Strona główna

Z meczu reprezentacji Biskupca Oldboy’ów z reprezentacją Oldboy’ów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

Szczytno 16 07 2006r.

W dniu 16 07 2006r. odbył się mecz meczu reprezentacji Biskupca Oldboy’ów z reprezentacją Oldboy’ów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Drużyna z Biskupca jest aktualnie na etapie budowania zespołu, który w przyszłości będzie reprezentował barwy Biskupca na coraz liczniejszych turniejach Oldboy’ów. Mecz był elementem dużej imprezy rekreacyjno – sportowej – Dni i Nocy Szczytna.

Drużyna Biskupca wystąpiła w składzie: Jan Madanecki, Andrzej Niewiadomski, Wiesław Ziemak (I połowa), Leszek Chorużyk, Jan Biały, Wiesław Kaszubowski, Mirosław Wołyniec, Andrzej Dempski, Marek szczawiński, Lech Buczek, Jarosław Swistowski, Mariusz Jóźwiak, Wiesław Polonis, Andrzej Pałaszewski, Tomasz Mrozewicz, Krzysztof Karasiński, Krzysztof Korobczyc, Sławomir Pinkowski, Wiktor Didjurgeit, kierownik drużyny – Dariusz Marchlewski.

Przeciwnicy, to dawni zawodnicy II i III – ligowej Gwardii Szczytno, m. in. Maciej Hausmann, Roman Kaszubowski, Bogdan Kielin, Roman Kaszubowski czy Jarosław Horoszewicz, dodatkowo w II połowie drużynę Współ wzmocnił pracujący tam Wiesław Ziemak. Mecz zakończył się wynikiem 3:0, do przerwy 1:0 dla gospodarzy (bramki (Pinkowski – samobójcza, R. Kaszubowski i Ziemak), i jako mecz towarzyski był tematem dyskusji zakończonej wnioskami: drużyna gra całkiem nieźle, ale bardzo dużo do życzenia pozostawia kwestia zgrania zespołu, należy wzmocnić środek pola, popracować nad skutecznością, gdyż Biskupiec był w posiadaniu piłki przez około 65 – 70 % czasu meczu, zawodnicy stworzyli szereg sytuacji podbramkowych, które nie zakończyły się zdobyciem bramki, ponadto zbyt częste były straty piłki na środku boiska.

Zawodnicy, reprezentujący Biskupiec mieli okazję uczestniczyć w dużej imprezie sportowej, gdyż oprócz meczu odbywał się XXV Maraton Juranda, były pokazy sprawności policjantów, policjantek (dużo strzałów i huku) oraz młodych judoków ze szkół podstawowych. Nawiązane zostały kontakty, które owocować będą częstszymi sparingami, a co najważniejsze ci panowie (wiek 35 – 52 lata) chcą czynnie uprawiać sport.

Jednak już jest po meczu i aktualnie reprezentacja Oldboy’ów przygotowuje się do meczu z Oldboy’ami Stomilu Olsztyn, który odbędzie się w sobotę 22 07 2006r. w Biskupcu, w ramach obchodów Dni Biskupca