Strona główna

Wyścigi Nowy Cruze zalicza podwójny debiut na drodze i torze


Pobieranie 12.28 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar12.28 Kb.




Wyścigi

Nowy Cruze zalicza podwójny debiut na drodze i torze


  • Cruze WTCC rozpoczyna swoją karierę wyścigową

  • Pierwszy sedan Chevroleta zaprojektowany z myślą o udziale w zawodach

  • Nowe barwy wyścigowe odzwierciedlają nową stylistykę marki

Nowy Chevrolet Cruze zadebiutuje w wyścigu World Touring Car Championship (WTCC) 2009 w momencie swojej międzynarodowej premiery w Santander.


Nowy samochód pojedzie po raz pierwszy 8 marca w otwierającym sezon wyścigu
w Kurytybie, w Brazylii.
Rok 2009 będzie piątym rokiem, w którym Chevrolet bierze udział w WTCC, a Cruze jest jego pierwszym uczestnikiem od samego początku zaprojektowanym z myślą
o udziale w wyścigach. Jest on następcą sedana Lacetti, który czternastokrotnie wygrywał i 38 razy stawał na podium, a zespół jest pewny, że Cruze ma spore szanse na zwycięstwo w serii WTCC.
Cruze: Stworzony do wyścigów
Ze swoją imponującą stylistyką czterodrzwiowego coupé, sportowym charakterem
i nowymi barwami samochód wyścigowy Cruze będzie wyróżniał się w zawodach WTCC w 2009 roku.
Wykorzystuje on niektóre podstawowe zalety projektu samochodu cywilnego, takie jak szerszy rozstaw kół, obniżoną sylwetkę oraz sztywniejszą konstrukcję nadwozia, co zapewnia łatwiejsze prowadzenie, udoskonalone aerodynamiczne osiągi i większą możliwość ustawienia. Zadbano także o zmniejszenie wagi samochodu z myślą o jeździe na torze wyścigowym.
„Rok 2009 będzie ekscytujący”, mówi Eric Nève, dyrektor Chevrolet Europe Motorsport. „Wprowadzenie nowego samochodu zawsze wiąże się z dodatkowymi emocjami i stresem, ale Cruze z pewnością doda energii naszemu zespołowi.”
„Od samego początku ciężko pracowaliśmy by uczynić ten nowy samochód możliwie jak najbardziej konkurencyjnym. Jesteśmy przekonani, że zalety Cruze'a przyniosą Chevroletowi jeszcze więcej sukcesów w WTCC. Program wyścigów jest istotnym elementem strategii marketingowej modelu Cruze i wszyscy jesteśmy przejęci uczestnictwem w tym projekcie.”
Zdaniem Raya Mallocka, kierownika Ray Mallock Ltd. (RML), zespołu, który przygotował Cruze'a do WTCC „Prace nad prototypem samochodu wyścigowego rozpoczęły się w tajemnicy wiele miesięcy wcześniej zanim wersja cywilna została zaprezentowana podczas ostatniego Salonu Samochodowego w Paryżu. Od tego czasu prowadzimy również intensywny program testów w Wielkiej Brytanii, Portugalii i Hiszpanii. Mamy bardzo dobre wyniki. Jestem pewien, że Cruze wspaniale wystartuje w tegorocznym WTCC.”
Nowy Samochód, Nowe Barwy
Wraz z nowym samochodem nadszedł czas na nowe przyciągające wzrok barwy. Opracowany w centrum projektowym GM Europe, biało-niebieski schemat barw odzwierciedla dynamiczny charakter Cruze'a. Asymetryczna grafika i geometryczne wykonanie przekazuje istotę Chevroleta: kolor, emocje i nowatorski design, który komunikuje dynamiczny charakter marki.
Ciągłość jest równie ważna w osiąganiu sukcesu, a 2009 rok jest piątym z kolei, w którym partnerem technicznym Chevroleta jest RML. Alain Menu, Rob Huff i Nicola Larini będą kierowcami zespołu. Taki stały skład jest nietypowy dla wyścigów samochodowych i wymownie świadczy o wielkim duchu zespołowym drużyny.
Historia wyścigów Chevroleta
„Wyścigi mamy w genach” – to wyrażenie często używane w Chevrolecie. Od kiedy szwajcarski twórca marki, Louis Chevrolet, zaczął wykorzystywać w wyścigach samochody skonstruowane przez siebie i opracowane we wczesnych latach XX wieku, Chevrolet jest aktywny w sporcie samochodowym. Poza zdobyciem licznych zwycięstw i tytułów celem zawsze było i jest wykorzystanie doświadczeń
z wyścigów jako sprawdzianu dla nowych technologii i innowacji.
W WTCC udział biorą samochody zbliżone do typowej specyfikacji produkcyjnej,
a hasło mistrzostw, „prawdziwe samochody, prawdziwy wyścig” wyraża zarówno ducha WTCC jak i podejście Chevroleta do zawodów. Wraz z Formułą 1 oraz Rajdowymi Mistrzostwami Świata stanowią one jedne z trzech oficjalnych światowych mistrzostw zatwierdzonych przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA).
Chevrolet wystartował po raz pierwszy w WTCC w 2005 roku, w momencie ponownego wprowadzenia marki w Europie. Dzięki pochodzącemu z Wielkiej Brytanii RML, jednemu z głównych światowych specjalistów w opracowywaniu i testowaniu samochodów turystycznych, GT i wyścigowych, każdego roku Chevrolet robi znaczne postępy.
W drugim roku uczestnictwa Lacetti wygrano 2 wyścigi, a następnie siedmiokrotnie w roku 2007. W ostatnim roku, Lacetti osiągnął swój limit rozwoju i wygrano jeszcze dziesięciokrotnie, a Chevrolet ukończył sezon na trzecim miejscu w kategorii kierowców i konstruktorów.


Chevrolet Europe GmbH

Stelzenstrasse 4 Tel. +41 44 828 29 00 media.chevroleteurope.com

CH-8152 Glattbrugg/Zürich Fax +41 44 828 29 99

Szwajcaria




©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość