograficznej EROL płyty CD „Dworzak i Czajkowski - Serenady na orkiestrę smyczkową”. Od 2003 roku pełni funkcję dyrektora artystycznego międzynarodowego festiwalu „Muzyka w Sandomierzu”, gdzie w roku 2007 za skomponowanie Missa Solemnis Sandomiriensis „Beati Mundo Corde" otrzymał zaszczytny tytuł „Honorowego Obywatela i Mecenasa Kultury Ziemi Sandomierskiej”.

Od 2010 roku na stanowisku adiunkta doktora prowadzi klasę klarnetu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku.

Wojciech Mrozek ma w swoim dorobku nagranie 28 płyt CD i 9 płyt DVD. Wśród jego kompozycji na szczególną uwagę zasługują: Missa Solemnis Sandomiriensis, Kantata Culmiensis, Gaude Mater Polonia, Totus Tuus, Koncert na klarnet nr 1, oraz Humoresque na 3 klarnety i orkiestrę.

Dances of the World „ - „Tańce Świata”
W. Mrozek Bieriezianka ( 5,34 min )

W. Mrozek Suita tańców bułgarskich ( 9,36 min )

W. Mrozek Tańce Karpackie ( 5,33 min )

W. Mrozek Tango Uno ( 4,41 min )

W. Mrozek Kolomyjka ( 3,17 min )

W. Mrozek Taniec Greka Zorby ( 5,43 min )

W. Mrozek Jasapico Servico ( 2,30 min )

W. Mrozek Sedi Donka ( 2,40 min )

W. Mrozek Suita tańców tureckich ( 4,35 min )

W. Mrozek Śmiech Samuela ( 4,39 min )

W. Mrozek Die Kapelle ( 4,30 min )

V. Monti Mrozek Csardasz ( 5,45 min)

J. Brahms Mrozek Taniec węgierski nr 5 ( 2,40 min )

W. Mrozek Leszczyna ( 6,50 min)

W. Mrozek Suita tańców rosyjskich ( 6,51 min )

W. Mrozek Bulgarian danca ( 4,20 min )

W. Mrozek Wiosenna hora ( 3,20 min )

W. Mrozek Zyganiawskie ( 3,10 min )

W. Mrozek Jok i Syrba ( 4.30 min)

W. Mrozek Syrba Leutari ( 3.50 min)

W. Mrozek Taras Freilah (3.30 min)

W. Mrozek Wiosenna Hora (3.45 min)

W. Mrozek Medytation (4.20 min)

W. Mrozek Barul Moldova (3.10 min)Kontakt: AVIP Group, www.avip.pl , email: avip@avip.pl tel. +48-600 384750 / 743


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość