Strona główna

Xxiv niedziela Zwykła


Pobieranie 5.76 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar5.76 Kb.
XXIV Niedziela Zwykła

13.09.2015
Jako uczniowie Jezusa jesteśmy wezwani, aby kroczyć drogą Chrystusowej Paschy, niosąc bagaż codziennych trosk i obaw. Gdy idziemy drogami naszego życia razem z Nim, wówczas doświadczamy radości i pokoju. Niech uczestnictwo w Eucharystii będzie naszym wyjściem na spotkanie z wywyższonym Panem, obecnym w zgromadzeniu liturgicznym.


 1. Mszę św. sprawujemy...
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:

  1. W poniedziałek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

  2. We wtorek, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

  3. W środę, 16 września – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa,

  4. W piątek, 18 września – święto Świętego Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca. Dzieci i młodzież gimnazjalną wszystkich klas zapraszam na Mszę św. szkolną.
 1. W sobotę, 19 września, odbędzie się doroczna pielgrzymka rodzin naszej diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na plakacie, który znajduje się w gablotce parafialnej. Na pielgrzymkę można zapisać się w parafii św. Piotra i Pawła w Skoczowie.
 1. Spotkanie Róż Różańcowych w niedziele, 20 września, po Mszy św. o godz. 10.30. Serdecznie zapraszam.
 1. W przyszłą niedzielę 20 września obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Ofiarą do puszek wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
 1. Dziękujemy rodzinom, które sprzątały kościół w minionym tygodniu. Do sprzątania zapraszamy kolejne wyznaczone rodziny.


Spokojnej niedzieli i dobrego świętowania. Niech Bóg pobłogosławi nasze wysiłki i dobre inicjatywy.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość