Strona główna

Z uśmiechem I humorem promuj zdrowe I bezpieczne życie” 24 kwietnia w cok – Domu Narodowym w Cieszynie odbył się finał konkursu teatralnego dla uczniów pt.: „Z uśmiechem I humorem promuj zdrowe I bezpieczne życie”


Pobieranie 8.42 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar8.42 Kb.
Z uśmiechem i humorem promuj zdrowe i bezpieczne życie”
24 kwietnia w COK – Domu Narodowym w Cieszynie odbył się finał konkursu teatralnego dla uczniów pt.: „Z uśmiechem i humorem promuj zdrowe i bezpieczne życie”, który był kolejną edycją cyklu działań, prowadzonego od kilku lat przez Biuro Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Honorowy patronat nad konkursem objął Poseł na Sejm RP Czesław Gluza, biorąc osobisty udział w spotkaniu i fundując nagrody rzeczowe dla opiekunów zwycięskich grup. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Starosta Cieszyński Jerzy Nogowczyk serdecznie witając posłów, gości, jurorów oraz uczestników, potem głos zabrali Posłowie na Sejm RP: Aleksandra Trybuś oraz Czesław Gluza, podkreślając wagę działań na rzecz promocji zdrowia. Występy uczniów oceniało zacne grono Jurorów, w tym gość specjalny Poseł na Sejm RP Aleksandra Trybuś oraz Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Anna Suchanek, Dyrektor COK Domu Narodowego Cecylia Gasz- Płońska, Redaktor Głosu Ziemi Cieszyńskiej Edyta Molęda, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Teresa Wałga, Pastor Włodzimierz Pilch z Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej w Skoczowie, Biuro Promocji Zdrowia i Marketingu Szpitala Śląskiego reprezentowała Barbara Karnas - Greń a Bibliotekę Miejską w Cieszynie Koordynator ds. Bibliotek Publicznych Beata Parchańska. Przewodniczącą komisji była Barbara Kłosowska Kierownik Biura Promocji Zdrowia. Dzięki życzliwości i współpracy Dyrekcji COK Domu Narodowego w Cieszynie przegląd scenek, jak co roku odbył się w dużej auli z klimatem i wystrojem, sprzyjającym tak występującym, jak i widzom. Scena stała się niezwykłym i barwnym miejscem rywalizacji uczniów, odgrywających ciekawe role w tematycznie związanych ze zdrowiem scenkach rodzajowych, które podkreślały aktualne problemy codziennego życia, takie jak: błędy w żywieniu powodujące nadwagę i otyłość, brak dbałości o higienę osobistą, małą aktywność fizyczną, niekorzystne skutki zaśmiecania środowiska oraz uzależnienia od alkoholu, narkotyków, papierosów, czy Internetu. Każda scenka dawała czytelne przesłanie widzom, co robić by żyć zdrowo. Scenki były z uwagą oglądane i oceniane przez Jurorów, którzy docenili ogrom włożonej w przygotowanie scenek pracy, tak ze strony uczniów, jak i opiekunów grup, wyłaniając zwycięzców. Po podsumowaniu punktów Jury wyłoniło zwycięzców, którym zostały rozdane atrakcyjne nagrody rzeczowe i dyplomy. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom poczęstunek ciasto i napoje.

Laureaci konkursu w kategorii - grupa uczniów młodszych:I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Marklowicach: Klaudia Gajda, Małgorzata Maślanka, Lena Prandzioch, Karolina Jas za scenkę pt.: ,,Zdrowy bądź”, opiekunem była Pani Anita Boruta, II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Goleszowie: Wiktoria Cholewik, Martyna Gruca, Martyna Roik, Maja Jonczy za scenkę pt.: ,,Choroba Joli”, opiekunem była Pani Lucyna Gołyszny, III miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Mnichu: Karolina Gojdka, Janota Dominika, Kaziarek Natalia, Rojczyk Michał za scenkę ,,O wiewiórce, która odmawiać nie potrafiła” opiekunem była Pani Beata Mulczyńska.
Laureaci konkursu w kategorii - grupa uczniów starszych:

I miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum w Mnichu: Nikola Dąbrowska, Marta Nikiel, Michał Dawiec, Sebastian Żur za scenkę ,,Wspomnienia z wakacji” pod opieką Pani Beaty Mulczyńskiej,

II miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wiśle: Aleksandra Michalik, Magdalena Cieślar, Karolina Juroszek, Kamil Cieślar za scenkę ,,Narko (anty) trendy” opiekunem była Pedagog Pani Edyta Cieślar.


Wyróżniono nagrodą Panią Anitę Borutę, Beatę Mulczyńską oraz Edytę Cieślar.

Program zorganizowała i moderowała Barbara Kłosowska, Kierownik Biura Promocji Zdrowia.
  1. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów,

  2. Członkom Jury i patronom dziękujemy za zaangażowanie,

  3. Dyrekcji i pracownikom COK Dom Narodowy w Cieszynie za współpracę.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość